قطعات چاپی فیت نمی شن

1829

New Member
سلام به همه بچه های مجید انلاین
می خواستم بدونم چطوری میتونم یه چاپ بزرگ رو با قطعه های A3 چاپ کنم توی فتوشاپ یه تصویر مثلا 75*55 را برش میدم تکه های افقی بدون مشکل به هم چسبونده می شن ولی وقتی می خوام تکه پایینی رو به تکه ی بالایی بچسبونم دقیقا روی همدیگه فیت نمی شن البته تکه پایینی رو وقت 180 درجه می چرخونم وپرینت میگیرم تقریبا درست می شه ظاهرا دستگاههای چاپ اینجوری هستن .در ضمن قطعه هایی که من با اونها تصویر رو برش می دم همشون به یه اندازه ن.میخوام موقع تفکیک تصویر کلی یه ذره از هر قطعه تکراری در اون یکی تصویر هم باشه تا موقع چسبوندن راحت باشه.اینم بگم که قالب انتخابی من برای برش از خود A3 یه کم کوچیکتره .آیا این می تونه برا فیت نشدن قطعات دلیلی باشه .از همه بچه ها به خاطر محبتشون ممنونم .خیلی برام واجبه دوستون دارم :oops:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
البته بهتر این بود که تو انجمن طراحی سوال کنی. به هر حال یه نرم افزارهایی داریم که کارشون همینه یعنی تایل می کنن کاره شما رو که شما بتونی در نهایت مثه په پازل اینارو بچینی کنار هم و تصویره چاپیه بزرگ و بسازی. اما خب مثلا در فتوشاپ موقع پرینت شما باید گزینه تایل رو بزنی تو قسمت پرینت و اون وقته که خودش نرم افزاری قضیه رو جوری تنظیم می کنه که پوستر شما در نهایت با کنار هم چسبدون قطعات مثلا َa3 ساخته بشه (یعنی لازم نیست خودت قطعه قطعه کنی تصویر بزرگ رو ). پس باید این گزینه رو بزنی. اگه زدی و عمل نمی کنه هم دلایل داره که یکیش می تونه ایراده قسمت فیدر چاپگرت باشه به هر حال وقتی گزینه رو می زنی هر قطعه رو جوری چاپ می کنه که از حاشیه ها سفیدی داشته باشه که موقع کنار هم گذاشتن بره زیره قطعه کناری و بچسبونیش شما.

موفق باشی

1829

New Member
lpi عزیز ازت ممنونم من نرم افزار poster pro رو امتحان کردم خیلی خوب بود همچنین این گزینه رو تو کورل دراو امتحان کردم اون هم خوب بودولی این گزینه ی تایل رو اگه توخونه چاپگر نداشته باشی مثل این که فتو شاپ نمی اره .آیا پروفایلی یا پلاگینی برای این جور کارا توفتو شاپ سراغ ندارین .در ضمن این امکان فتوشاپ میتونه برای کاربر اجازه بده مثل کورل دراو مقدار دلخواه برای چسبوندن وروی هم انداختن قطعات در اختیار بذاره .درآخر باز همه وlpi تشکر می کنم وسعی میکنم سولات رو تو انجمن مطرح کنم:oops:

• Like
Reactions: lpi

1829

New Member
ولی در آخر سر ما به این نتیجه رسیدیم که مشکل کلا سخت افزاریه واین یک مشکل جهانیه واین هم کشف من بود یه راه بدل واسش پیدا کردم تمام دستگاههای چاپ در جهان وقتی یه کاغذ a3رو چاپ میکنن عرض پایین وبالاش یکی نیس ولی در طولش مشکلی نداره

جدیدترین ارسال ها

بالا