قیمت وتعرفه ؟ شما چقدر میگیرید...؟

شما برای تولید یاهمکای درفیلم های (تبلیغاتی - کلیپ -کوتاه -مستند - انیمیشن - -صنعتي (حداقل ساخت 10دقيقه )- تیزر تلویزیونی تلفیقی) و ...
چه مبالغی و تعرفه ای میگیرید؟
هزينه ساخت فيلم را چگونه حساب میکنید؟
نحوه گرفتن پول قرارداد شما چگونه میباشد؟
برای همکاری در جلوههای ویژه وگرافیک (مثلا کلیپ برای شبکه های ...)چقدر میگیرید؟

میدانم برای ساخت در شرایط مختلف و امکانات متفاوت هرینه ها فرق میکند مثل :
تعداد روزهای‌ فیلمبرداری//
بکار بردن انیمیشن سه بعدی و موشن گرافیك و جلوه های ویژه و وله برای استفاده در داخل فیلم
استفاده ازفیلم نامه نویس،كارگردان،فیلمبردار و عوامل تولید حرفه‌ای
سطح كیفی فاینال فیلم
8. استفاده‌از تجهیزات ‌حركتی ‌و نور‌پردازی و استفاده از دوربینهای ...Full HD...
استفاده از صدای گوینده حرفه‌ای
ساخت موزیك برای كلیه بخشهای فیلم
استفاده از دوربینهای Full HD
:-?

با وجود اینهمه موارد باز هم یکسری اصول در مبالغ پیشنهادشده شما وجود دارد که از ان قیمت کمتر کار نمیکنید !

و ای کاش دوستانی که در تماشاخانه نمونه کارهای حرفه ای میگذارند در مورد مبلغی که برای قسمتی از کاری که در پروژه ساخت فیلم انجام داده اند هم بنویسند
البته رقمهای واقعی نوشته میشد نه رقمهایی که اصولا تعرفه مشخص میکند

با تشکر از لطف تمامی دوستان
:oops:
:neutral:
زندگی آیا درون سایه هامان رنگ می گیرد؟
یا که ما خود سایه های سایه های خود هستیم؟:neutral:

آخرین ویرایش:
قیمت !

باسلام
هدف من از این تایپیک مقایسه وضعیت کاری وتعرفه و قیمتها ی مشاغل مختلف در فیلم سازی //دوستان مختلف کشور مخصوصا تهران با شهر خودمان بود
درست است براساس جیب طرف مقابل قیمت گفته میشه
ولی بصورت کلی تعرفه کاری من ودوستانم اینجوری قیمتها به تومان است
تبلیغاتی - برای// تبلیغ یک دقیقه کمتر//که از تلویزیون پخش شود حداقل 2میلیون برای تمام هزینه ها وعوامل
کلیپ - نوع ج یک میلیون ونوع ب حداقل 6میلیون
کوتاه -معمولا مجانی (دوستان هنرمند وانجمن و...)
مستند -بالای 10میلیون
انیمیشن - هر دقیقه بالای 200هزار
-صنعتي (حداقل ساخت 10دقيقه )-2 میلیون بالاتر

...بطور مثال برای فیلم صنعتی 10 دقیقه نریتور انگلیسی زبان حرفه ای در تهران 900 هزار تومان گرفت
تصویر بردار حرفه ای از شهر خودمان با تجهیزات و خودش روزی 200 هزار تومان بمدت 3روز
800 هزار کار چاق کن(بازاریاب) واسه خودش ورداشت
کارگردانی وجلوه ویژه وتدوین (یک میلیون)

ببين عزيز دل بستگي داره كه كارت براي چه شركتي هست و قرار كجا پخش بشه !

ازگه جزو كار هاي درجه يك باشه و قرار براي شركت هاي درجه يك ساخته بشه و همينطور تو تلوزيون پخش بشه
اونوقت براي يك كليپي يك تا دو دقيقه اي ميتوني 2 ميليون بگيري و يا اگه در همين سطح كيفيت باشه و جزو مستند و فيلم باشه تقريبا براي يك ساعتش ميتوني 5 تومن بگيري.

خب اين براي كار هاي خيلي درجه يك و سطح بالا بود كه گفتم . حالا ميايم پايين تر كه ميرسيم به شركت ها يي كه براي بيلبورد هاي سطح شهر تبليغ ميخواي و يا شهرداري ها
اينجا هم بسته به كيفيت و جذابيت كارت قيمت فرق ميكنه. و حد اكثر قيميتي كه بتوني براي يه پروژه تبليغاتي دو دقيقه اي بتوني بگيري 800 هزر تومن به پايين.
و اگه قرار باشه براي فروشگاه ها و معرفي محصولاتشون كليپ تبليغاتي بلند بسازي اين قيمت بيشتر از 600 تومن نميشه . و همينطور اگه كليپ فقط يك دقيقه باشه شايد 150 يا 200 .

آخرین ویرایش:
قیمت !

خب پهلوون اسم شهرتون رو هم مینوشتید (البته میدونم خیلی عقیدتی سیاسیه :-?) اما با این نرخهایی که دادید فکر کردم پاریسی ! لندنی !! نیویورکی جایی هستی ؟؟؟؟
اگه داخل ایرانید (تو پروفایلتون که اینجوری نوشته !!) بی زحمت میشه بگید چند وقته فعالیت میکنید و چند تا کار با این قیمتا اجراء کردید ؟؟ اگه بیشتر از دو ساله و بالای ده تایی کار بود اسم شهرتو برام حداقل پی.ام کنید منم بیام (25 درصد پورسانتم به خودتون میدم :green: .... چی ؟ کمه ؟ اصلا 50 درصد مال شما (چه کنم دیگه بخشش خونم زده بالا :) )و تهران هم کمتر جایی رو میشناسم بتونه (توجه کنید : این توانستن از اون توانستن های عادی نیست هاا : بتونه ) همچین پولایی از تجار بگیره (بحث ادارات و ... تا حدودی جداس) البته اون بخشی که فرمودید 800 هزار از یه پروژه دوتومنی رو دادید به بازار یاب میتونم تا حدودی حدس بزنم کارای این قیمتیتون بیشتر چه جوری بدست میاد !!! :wink: اما 3 میلیون واسه ده دقیقه !!! :shock: اونم فیلم !!!! :clap: (یکی بیاد فک منو جمع کنه :-< )
خلاصه خدا بیشترش کنه
موفق باشید
:clap:
:lol: ببخشید(سوتفاهم نشه بخاطر اینکه خیلی هنر مندانه وطنزآمیزنوشتید)

خیلی جالب بود کلی خندیدم ! ممنونم :neutral:

ببین دوست خوب من
قیمتی که نوشتم واقعی بود حتی بیشتر از اینها هم کار کردم
تازه من خجالت میکشیدم که شما بگید چرا با نرخ پایین کار میکنید(همیشه دوستان حرفه ای تهران در مجالسی ...بهمون میگویند)
البته اینجور کارها همیشه نیست و چند ماهی یکی پیش میاد و شرکتهای تبلیغاتی وفیلمسازی و کانونهای زیادی دنبال گرفتن کار هستند
ضمنا بیشتر دردسر ومسولیت روی تدوینگر وکارگردان است که طرف مقابل را راضی کند البته فیلم مورد بحث باید در حدی میبود که در یک نمایشگاه خارجی پخش میشد وآبرویمان نرود ضمننا کارخانهای که ده دقیقه براش مستند ساختیم هر دستگاهش را 30 میلیون قرارداد بسته بود و(...)و این پولها برای آنها هیچه !
شما فکر میکنید برای فقط پخش از شبکه برای کار 40 ثانیه ای یه شرکت چقدر پرداخت میکنه ؟
همین بانک .... استان ما فقط برای پخش آگهیش از شبکه استانی 200میلیون (هرثانیه 50 هزارتومان برای هربار پخش )به شرکت نمایندگی پخش آگهی پرداخت کرده شما میتوانید تعرفه آگهی بازرگانی شبکهای سراسری که چندین برابر استانی است را چک کنید:eye:
پس برای تولید همان تیزردو سه میلیون برای آنها پولی نیست:-?

:neutral:------دارم یه قصه میسازم، از این تنهایی بی تو

-------- بیا بشکن روایت رو، تو نقش تازه وارد شو

-------- کجای نقطه پایان، میخوای تو فال من باشی

-------- نخواستم بگذرم از تو، که تو دنبال من باشی :oops:

آخرین ویرایش:
قیمت

ببين عزيز دل ...
.براي يك كليپي يك تا دو دقيقه اي ميتوني 2 ميليون بگيري و يا اگه در همين سطح كيفيت باشه و جزو مستند و فيلم باشه تقريبا براي يك ساعتش ميتوني 5 تومن بگيري.خب اين براي كار هاي خيلي درجه يك و سطح بالا بود كه گفتم . حالا ميايم پايين تر كه ميرسيم به شركت ها يي كه براي بيلبورد هاي سطح شهر تبليغ ميخواي و يا شهرداري ها
اينجا هم بسته به كيفيت و جذابيت كارت قيمت فرق ميكنه. و حد اكثر قيميتي كه بتوني براي يه پروژه تبليغاتي دو دقيقه اي بتوني بگيري 800 هزر تومن به پايين.و اگه قرار باشه براي فروشگاه ها و معرفي محصولاتشون كليپ تبليغاتي بلند بسازي اين قيمت بيشتر از 600 تومن نميشه . و همينطور اگه كليپ فقط يك دقيقه باشه شايد 150 يا 200 .

من متوجه نشدم یعنی شما برای یکساعت مستند درجه یک یا(مستند الف وب ) برای کلیه هزینه های فیلم 5 تومان میگیرید؟
لطفا توضیحات بیشتر با ذکر نوع کارتون بدهید

از دوستان کارگردان و3d کار و تدوین وجلوه ویژه هم خواهش میکنم اظهار نظر فرمایند

من فقط تدوين رو ذكر كردم. كه همراه با افكت گزاري حرفه اي هزينه هم بالا تر ميره.
من خودم تنها كاري كه در اين زمينه انجام دادم يك تيزر تبليغاتي براي يك فروشگاه بزرگ و براي معرفي محصولات بود كه كار گرافيكي توش زياد داشت و خيلي وقت برد. هزينش رو 800 گرفتم. 400 قبل و 400 بعد. مدت زمانش هم 20 دقيقه بود.

به نظر من اين طور كار ها قيمت مشخصي نداره و هر كس بنا به حرفه اي بود كارش و طرفي كه داره براش كار انجام ميده قيمت متغيره.
مثلا اگه من به هين شركت ميگفتم قيمت ميشه 1 ميليون اصلا سراغم نميومد. ولي چه بسا اگه يه شركت بزرگ تر بود و كار حرفه اي مي خواست قيمت رو تا 3 تومن هم ميبردم !

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت همه دوستان
ببینید ما داریم یه بحثی رو ادامه میدیم که من مطمئنم اصلا به جایی نمیرسه
ببینید 1 مثال واستون بزنم مطلب واستون جا بیفته
میشه گفت هر فیلم سینمایی چقدر هزینه بر میداره؟؟؟؟؟؟؟
قطعا نمیشه گفت،حتی حدودش رو،این هم که ما میگیم تدوین اینقدر و تصویربرداری و ..... باید به نوع کار،سبک کار،تجربه فرد و..... دقت کرد
دوستمون گفتند((ج))،من نمیدونم اگر ج صدا و سیما رو میگن که فکر کنم دقیقه ای 20یا 30 تومان باشه
گفتند واسه نریتور،نریتور سراسری داریم 100 تومان واسه هر آگهی،نریتور هم داریم 1 میلیون و 500 هزار تومان واسه همون کار با همون تایم
به طور کلی بگم تفاوت قیمت ها از زمین هست تا آسمون،هر کس باید به توان اجرا و خروجی کارش نگاه کنه و قیمت بده
به صورت خودمونی تر این کیفیت کار هست که قیمتها رو مشخص میکنه
اینجور که با رقم ها بازی میکنید باور کنید به جایی نمیرسیم:rose:

قیمت

سلام خدمت همه دوستان ببینید ما داریم یه بحثی رو ادامه میدیم که من مطمئنم اصلا به جایی نمیرسهببینید 1 مثال واستون بزنم مطلب واستون جا بیفتهمیشه گفت هر فیلم سینمایی چقدر هزینه بر میداره؟؟؟؟؟؟؟قطعا نمیشه گفت،حتی حدودش رو،این هم که ما میگیم تدوین اینقدر و تصویربرداری و ..... باید به نوع کار،سبک کار،تجربه فرد و..... دقت کرددوستمون گفتند((ج))،من نمیدونم اگر ج صدا و سیما رو میگن که فکر کنم دقیقه ای 20یا 30 تومان باشه گفتند واسه نریتور،نریتور سراسری داریم 100 تومان واسه هر آگهی،نریتور هم داریم 1 میلیون و 500 هزار تومان واسه همون کار با همون تایم به طور کلی بگم تفاوت قیمت ها از زمین هست تا آسمون،هر کس باید به توان اجرا و خروجی کارش نگاه کنه و قیمت بده به صورت خودمونی تر این کیفیت کار هست که قیمتها رو مشخص میکنه
اینجور که با رقم ها بازی میکنید باور کنید به جایی نمیرسیم:rose:

درست است دوست من نمیشه گفت فیلم سینمایی چقدر هزینه دارد(هرچند تعرفه های ی برای گفتنش هست)
ولی فرض کن تهیه کننده به شما میگه فیلم منو چقدر میگیری تدوین کنی
برای تیتراژ یا آرم یا وله با افتر افکت چقدر میگیری
بلاخره شما باید یه رنج قیمتی داشته باشی که کمتر از اونو قبول نکنی
یا انیموتور 3dبرای تلفیق با فیلم تبلیغی برای کاری که میخواد انجام بده یه قیمتی میده
نمیشه که شانسی باشه

در اینجا(ببخشیدفکر کنم اسم شهر مهم نیست)
برای کارگردانی سینمایی 3 میلیون میگیریم ولی در تهران بالای 20 میلیونه
برای تدوین سینمایی قیمت بین 1 میلیون تا 1.5میلیون میگیریم ولی بعضی دوستان میگفتند که در تهران بالای 15 میلیون میگیرند
مثلا بعضی کارهارا بصورت زمانی که در اختیار تهیه کننده یاشرکت تبلیغاتی باشیم ساعت حضورمان در اتاق تدوین 20 الی 30 هزار برای هر ساعت حساب میکنیم
برای مستند 15 دقیقه هر قسمت 300 هزار تومان(برای تدوین نهایی) میگیریم
بلاخره اونهایی که در بازار کار میکنند حتما یه حساب کتابهایی برای کار دارند که کار را قبول میکنند
من فکر نمیکنم شرکتهای حرفه ای از هرجاشدوهرچی شد پول بگیرند
در واقع باید کارها را به چهار صورت الف(خیلی عالی ) ب(عالی )ج(متوسط ) د(فیلمبرداری ومونتاژساده)
تقسیم کنیم سپس روی قیمتها بحث کنیم براساس دقیقه نوارتحویل یا ساعت حضور
یا اجاره تجهیزات -قیمت تصویر بردار-و...
فقط میتونیم با تعیین سطح برای افراد وکارها به نتیجه برسیم
در واقع این بحث خیلی مهم است چون بلاخره حق واجرت حاصل تلاش واینهمه ارجان وچشم و...مایه گذاشتنمونه

من از همه دوستان مخصوصا آنهایی که در شرکتهای فیلم سازی یا بصورت حرفه ای وتنها ویا سایر مراکز مرتبط کار میکنند
خواهش میکنم میتونیم بریم توی جزییات -ساعتهای کاری -سطح حرفه ای و...وهرنکته ای را بحث کنیم تا ای بحث مورد استفاده
برای همه بخصوص تازه کارهایی مثل من باشد
با تشکر وآرزوی موفقیت برای تمام دوستان از صمیم قلبم:oops:

سلام دوستان
آقای فیلمساز درست میگن تعرفه یه فیلم سینمایی رو نمیشه دقیقا حساب کرد باید عوامل و تعیین کنی بعد تا قیمت دستت بیاد در ضمن عواملی هم که انتخاب میشن باید در نظر بگیرید که رو کیفیت فیلم تاثیر میذارن.

من تو تدوین و جلوه ویژه و کارهای گرافیکی و کارگرداتی هستم خیلی خیلی پایین حساب می کنیم

سلام دوستانآقای فیلمساز درست میگن تعرفه یه فیلم سینمایی رو نمیشه دقیقا حساب کرد باید عوامل و تعیین کنی بعد تا قیمت دستت بیاد در ضمن عواملی هم که انتخاب میشن باید در نظر بگیرید که رو کیفیت فیلم تاثیر میزارن.من تو تدوین و جلوه ویژه و کارهای گرافیکی و کارگرداتی هستم خیلی خیلی پایین حساب می کنیم

دوست هنرمند:neutral:
میشه کلی نگیم ورقم بنویسیم
در بحث مربوطه دو نوع بحث وجود دارد
بعضی ازدوستان که دانش کار قسمتی از پروژه فیلم سازی را دارند ولی تجربه ندارند درستش اینه که اگر در کار مطالب
جدیدی یاد میگیرند پس بحث قیمت برای انها مهم نیست و کار درست همینه و....ولی اگر در کاری مستقیم اثر گذار هستند حتما بدون پول وقیمت مناسب کار نکنید حتی اگر ممکن باشد کار را از دست بدهید
ای عقیده و نظر منه:neutral:

من یه سوال از دوستان کلیپ ساز داشتم :?:
برای کلیپ حرفه ای با کیفیت خوب که از شبکه پی ام سی هم پخش شود وطرف مقابل هم کار سطخ بالایی بخواد پیشنهاد چه مبلغی میکنید البته زیار هم ولخرج نیست &gt;|&lt;

matinkarimian

New Member
سلام دوستان
آقای فیلمساز درست میگن تعرفه یه فیلم سینمایی رو نمیشه دقیقا حساب کرد باید عوامل و تعیین کنی بعد تا قیمت دستت بیاد در ضمن عواملی هم که انتخاب میشن باید در نظر بگیرید که رو کیفیت فیلم تاثیر میذارن.

من تو تدوین و جلوه ویژه و کارهای گرافیکی و کارگرداتی هستم خیلی خیلی پایین حساب می کنیم

کاملا این دوستمون درست می گه اما یه نکته مهم که تو این کار هست اسم شماست خیلی هم مهمه که قبلا چه کار هایی انجام دادید.

kamran-h

Active Member
دوست هنرمند:neutral:
میشه کلی نگیم ورقم بنویسیم
در بحث مربوطه دو نوع بحث وجود دارد
بعضی ازدوستان که دانش کار قسمتی از پروژه فیلم سازی را دارند ولی تجربه ندارند درستش اینه که اگر در کار مطالب
جدیدی یاد میگیرند پس بحث قیمت برای انها مهم نیست و کار درست همینه و....ولی اگر در کاری مستقیم اثر گذار هستند حتما بدون پول وقیمت مناسب کار نکنید حتی اگر ممکن باشد کار را از دست بدهید
ای عقیده و نظر منه:neutral:

من یه سوال از دوستان کلیپ ساز داشتم :?:
برای کلیپ حرفه ای با کیفیت خوب که از شبکه پی ام سی هم پخش شود وطرف مقابل هم کار سطخ بالایی بخواد پیشنهاد چه مبلغی میکنید البته زیار هم ولخرج نیست >|<

5میلیون.:rose:

سلام به همه دوستان
اینجا همش بحث اندازه پول در آوردن شد
من شخصا حالا درست یا اشتباه از این که دنبال کار بدوئم و پول در بیارم بدم میومده و بدم میاد همیشه دوست داشتم و دارم تا سطح کارم رو اوقدر حرفه ای کنم تا همه دنبالم بیان و حدود هفت الی هشت سال برای حرفه ای شدن در زمینه فیلم سازی تلاش کردم اما همون بلایی داره سرم میاد که ازش میترسیدم داره سرم میاد دنبال کار دوئیدن همانا و الی آخر با وجود این که خیلی ها سطحشون از من بسیار پایینه و لی دارن پول خوب در میارن فقط تفاوت اونها اینه که دفتر دارن منشی خانم دارن دکوراسیون دارن و الی آخر ومن لپ تاب ندارم دفتر ندارم دکوراسون ندارم --- لباس ساده دارم ولی اخر به نظر شما من باید چه راهی رو برم

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
دنبال چی دویدی که حتی به یه لپ تاپم نرسیدی؟ :lol:
شوخی کردم آره دک و پوز ادما مشتری رو گول می زنه. وقتی مشتری ببینه شما دفتر بزرگ داری سوار لکسوز می شی ، تیپ فلان هم می زنی طبیعتا بیشتر مجذوبت می شه.
اما ما که اینطوری نیستیم باید کارمون اونقدر حرفه ایی باشه که این نقایص رو بپوشونیم.

همین برادران بوشهری البته من علاقه زیاد به سبک کاراشون ندارم ولی به هر حال ادمای موفقی بودن. نه ماشین گرون قیمت داشتن نه دفتر نه منشی . با یه وب سایت کوچیک و یه دوربین z7 شروع کردن.

بگذریم.
در مورد تعرفه واقعا به 1001 چیز بستگی داره خود من به شخصه برای سفارش کار روی تعرفه موزیک ویدیو حساسیت ندارم و اگه ببینم یه موزیک ارزش هنری داره خیلی با خوانندش راه میام. موزیکای خیلی سخیف رو اصلا نمی پذیرم حتی اگه 100 میلیون بدن. اما موزیک معمولی اون هم برای pmc بالاخره پروداکشن می خواد و زیر 4 تومان معقولانه نیست.
هر کلیپ سازی هم میاد تضمین pmc می ده واقعا دروغه. ممکن کار به لحاظ شعر ، موزیک یا ویدیو رد بشه حالا هرکی می خواد باشه. مثل کار سال گذشته امیرتتلو که pmc نپذیرفت.

من پارسال از ورشان امیری تقریبا هیچ دستمزدی نگرفتم چون موزیکش برام ارزش داشت . pmc هم خوشش اومد و با اینکه اولین کارش بود روزی 5 تا 6 تا پخش بهش داد و 2 هفته هم صفحه اول وب سایت pmc بود. اما حالا نتیجش این شد که برای کار دوم اسپانسر پیدا کنه و دستمزد 2 کار رو با هم آورده به من بده .

من فکر می کنم کارگردانای ما تو زمینه موزیک ویدیو باید نگاهشون رو تغییر بدن و به اون فقط به عنوان یک منبع درامد نگاه نکنند بلکه کانالی ببینند که بتونند باهاش فرمی هنرمندانه بیافرینند. می دونم موزیکی که این پتانسیل رو داشته باشه خیلی به ندرت پیدا می شه .

واقعا کار کردن رایگان برای یک اثر موفق تو زمینه موسیقی رو به پول گرفتن با چهارتا نمای ریل و کرینی و چند تا ادا و اطوار افترافکتی ترجیح می دم.

سلام
ممنون از پاسخت
خوب ببین همین برادران بوشهری خوب چه جوری تونستن اولین کارشون رو بگیرن وقتی شما میگی این گروه با یه z7و یه وب سایت شروع کردن خوب حتما مشتری به اونها اعتماد نمیکرده چون تلفن ثابت میخاسته و آدرس چه تو شهر خودشون چه بیرون از شهر
و یا ساده تر بگم خود شما چه جوری و ا چه امکانا تی شروع کردی با چه جاهایی شروع کردی

aakooma

Member
سلام به همه دوستان
اینجا همش بحث اندازه پول در آوردن شد
با وجود این که خیلی ها سطحشون از من بسیار پایینه و لی دارن پول خوب در میارن فقط تفاوت اونها اینه که دفتر دارن منشی خانم دارن دکوراسیون دارن و الی آخر ومن لپ تاب ندارم دفتر ندارم دکوراسون ندارم --- لباس ساده دارم ولی اخر به نظر شما من باید چه راهی رو برم

یه جور حرف میزنی انگار اونا گناه کردن ! یا کارشون خلافه !
شما بازار یابی بلد نیستی!!!
به نظر من اول از همه طرز فکرت رو عوض کن.....

قبول دار م یه خورده بد بینم ولی خوب مشتری باید به خاطر پولی که خرج میکنه جای طرف سازنده رو بشناسه تا اعتماد کنه و حداق اول کار
نصف پول رو به سازنده بده
خوب نگفتی خودت از کجا شروع کردی

Iverson

Active Member
سلام
شما نمونه کار اگر دارید میتونید به شرکت های فیلم سازی، مراکز هنری "مثل بخش هنری شهرداری"، شرکت های پویا نمایی نشون بدید
من هر کاری بهم پیشنهاد شده و دنبالش بودم گفتند اول نمونه کار...
موفق باشید...

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دقیقاً بدون نمونه کار به هیچ کس اعتماد نمیکنند که کاملاً هم حق دارند رو چه حسابی یک کار بدند به کسی که نمیدونند خروجی نهاییش چی خواهد بود

جدیدترین ارسال ها

بالا