قیمت کارکتر 3 بعدی و انیمیشن

با سلام
با توجه به سابقه بالای انجمن پیرامون قیمت های 3 بعدی البته در زمینه معماری ، جای تعیین قیمت در زمینه انیمیشن و همچنین طراحی کارکتر را در انجمن خالی دیدم و از دوستان و آشنایان به فن و حرفه 3 بعدی تقاضا دارم در بحث ما شرکت کنند .
قیمت طراحی کارکتر برای انیمیشن و گیم به چه صورت هست ؟
قیمت هر دقیقه انیمیشن به چه صورت هست ؟
اگر در انیمیشن از داینامیک استفاده بشه قیمت اون چگونه محاسبه میشه ؟
فرضا انیمیشنی که دارای انفجار هست ؟
یا انیمیشنی که دارای رودخانه ؟ دود . . .
کلا آبجکت های 3 بعدی انیمیشن و بازی به چه صورت تعیین قیمت میشن ؟ فرضا برای یک بازی ایرانی که نیاز به ماشین پیکان یا هلی کوپترهای ایرانی برای انیمیشن ایرانی ؟
چگونه تعیین قیمت میشن ؟
قیمت های بازی چه فرقی با قیمت های انیمیشن می کنه ؟
با تشکر

ehsun3d

Member
هر کاراکتر از 150 تا 250 تومن ( وبیشتر) برات آب بخوره

طراحی (کانسپت) = 20 الی 50 تومن
مدلسازی = 100 تومن
تکسچر = 30 تومن

ریگ = 100 تومن

انیمیت : هر رقیقه 100 تا 150 تومن

داینامیک هایی که میگی رو بهش میگن ویژوال افکتز و ایجاد هر کدوم توافقی و معمولا حداقل 20 تومنه.

اینو اضافه کنم که بهتره سفارشاتتو بدی شهرستان برات بسازن تا ارزون تموم شه. اگه دوست داشتی من خودم شهرستان آشنا دارم که کاراشونم خوب و هم سطح تهرانه.

و اینکه سیستم ایران بهترین جا برای ساختن انیمیشنه چون از افراد بیگاری می کشه و نهایتا پول میره تو جیب تهیه کننده و البته کارگردان انیمیشن.

هر دقیقه انیمیشن کارتون (مثلا) ده دوازده قسمته یک میلیون تومن در صدا و سیما و یک و نیم در صبائه. ولی به علت رقابت و پارتی بازی بیش از اندازه در تهران معمولا بچه ها از سیمای استانها برای شبکه های استانی سفارش می گیرن که قیمتش 700 هزار تومن واسه هر دیقه کارتونه. البته اکثرا دلالی که برات سفارش انیمیشن رو جور می کنه 300 تومن در دقیقه رو واسه خودش برمیداره و 400 تومنش میمونه واسه شما که باهاش بری کارتونت رو بسازی.

sidsid

Well-Known Member
سلام
من نمیدونم این قیمت ها رو شما از کجا در آوردی
قیمت به نسبت سطح کار مشخص میشه و اصلا تو ایران قیمت ثابتی نیست
ولی این قیمت هایی که شما دادی واقعا کمه...

مدلسازی = 100 تومن
تکسچر = 30 تومن

ریگ = 100 تومن

داینامیک هایی که میگی رو بهش میگن ویژوال افکتز و ایجاد هر کدوم توافقی و معمولا حداقل 20 تومنه.

اینو اضافه کنم که بهتره سفارشاتتو بدی شهرستان برات بسازن تا ارزون تموم شه. اگه دوست داشتی من خودم شهرستان آشنا دارم که کاراشونم خوب و هم سطح تهرانه.

و اینکه سیستم ایران بهترین جا برای ساختن انیمیشنه چون از افراد بیگاری می کشه و نهایتا پول میره تو جیب تهیه کننده و البته کارگردان انیمیشن.

هر دقیقه انیمیشن کارتون (مثلا) ده دوازده قسمته یک میلیون تومن در صدا و سیما و یک و نیم در صبائه. ولی به علت رقابت و پارتی بازی بیش از اندازه در تهران معمولا بچه ها از سیمای استانها برای شبکه های استانی سفارش می گیرن که قیمتش 700 هزار تومن واسه هر دیقه کارتونه. البته اکثرا دلالی که برات سفارش انیمیشن رو جور می کنه 300 تومن در دقیقه رو واسه خودش برمیداره و 400 تومنش میمونه واسه شما که باهاش بری کارتونت رو بسازی.

با تشکر از شما
اما همون طور که دوستمون sidsid گفتن قیمت های شما خیلی پایینه . بنده دو سال پیش در وبلاگ استاد گلپایگانی از ایشون در مورد قیمت انیمیشن سوال پرسیدم و ایشون در جواب به بنده گفتند که 2 بعدی 800 هزار تومن و 3 بعدی یک میلیون و دویست هزار تومن .
برای کارهای مدلینگ هم البته با توجه سطح کار تعیین قیمت میشه و هنرمندان این رشته هم باید کف قیمتی را درنظر بگیرند . درسته که گاهی اوقات خیلی کارها به راحتی انجام میشه اما ما برای این کار زحمت کشیدیم . کارگری نیست که هر چی گفتن ما بگیم چشم . درسته ما صنف نداریم و کارها با واسطه و پارتی جور میشن اما نباید خم به ابرو بیاریم . شاید صجبت های منو شعاری فرض کنید اما چند وقت پیش مدلینگ زیادی به بنده پیشنهاد شد و تعداد تقریبا 20 مدل هر کدام با قیمت 30 تا 50 هزار تومن اما بنده قبول نکردم .
اگه قراره این همه زحمت بکشیم برای 50 هزار تومن که دیگه بذاریم کنار بهتره

Mandana

Active Member
قیمت هایی که اقا احسان گفتن یک مقدار عجیب غریب بود.البته به سطح کار هم بستگی داره
ولی در مواردی قیمت طراحی کاراکتر دو بعدی هم اینجوری نیست.چه برسه به سه بعدی
ولی بسته به نوع کار قیمت ها متفاوت هست و نمیشه روش قیمت گذاشت اینطوری
بعلاوه اگر کاراکتر نیاز باشه یو وی و تکستچر بشه قیمت اون کار بالاتر هم میره.لباس و وسایل کاراکتر هم جدا محاسبه میشه
یک خرگوش ساده هم کاراکتر محسوب میشه.شخصیت های استارکرافت هم کاراکتر محسوب میشن و سوالتون خیلی کلی هست
در مورد کاراکتر بازی قیمت پایین تر میاد.چون تکستچر لازم نیست مثل کاراکتری که برای انیمیشن ساخته میشه دیتیل دار و بزرگ باشه.باز هم بسته به بازی داره البته
موفق بباشی

آقا ehsun3d شما واقعاْ قیمتتون اینه ! یعنی با این قیمت جایی کار می کنید ؟ اگر کار می کنید بیاید بیرون چون دارن ازتون سو استفاده می کنند . بعدش در مورد حرفی که می زنید سعی کنید لینک معرفی کنید اگه الکی باشه قیمت های من اینه :

انیمت دقیقه ایی هزار تومن !
مدلینگ و تکسچر با هم ۵۰۰ تومن !
بقیه چیزا رو باید مجانی انجام بدی تا بهت عیدی بدن ! :wink:

به هر حال اینجور اطلاعات ها فقط بچه ها رو گمراه می کنه .

قیمت بازار انیمیشن و جلوه های ویژه کاملاْ به حرفه ایی بودن شما بستگی داره . کاری که فقط شما بتونید انجام بدید ( مثلاْ یه جلوه ویژه خاص یا انیمیت خاص ) به نظرتون قیمتش چنده ؟ !
من قیمت دقیق نمی دم چون متغیره ولی حداقلش به اندازه
ehsun3d نیست . شما حرفه ایی شو و نمونه حرفه ایی بده از همین وب سایت میان دنبالت !

آخرین ویرایش:
قیمت های صدا و سیما فرق می کنه .
یه زمانی بهت پروژه را پیشنهاد میدن میگن با این کیفیت مشخص برامون دقیقه ای یک میلیون انیمیشن بساز . تو این حالت شما نمونه کار نشون دادید و پروژه را گرفتید اما حالت دوم شما انیمیشنی میسازید به امید اینکه صدا و سیما از شما خریداری کنه . در این حالت فیلمنامه را باید با دقت نوشته باشید . معمولا مضامین تاریخی و مذهبی بیشتر مورد توجه مدیران صدا و سیما قرار میگیره . فرض می کنیم شما انیمیشن را ساختید و برای فروش به صدا و سیما میبرید . شما انیمیشن را ارائه میدید و اونا روی کار شما قیمت میذارند که معمولا قیمت ها راضی کننده هست . صدا و سیماهای استان ها به دنبال نشان دادن آداب و رسوم فرهنگ استان از طریق انیمیشن هستند و به دنبال متخصص در این زمینه ها می گردند .
توی تاپیکی که قبلا در این باره زده شده بود دوستانی که تجربه کاری در زمینه مدلینگ معماری داشتند تصاویر کاری خودشون را با ذکر قیمت در انجمن درج کرده بودند . البته ما ایرانی ها عادت نداریم ریز کار خودمون را به همدیگه بگیم .

jesper_kyd

New Member
واقعا اینجوریه قیمتا؟! اگه انیمیشن ها دقیقه ای حساب میشن،دیگه همین الان ببوسیمش بزاریم کنار بیخودی رهه صد ساله رو نریم! پس چرا من شنیدم یکی یه تبلیغات انیمیشن برا صدا و سیما زد،نزدیک صد میلیون گرفت؟!
اینطوری اگه دقیقه ای باشه،هم باید پیر خودمون دربیاد،هم سیستم ُ دم و تشکیلات هر چی هست جون بدیم که...

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f

وااااا! این چی بود دیگه گفتین؟! کلا فاتحه جلوه های ویژه رو خوندینا! بیست تومن؟! الان مثلا من بگم ما یه شات داریم که باید یه کشتی توی یه اقیانوس حرکت کنه و آّب دریا و کف و موج هاش به صورت کاملا دینامیکی شبیه سازی بشه شما بیست تومن میگری؟! اگه میگیری حتما بهم پیام بده که من یه سری کارهای ویژوال افکتز دارم که دیگه خودم لازم نیست روش وقت بذارم میدم شما انجام بدی با این قیمت که گفتین و بعدش نتیجه رو میرم تحویل میدم همون پولم میگیرم! بابا بی خیال. یه چیزی می خواید بگید یه کم هم فکر کنید. بعضی اخلاق ها واقعا زننده و مخرب هستن. مخصوصا کارفرمایی با همچین افرادی روبرو میشه و آدم باید نگران اعتبار و شخصیت کاریش بشه. نکنین تو رو خدا اینجوری.

amirghibi

Member
به نظر منم کف قیمت ها باید بالا تر باشه مثلا کف قیمت کاراکتر باید 500 باشه تا بره به بالا که یه ادم واقعی با تمام جزیات بشه 10 م تومن تکسچر هم خودش جزو قسمت های مهمه کاره کمتر از 50 کسی کار نکنه بهتره البته برای ابجکتبرای گیم چون بخش مهم کار رو تکسچر های مختلف میسازن قیمت بالاتری داره مثلا نرمال مپ50دیفوز50 اسپیکولار 20و...اگر بسته به زمانی که میزارید قیمت بدین خیلی بهتره اینا که گفتم کف قیمت ها میره به بالاکلا به نظرم اگر کار مدلینگ انجام میدین اول کانسبت های کار رو ببینید بعد قیمت بزارید و بگین چه کیفیتی و زمانی خواهد داشت

Tiami

Member

مدلسازی = 100 تومن
تکسچر = 30 تومن

ریگ = 100 تومن

بابا برو همون سمبوسه و قلافلتو بفروش یعنی چی با این حرفهای صد تا یه غاز بچه هارو دلسرد میکنی !!!!!؟

siamaksazgar

New Member
بابا برو همون سمبوسه و قلافلتو بفروش یعنی چی با این حرفهای صد تا یه غاز بچه هارو دلسرد میکنی !!!!!؟
Tiami عزیز ، درسته که حرف های این دوستمون حرفه ای نیست ولی کسی حق نداره به ایشان توهین کنه
شما می توانید محترمانه مخالفت خودتون رو بیان کنید و کسی که نا آگاه هست رو توجیه کنید
موفق باشید
:rose:

Tiami

Member
Tiami عزیز ، درسته که حرف های این دوستمون حرفه ای نیست ولی کسی حق نداره به ایشان توهین کنه
شما می توانید محترمانه مخالفت خودتون رو بیان کنید و کسی که نا آگاه هست رو توجیه کنید
موفق باشید
:rose:
سلام
سمبوسه فروش توهین نیست ، حتی سمبوسه فروش هم وقتی یه فیلم با جلوه ویژه خوب میبینه میگه واو عجب فیلمی !! نمیدونه که هزینه جلوه های ویژش به قول دوستمون اندازه یه سمبوسه آب میخوره .( جلوه های ویژه 20 تومن!!!!!!!!!!!!!؟ ):-?

jesper_kyd

New Member
الان این همه پست فرستادین،این همه هم از یه آدم انتقاد کردین،ولی یه کدومتون نیومدین یه قیمت درست و حسابی رو تقریبی بگین،همتون میاین میگین بستگی داره!
خوب قربون شکلتون،چه کاری امروزه بستگی نداره؟! الان اگه پیش همین سمبوسه فروش بری،میگه بستگی داره چه اندازه ای بخوای.... یکی نیومد بگه،آقا اگه یه کار ببندی مثلا در حد سیاه ساکتی،انقده،یه کار ببندی در حده تبلیغاتای بانکی انقد،یا چه می دونم یه کار ببندی در حد پیکسار، اِن تومن....فقط این وسط ما قیمتای کذایی اون دوستمون رو شنیدیم،با اینکه بستگی به کار داره :d

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
ایشون درست گفتن قیمت هارو ، بله ، از این کمتر هم هست ، انسان هایی که واقعا به نظرم انسان اسم سنگینی هست براشون ، بازار رو خراب کردن و باعث شدن تک تک افراد حرفه ای زمین بخورند ، چرا که اگر بقال بشه رایس یک شرکت ، سر از گرافیک و ... در نمیاره ، میره مثلا کارت ویزیت میخواد ، اول میره پیش یک حرفه ای بهش میگه ، از 500 تومان شروع میشه ، بعد میگه شما چی میگی ، فلانی با 40 هزار تومن کارت ویزیت میزنه عالی !
بله ... متاسفانه هیچکس رسیدگی نمیکنه ، افرادی که هنوز نمیدونن رول داستان و ... مدل و اناتومی چیه ، میان خودشون رو وارد بازار میکنن و با قیمت های مزخرف و کیفیت مزخرف تر از قیمت ، به طور کامل گند میزنن به بازار کار و افراد حرفه ای ... ( البته منظورم دوستمون نیستن ، ایشون از کسی شاید شنیدند . )

اما به هر حال ، این فرهنگ بین ما از بین رفته . و با گفتن من و ... هیچ فرقی نمیکنه .

الان بازی های ایران رو ببنید ، یک برسی کنید واقعا خندتون میگیره ... طرف برداشته یک پروژه گیم دانلود کرده ، بعد رفته مدل های اماده دانلود کرده ، جایگزین کرده ، حتی پوستر بازی هم برداشته سر طرف رو فقط با یک عکس عوض کرده یک بک گراند که اونم اماده بوده گذاشته ! بعد با کلی شعار و ... پاشده اومده ، بازی aaa !
خیلی مزحکه ... !

در مورد سوال ، اگر شما حرفه ای نیستید بهتره اصلا وارد کار نشید و خوب تمرین کنید ، اما اگر هستید ، بیس مشخصی نداریم اما مثلا یکی از دوستانم بابت یک مدل ساده کاراکتر پرنده ، 400 تومان گرفت .
بله ، بستگی داره ، فرقی نداره برای گیم ، اتقاقا کاراکتر گیم گرون تره چون وظیفه ریتوپو و ریگ و هم با شماست . ولی ببنید سرتون کلاه نره ، و اینم بگم اگر واقعا کارتون حرفی واسه گفتن داشته باشه ، پوش خودش میاد .

davoodice

Well-Known Member
کاملا با حرف های شما در مورد قیمت مخالفم. این که یه عده ای که هیچی بلد نیستند گند میزنن به بازار که نشد دلیل. به قول شما آناتومی بلد نیستند اما مدل میزنند و مورد رضایت کارفا هم هست.
به نظر من مشکل از چند جا ناشی میشه
1- توهم داشتن بعضی هنرمندان. باید متناسب با حجم پروژه دستمزد دریافت بشه. مسلما کسی برای ساختن یه مدا کاراکتر ساده به شما 600 نمیده. اما من دیدم در پروژه های بزرگ تا 1 میلیون هم دادن
2-اینجا ایرانه مگه برای ساخت یه انیمیشن چقدر پول میدن که توقع قیمت بالا رو داشته باشیم؟
3- تا یک صنف ایجاد نشه و انیمیشن یک متولی نداشته باشه اوضاع همینه. قیمت ها توافقی

در آخر هم میگم با قیمت هایی مثل اون قیمت های پست دوم کسی کار نمیکنه اگه هم کار کنه کیفیتش در حد همون پولشه.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
کیلویی هم میدین ؟

بیخیال ادم با این قیمت ها کار نکنه سنگین تر کارت ویزیت هم 15 تومن نیست بعد جلوه های ویزه را 20 تومن قیمت میذارید ؟ :shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا