قیمت انواع آجر نما چقدر است؟

meagleweb

New Member
آجر نما یکی از مصالح ساختمانی است که به دلیل ویژگی های خوبی که دارد، بسیار مورد توجه کارشناسان حوزه ی ساختمان قرار گرفته است. همچنین خریداران نیز به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالای آن، نگاه ویژه ای به آجر نمای ساختمانی دارند و یکی از گزینه هایشان برای خرید، آجر نما می باشد. در این مقاله به ویژگی ها و قیمت آجر نما خواهیم پرداخت.

یکی از مصالح ساختمانی که در دسته ی مصالح پر مصرف و پر فروش قرار می گیرد، آجر نما می باشد و همان طور که از نام آن مشخص است، این محصول برای طراحی و زیباسازی نمای ساختمان به کار می رود و مورد استفاده قرار می گیرد. افراد شاغل در زمینه ی ساختمان و نیز خریداران این محصول، به این امر واقف هستند که برای نمای ساختمان باید از محصولی استفاده شود که از مقاومت لازم در مقابل گرما و سرما، نفوذ آب و رطوبت برخوردار باشد و این آجر یکی از این محصولات به شمار می رود که مقاومت بسیار بالایی دارد. در این مقاله به قیمت انواع آجر نما خواهیم پرداخت. بدین منظور ابتدا توضیحاتی درباره ی انواع و ویژگی های آنها ارائه خواهیم کرد. سپس به قیمت آنها اشاره می کنیم.

نگاهی به انواع آجر نمای ساختمانی و قیمت آن

این نوع از آجر یکی از مصالحی است که علاوه بر استحکام و دوام ساختمان، در زیباسازی ساختمان نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. می توان به منظور ایجاد تغییرات زیبا و جذاب از این نوع آجرها استفاده کرد. آجر نمای ساختمانی انواع گوناگونی دارد و یکی از عوامل جذابیت و پر فروش بودن این آجرها نیز همین تنوع بالای آنها می باشد. تنوع بالایی که در این نوع آجرها وجود دارد، باعث شده تا سلیقه های گوناگون را پوشش دهند.

آجر نمای ساختمانی با توجه به مکانی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد به دو دسته ی داخلی و بیرونی تقسیم می شود. هر کدام از این تقسیم بندی ها نوع خاصی از این آجرها را در بر می گیرد. آجر نمای بیرونی ساختمان به دلیل اینکه در معرض نور خورشید و شرایط گوناگون جوی قرار دارد، باید از دوام، مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. علاوه بر دسته بندی آجر نمای داخلی و بیرونی، این محصول را از نظر کیفیت و ظاهر نیز به انواع گوناگونی تقسیم می کنند. در ادامه به چهار نوع مهم و پر کاربرد آجر نمای ساختمانی و ویژگی های هر نوع از این آجرها می پردازیم:

آجر شاموتی

این نوع آجر بسیار مقاوم و مستحکم و با دوام است. غالبا به دلیل زیبایی و ایجاد نمایی متفاوت از این نوع آجر نمای ساختمانی استفاده می شود. نوع شاموتی رنگ و اندازه های گوناگونی دارد. رنگ هایی شامل زرد، زرد مایل به نارنجی، قهوه ای روشن، قهوه ای تیره، قهوه ای اخرایی و نارنجی. آجرنماهای تیره تر درصد آهن بالاتری دارند و آجر نماهای روشن تر میزان آهن کمتری دارند. نوع شاموتی تثبیت رنگ بالایی دارد و در مقابل مواد شیمیایی، رطوبت و حرارت بسیار مقاوم است. برای نمای بیرونی ساختمان، این نوع آجر یکی از بهترین آجرهاست. قیمت آجر نمای شاموتی در مقایسه با انواع دیگر، قیمت مناسب تری است.

3488-آجر_شاموتی.jpg

آجر پلاک

این آجر نیز مقاومت بالایی در مقابل شرایط محیطی دارد و از دسته آجرهایی به شمار می رود که در نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع آجر از خاک رس ساخته شده است و دارای رنگ های قهوه ای، نارنجی و زرد است. همچنین این آجر نسوز است و در برابر آتش و آتش سوزی مقاوم است. یکی از انواع آجر نمای پلاک، آجر نمای قزاقی است که در نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. آجر قزاقی غالبا رنگ روشنی دارد. قیمت این آجرنمای ساختمانی مناسب است و با توجه به کیفیت و کارایی اش، قیمتی مقرون به صرفه دارد.

آجر_پلاک.jpg

آجر حصیری

از آنجا که بافت این نوع آجر حصیری است، به نوع حصیری معروف شده است. طرح ها و رنگ های این آجر بسیار متنوع و زیباست و نمای جذابی به ساختمان ها می بخشد. آجرنمای حصیری در برابر شرایط و آسیب های محیطی بسیار مقاوم است. قیمت آجر حصیری با در نظر گرفتن زیبایی و مقاومت و استحکام بالا، قیمتی مناسب است.

آجر_حصیری.jpg

آجر شیل

به دلیل آنکه این نوع از خاک سنگ های شیل ساخته شده، به این نام معروف شده است. رنگ این نوع آجر قرمز است و رنگ های دیگری از این آجر همچون کرم، قهوه ای و گلبهی هم در بازار موجود است. نوع شیل بسیار مستحکم است و دچار شوره زدگی نمی شود. همچنین به دلیل عدم جذب آب، در برابر یخ زدگی نیز بسیار مقاوم است. قیمت این آجرنمای ساختمانی نیز با توجه به ویژگی های ظاهری و کیفیت بالایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است.

نوع_شیل.jpg

نکاتی که باید به هنگام خرید مورد توجه قرار دهید

به هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که وقتی دو آجر نمای مرغوب و با کیفیت را به هم می زنید، صدایی زنگ مانند می دهد. این صدا شبیه صدای برخورد دو سرامیک با هم است. اگر آجر نمایی که خریداری کرده اید، چنین صدایی بدهد، یعنی آجر نمای شما مقاومت بالایی دارد و سلامت است.

نکته ی دیگری که به هنگام خرید باید به آن توجه کنید این است که آجر نمای ساختمانی را از وسط بشکنید و به عمق آن توجه کنید. رنگ عمق و سطح باید کاملا یک رنگ و خشک باشد.

در هنگام خرید به یکدستی آجرها توجه کنید. خطوط رنگ روی آجرها نیز بسیار مهم است.

نگاهی دقیق به قیمت آجر نما

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که به دلیل تورم معمولا قیمت مصالح ساختمانی نیز همچون دیگر محصولات و کالاها ثابت نیست و تغییراتی از نظر قیمت اعمال می شود. علاوه بر قیمت آجر، هزینه و دستمزد نصب آجرها نیز باید محاسبه شود. معمولا هزینه ی نصب از 100 هزار تومان تا 300 الی 400 تومان برآورد می شود.

قیمت اینو نوع از آجرها قیمتی مناسب و مقرون به صرفه است و معمولا با توجه به نوع آن از حدودا متری 60 هزار تومان تا متری 100 هزار تومان در بازار موجود می باشد. این قیمت با توجه به ابعاد و اندازه و نوع آجر متفاوت است و تغییر می کند.

قیمت_آجرنما.jpg
منبع: قیمت آجر نسوز نما | لیست قیمت انواع آجر نسوز | آجر نما امیران
 

جدیدترین ارسال ها

بالا