قطعات لازم برای رندرینگ آبجکتهای سنگین

51hb

New Member
با سلام خدمت همه اساتید . هنگام رندر گیری از صحنه هایی که شامل آبجکتهای سنگین و زیادی است مثل گیاهان ، Vray پس از چند ثانیه که شروع به کار میکند ناگهان بیرون میپرد .
گاهی بدون پیغام و گاهی هم با پیغامی مبتنی بر Error در مموری .
به نظر اساتید ، مشکل در کجا است ؟ آیا باید CPU را تقویت کرد یا از Ram بیشتر استفاده کرد ؟
ممنون از توجه همگی.

cobac

New Member
مشکل از رم هستش البته اگه رم شما بالاست 100% باید بفرستیش گارانتی.
پیشنهاد می کنم روی هارد Virtual memory هم بسازید بسیار کابرد خواهد داشت.

51hb

New Member
رم کامپیوتر من 4 گیگا بایته و فقط وقتی از گیاهان موجود در مجموعه Archmodels به تعداد بیشتر از سه یا چهار عدد استفاده میکنم یا وقتی که از آبجکتهای دارای جزئیات زیاد در مدل استفاده میکنم این اتفاق می افته .خودشم فقط در صورتیکه با موتور رندر V-Ray رندر بگیرم اینطوری میشه . اون Virtual Memory رو هم ساختم و امتحان کردم ولی باز هم نشد .

آخرین ویرایش:

Ali3D

Member
مشکلت رم هست دوست من
اون گیاهای archmodels به رم زیادی نیاز دارن برای رندر شدن
از frame buffer وی ری هم سعی کن استفاده کنی، ممکنه مشکلت رو حل کنه

Farrokh

Active Member
مشکلی که شما دارید به رم مربوط نیست
بیشتر به نحوه ی مدیریت فایل خودتون بستگی داره

اگر می خواید یک سری آبجکت ئه های پلی استفاده کنید و اونها رو کپی کنید حتما باید از وی ری پروکسی استفاده کنید تا هنگام رندر اطلاعات اظافی وارد رم نشه و محاسبات تکراری انجام نشه

سوالی بود در خدمتم

آخرین ویرایش:

51hb

New Member
با سلام و تشکر بسیار از توجه شما به سوالم . ببخشید این مطلبی که راجع به Vray پروکسی فرمودید رو من تاحالا باهاش کار نکردم . امکانش هست که کمی بیشتر توضیح بدید که چطوری باید انجامش بدم ؟
ممنون .

51hb

New Member
استاد فرخ بسیار بسیار ممنونم . با Proxy مشکلم حل شد . حتی با اینکه با ویندوز و Vray و مکس 32 بیتی کار میکنم ولی ترکیب Proxy و استفاده از Xref و همچنین تنظیم Vray روی حالت Dynamic ، تونستم تعداد زیادی درخت رو با کیفیت بالا رندر کنم . خیلی خیلی ممنونم .
پیروز باشید .

3dmaxacad

Member
سلام
لطفا راهنمایی کنید
من طراحی سه بعدی با نرم افزار 3dmax و cad و گرافیک با photoshop انجام میدم برای خرید cpu amd x6 1090 وmb giga 890fx ud5 انتخاب کردم
بودجه خرید گرافیک quadro ندارم تا حدود 300 چه کارت گرافیکی مناسب وجود داره؟
از سریfirepro یا firegl چه کارتی پیشنهاد می کنید؟
راه حل شما چیه؟
موضوع soft mode چقد مفیده؟ تجربه دارید؟
ممنون از توجه شما

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا