Fa كار با فايل متنى

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
مخصوصا ان تغیر دادم
کد:
CHR(10) + CHR(13)
با این شكل
کد:
CHR(13) + CHR(10)
جناب ali guard کد من که همین (CHR(13) + CHR(10 بود خودتون به برعکس تغییرش دادین باز یک نگاهی به کد نمونه من بندازین
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ali guard

Member
جناب loo30fer روش پردردسري رو براي انجام منظورتون انتخاب كرديد. اين روش براي فايلهاي با تعداد خطوط كم ممكنه خوب باشه اما براي فايلهاي طولاني و همينطور فايلهايي كه در طي كاركرد كاربر دچار تغييرات و حذف و اضافه خطوط ميشن فرايند انجام كار رو مختل خواهد كرد.

جناب ali guard برداشت من از سوالات شما اينه كه قصد داريد به نوعي به يك بانك اطلاعاتي مبتني بر فايل txt برسيد. توصيه ميكنم سراغ پلاگين SQLite بريد و تا كارتون راحت تر و اصولي تر انجام بشه.

حذف كردن يك خط از فايل متني نميتونه ايده خوبي براي جلوگيري از فرايند جستجو در فايل و پيدا كردن كلمات مشابه يك ديكشنري انگليسي به فارسي باشه

موفق باشيد
سلام دوست عزیز من با نتیجه‌ی كارم رسیدم من این كار برای این میخواستم الان میكم
من دارم یك دیكشنری مینویسم میخواهم یك دیتای دیكشنری بیدا كنم كه‌ حاوی خیلی كلیمات باشد ولی بیدا نمیكنم الان تنو نیت یكیكی بیدا میكنم مسلن یك فایلی دیكست بیدا كه‌ دم كه‌ 2000 كلیمه‌ومعنا دارد میخاستم كوردی و انگلیزیش از هم جوداكنم با همون روشی كه‌ شوما كمكم كردید خوب در ان تیكست در برخی جاها سه‌ر نویشته‌ هست كه‌ میخواستم هر لاینی مساوی ندارد باك بشه‌ برای باك كردن همین بود . در برخی جاها هم فاصیله‌ توش بود كه‌ باك كردن یك خط خالی برای اون خاستم الان اینو دروست كردم باروشی كه‌ جناب loo30fer معرفی كرد با یكم تغیرات دروست كردم

مخصوصا ان تغیر دادم
کد:
CHR(13) + CHR(10)
با این شكل
کد:
CHR(10) + CHR(13)
این كدی هست كه‌ كامل كردم تمامی خطهای خالی تیكست باك میكند كه‌ اینتر اضافه‌ شوداست
کد:
source$ = '<SrcDir>\y.txt'
For i=1 To NOL(source$)
str$ = StrFromFile(source$,i,1)
If (str$='') Then
Line = i
*** Get Text to >> Line = 2 << + Char Enter
GetTextLine$ = StrFromFile(source$,Line,1) + CHR(10) + CHR(13)
*** Get Number Line File >> Path$ = 'C:\File.txt' <<
GetLineFile = NOL(source$)
*** Get All Text File >> Path$ = 'C:\File.txt' <<
GetTextAllLine$ = StrFromFile(source$,1,GetLineFile)
*** Change Text GetTextLine$ In Text Empty '' To GetTextAllLine$
GetTextAllLine$ = StrChange(GetTextAllLine$,GetTextLine$,'')
*** Save Text GetTextAllLine$ To File Path$ = 'C:\File.txt' <<
Save = StrToFile(source$,GetTextAllLine$,FALSE,FALSE)
Else
End
Next i

آخرین ویرایش:

ali guard

Member
جناب ali guard کد من که همین (CHR(13) + CHR(10 بود خودتون به برعکس تغییرش دادین باز یک نگاهی به کد نمونه من بندازین
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

سلام
الان بر عكس نویشتم اشتبا تایب كردم

‌ شوما (CHR(13) + CHR(10 نویشتید ولی با این شكل تمام خطها با یك خط تبدیل میشود من خودم برعكس كردم تا دروست بشه‌ یانی ان جوری (CHR(10) + CHR(13 با كد كاملی نیگا كنید كه‌ بالا دادم تا متوجو بشید
:rose:

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
خوب درستش همون 10 + 13 هستش ضمنا من کدم رو تست کردم درست جواب میده و باهاش میشه هر لاینی رو حذف کرد فقط برای حذف لاین آخر باید عدد 10 + 13 قبل متن لاین آخر قرار داد به این شکل :
کد:
GetTextLine$ = CHR(13) + CHR(10) + StrFromFile(Path$,Line,1)
به هرحال خوشحالم که کارتون با این نمونم راه افتاد و تونستم کمکی بکنم :oops:

آخرین ویرایش:

ali guard

Member
خوب درستش همون 10 + 13 هستش ضمنا من کدم رو تست کردم درست جواب میده و باهاش میشه هر لاینی رو حذف کرد فقط برای حذف لاین آخر باید عدد 10 + 13 قبل متن لاین آخر قرار داد به این شکل :

کد:
GetTextLine$ = CHR(13) + CHR(10) + StrFromFile(Path$,Line,1)
به هرحال خوشحالم که کارتون با این نمونم راه افتاد و تونستم کمکی بکنم :oops:
]دروسته‌ برای یكی یكی جواب میده‌ ولی اون كدی كه‌ من در بالا دادم تیست كنید این كال تمامی لاین های خالی باك میكند اگر بیاید CHR(13) + CHR(10) بزرید میبینید همه‌ خط ها باهم یكی میكند یانی با ید CHR(13) + CHR(10) شوما با CHR(10) + CHR(13) تغیر كنه‌ با هر حال اصل كار شوما بودید:rose:ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا