كدوم موتور رندر؟!

:Mohsen:

کاربر باتجربه
عاليه:)
خيلي بحث خوب پيش رفته

محسن تو همیشه میگی از plugin خوشم نمیاد اینبار هم به منتال ری و مکس اعتماد کن سر بلند بیرون میای

حسين جان هنوز هم سر حرفم هستم

حالا كه بحث به انجا رسيده بزاريد منم يه نظر كوچيك تو بحث رندر بدم
از نظر من هم طبق گفته خيلي از دوستان مدلينگ مهمترين قسمت كار هست، شرلوك جان تو مقاله خودشون 2 تا عكس از يه موتور گذاشته بودن كه يكي از اونا به صورت حرفه اي رندر شده بود و ديگري كاملا ساده بود و در عين سادگي حرف زيادي برا گفتن داشت، تازه اون يه موتور بود كه ماده خامي داشت، خوب حالا اگه اون موتور با رندر ديفالت مكس رندر بشه از نظر آدمهاي عادي تفاوت چنداني با يه رندر حرفه اي نداره، و تفاوت اونا زماني معلوم ميشه كه به صورت تخصصي اونو مورد بررسي قرار بديم
در كارهاي خود من رندر ديفالت مكس بهترين گزينه هست و من رو راضي ميكنه ولي گاهي اوقات هست كه نياز به نمايش قوي تري داريم كه بهتره از يه موتور رندر قويتر استفاده شه كه باز هم فرق نميكنه چي باشه
من هم قبول دارم mentalray بسيار قوي هست و از اين نظر كه مال خود مكسه خيلي خوبه ولي تنظيمات پيچيده اي داره كه براي من چندان مناسب نيست و ارزش وقت گذاشتن نداره، شايد بگيد چرا؟؟؟ چون طبق حرف قبليم رندر ها زياد باهم تفاوت نميكنن مخصوصا توي موتورهاي رندر حرفه اي
از طرفي vray هم موتوري حرفه اي و البته كمي ساده تر هست و به همين علت شايد بيشتر به كار من و خيليهاي ديگه بياد

به نظر شخصی من :

برای رندر محیط داخلی و ماشین : V-ray

برای رندر در Exterior : دیفالت خود مکس همراه با نور SKylight یا منتال ری

برای رندر کردن یه پروژه سنگین : دیفالت مکس

برای کاراکتر : منتال ری

ولی به نظره من خوبه آدم با چیزایی که دم دست بتونه خوب کار کنه مثلا منتال ری رو خود مکس نصب میشه ولی وی ری یه پلاگینه !

Divine Love

Well-Known Member
خدایی نکرده نمیخوام بی ادبی کنم دوست عزیز ولی اینکه شما میگی خودم رو جر جر کردم تا همچین نتیجه ای گرفتم من قبول ندارم اون لکه ها به خاطر FG Point پایینه.

برای این رندر تنظیمات رو تا جایی که سیستم جواب می داد افزایش دادم. ولی نتیجه این شد.
شایدم من زیاد وارد نیستم

Sherlock_Holmes

Active Member
آره در مورد قشنگیه بحث موافقم...
البته در مورد عکس من بیشتر منظورم آقای sajad بود چون یه دو جین عکس حرفه ای گذاشته بودن...
ممنون...

DIMO

Active Member
عجب بحثی شده ها،،:)آقا به نظر من مهم نیست که از چه موتوری استفاده میکنی مهم اینه که به بهترین نحو ازش استفاده کنی اینه

که اهمیت کار رو بالا میبره ،ولی اگر بزرگترین و بهترین موتور رو داشته باشی ولی نتونی خیلی راحت باهاش کار کنی دیگه موتور رندر

معنا پیدا نمیکنه،حالا میریم سراغ کارهایی که آقا سجاد گذاشتن که پاک از مدال ساز اون محیط ها و کاراکترها غافل شدن و به موتور

رندری که استفاده شده توجه کردن درصورتی که مهم کاره یک فرده که یک کار نهایی رو قشنگ میکنه.:)++++++++++بعلاوه موتور رندر که در

مرحله دوم معنا پیدا میکنه.

roohollah

Banned
آقا به نظر من مهم نیست که از چه موتوری استفاده میکنی مهم اینه که به بهترین نحو ازش استفاده کنی
اول از همه داستان و رسا بودن كار مهمه، بعدش هم كاراتر...:D مثالش هم هور انيميشن:wink:

Sherlock_Holmes

Active Member
به نظر شخصی من :

برای رندر محیط داخلی و ماشین : V-ray

برای رندر در Exterior : دیفالت خود مکس همراه با نور SKylight یا منتال ری

برای رندر کردن یه پروژه سنگین : دیفالت مکس

برای کاراکتر : منتال ری
:razz:
اینا یعنی چی؟!
رندر یه پروژه سنگین : دیفالت مکس چیه دیگه؟!
من اصلا نفهمیدم این تقسیم بندی طبق چه اصولیه! اصلا اینقدر کلیه که از معنی تهی شده!
آخه قراره پروژه چی باشه؟ برا چه کاری باشه نیاز چی باشه...
برای کاراکتر منتال ری و پروژه سنگین دیفالت مکس و اینجوری نیست که... مگه آشپزیه که اگه مهمون زیاد بود دیگ برداریم و اگه کم یه کاسه!!
ولی به نظره من خوبه آدم با چیزایی که دم دست بتونه خوب کار کنه مثلا منتال ری رو خود مکس نصب میشه ولی وی ری یه پلاگینه !
والا به نظر من دیگه این حرفا رو ول کنیم... که مثلا استفاده از پلاگین بده یا خوبه و... شما قراره یه کاری پروژه ای چیزی تحویل بدی میخوای از بهترینها استفاده کنی... دیگه وقتی afterburn هست چرا برای اثبات خودمون باید زورکی با دیفالت مکس انفجار بسازیم؟
هیچ کسر شان و چیز بدی توی استفاده از پلاگین نیست... Vray یه موتور قویه و پلاگین بودنش اصلا تو مقایسه به حساب نمیاد...
پلاگین یه کار رو تخصصی تر انجام میده... نمیدونم چرا بعضی وقتها فکر می کنیم یه جور تقلب یا دو دره بازیه!!!
خب حالا اگه از فرادا منتال ری جدا شد و vray شد جزیی از مکس چی؟ منتال بده اونوقت؟

آخرین ویرایش:

hosienmax100

3D Artist
راستش من تسلیمم در مورد حرفم نسبت به vray الان با لطف یکی از بچه ها من فهمیدم vray واقعآ عالیه

در کل اینا همه ابزار هستن مهم طریقه ی استفاده از ایناست منتال و vray هر کدوم میتونن وحشتناک عمل کنن با توجه به استفاده

یوز مربوطه ........

گاهی وقتا ما مجبور هستیم اکتفا کنیم به دیفالت مکس (نبود امکانات) مثلا من اگه بخوام هنگام کار روی رندرینگ هر دفعه 1 ساعت(کمترین) منتظر بشینم خیلی زود رهسپار میشم به پیری و میبینم هنوز تو اولای کارم

سعی کنید هر طوری که شده سخت افزار قدرتمند خریداری کنید اونوقت میفهمید موتور رندر چیه ............

ببخشید پرحرفی کردم

موفق باشید دوستان

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام بچه ها
فكر كنم اين سوالمو همينجا مطرح كنم بهتر باشه
من با توجه به توصيفاتي كه از موتوراي رتدر گفته شد يه چند وقتيه كه بيشتر رفتم سر vray ، قصدم دارم كه تا يه جاهايي برسونمش، يه سري آموزش زبان اصلي هم از تو همين سايتهاي معروف گير آوردم ولي باز به مشكل خوردم
شما آموزش زبان اصلي كه بيشتر به متريال و همچنين رندر vray اهميت داده باشه سراغ نداريد؟
اگه لينك بديد ممنونتون ميشم

Sherlock_Holmes

Active Member
aversis.be بسیار عالیه...
من دارم مقاله هاشو ترجمه میکنم دونه دونه... همون سلام Vray...
دو تاش ترجمه شده که میتونی از اینجا بگیری...
سومیش رو هم چند روز دیگه میذارم...
ولی خود سایت رو هم ببینی بسیار عالیه ... سر بزن...

آشنایی با اصول تنظیمات

متریال بخش اول

جدیدترین ارسال ها

بالا