انیمیشن قسمتی از انیمیت پروژه کلاس اولی ها

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
به نام خدا

سلام
خوب بعد از این که دیدم داره حرکاتی واسه نمایان تر شدن انیمیت میشه گفتم من هم یه چیزی بذارم تا عریضه خالی نَمونه.
این کاری که گذاشتم تیکه ای از پروژه ایه که تو این روزا میگم سرم رو شلوغ کرده به نام کلاس اولی ها برای صبا به کارگردانی آقای محمد رضا امانی. البت lip نداره و کاراکتر ها هم proxi rig هستند، شرمنده دیگه اگه مشکلاتی تو رنگ و لا آب کار هست ، چون فقط خواستم این مبحث رو که شروع کردم خودم هم نمونه ای بذارم نگن خودش هیچ کاری نکرده داره مطلب میذاره.
ببخشید که حرفه ای نیست و اون قدر جذابیت نداره ولی دیگه با انیمیت 30 ثانیه در روز اونم با CAT دیگه در همین حد تونستم کار کنم.

پیوست ها

• Class_BuBo.rar
    5.2 مگایابت · بازدیدها: 411
  • class.jpg
    class.jpg
    52.1 کیلوبایت · بازدیدها: 14

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
باحاله خسته نباشی
یه نکته، شما کار رو قبل انیمیت دوبله کردین؟ زدین تو کار پیکسا دیگه ؟!

سلام. ممنون ریفیق. نظر لطفته. هم تشکر از تو هم دوستانی که پسند کردن.
در مورد دویله، آره اول صدا رو میگیریم چون دوبلور ها یا همون صداپیشه ها دیگه حرفه ای شده ن خوب حس هر کلام رو میگیرن و خیلی خیلی به انیماتور کمک میکنه واسه پیدا کردن حس و حال و حرکت کاراکتر ولی پیکساری پیسکاری هم نه :lol: چون اونا بعد از انیمیت دوباره میرن و یه صدای دیگه میگیرن.

nima3ds

Member
بابا من اسم دارمممممممممممممممممممممممممممممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دمت گرم!!!! اندازه 1 سال خندیدم!!!!!! مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!!! کلی لایک!!!! :lol::lol:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سید جان ثل همیشه قوی و عالی شدهــ کارت.
موفق باشی.
سلام، ممنون عزیز، نظر لطفته :rose:

بابا من اسم دارمممممممممممممممممممممممممممممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دمت گرم!!!! اندازه 1 سال خندیدم!!!!!! مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!!! کلی لایک!!!! :lol::lol:
اول اینو خودنم گفتم: اِ ! این که پسنی نذاشته یا کسی چیزی نگفته که میگه من اسم دارم بعد فهمیدم منظورت چیه :green:
قربونت ریفیق :rose:

خوبه .... اما اکت ها خیلی کمه+ لباشون چرا تکون نمیخوره :-?

فرزاد جان ممنون ولی تو اون پلان اولی دیگه چقدر اکت بدم طفلک رو ؟ مهره های کمرش در امد :green: آخه نمیشه چون 1.کانسپت کار اینه . 2. زمان و پول جواب نمیدن. 3. CAT قابلیت زیاد وول خوردن رو نداره. مثلا واسه بنده اصلی یه pelvis داری با یه Rib cage که اون ها هم اونقدر انعطاف پذیر نیستن. مثلا همون طور که خودت میدونی ریگ دستی اصولا به غیر از pelvis ـ 3تا controller داره ، برای spin بعد خود pelvis هم دوتا controller داره rotate که یکی کمر ور هم تکون میده این همین pelvis کت هستش و یکی دیگه که جدا گونه pelvis رو میچرخونه خوب اینها میدونی چقدر دست آدم رو باز میکنن.
4. هم من باید با انیماتور های دیگه هم match باشم تا کار یه جور در بیاد.

در مورد لباس هم گفتم اینا Proxi Rig هستن، درضمن ریفیق این کار cloth کار نشده بدن Skin خالیه.

باز خیلی ممنون عزیز :rose:

madmaster_3d

Well-Known Member
بوبو چرا بدن این بنده خداها تیکه پارست. به خاطر ریگ اینطوری شده. بعد گرفیکش انیمشنش که قراره پخش بشه هم همینه یا اسموت تره. جالب بود

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
بوبو چرا بدن این بنده خداها تیکه پارست. به خاطر ریگ اینطوری شده. بعد گرفیکش انیمشنش که قراره پخش بشه هم همینه یا اسموت تره. جالب بود

ممنون عزیز ولی بذارین یه نکته رو روشن کنم .
proxy Rig یعنی تیکه تیکه کردن بدن کاراکتر بر سر هر مفصل و نصبت دادن اون به Bone کاراکتر؛ حالا کاراییش چیه؟ صحنه رو سبک میکنه توسط پنیهان کردن خاصیت Skin ؛ برای انیمیت راحت و داشتن یه FPS یا همون فریم در ثانیه در خود نرم افزار تا برای دیدن انیمیت نیازی به Preview گرفتن نه باشه.
این کاراکتر ها هم به غیر از proxy شدن مقداری هم Modify Optimize هم روش خورده چون کارگردان باید کار رو برای انیماتور هایی که تو خونه کار میکنن و تازه باهاشون آشنا شده میداد و نصبت به این کاراکتر ها تعهد داشت به صبا این کار رو کرد تا احیانن اتفاقی نیفته.
این کاراکتر ها به شدت low هستن نه صورت درستی دارن حتی از لحاظ توپولوژی نه Skin.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سید جان من گفتم لب :green:

oops
من فکر کردم نوشتی: لباسشون . ئلی لباشون بود یه سین زیادی دادم.

گفتم که Lip نداره فعلا بیشتر خواستم انیمیت بدن یا همون body language رو نشون بدم چیزی که اصولا تو انیمیت های ایرانی دیده نمیشه یا اگه میشه بازی سازی نداره و زیاد به دیالوگی که گفته میشه ربط نداره.
کل کار رو هم فکر کنم از اواخر تابستون بتونی ببینین اگه میخوای Lip ـش رو هم ببینی :green:

Jackbil

Well-Known Member
به نظر این انیمیشن نتیجه ی خوبی خواهد داشت.
انیمیت راضی کننده ای نسبت به بقیه ی کار های صبا داره ولی مثل اینکه به پای کاراکتر ها میخ کوبیده شده چون هیچ حرکتی ندارند.
با آرزوی موفقیت:rose:

آخرین ویرایش:

amir989

Member
خیلی خوب شده. البته اسکین شونه هاش 1کم مشکل داره فکر کنم. cat هم که موهبتیه واسه چرخش دست. حرکت اضافی وجود نداشت. در کل خیلی خوب بود .

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
خیلی خوب بود فقط چرا lip-Sync ندارن !!؟

سلام، ممنون از هر دو دوست، lip ـش به دلایلی هنوز زده نشده بود اون موقعی که گذاشته بودم ولی حتما اگه lip میخورد زیباتر میشد ولی کالا خواستم یه چیزی بذارم که گذاشته باشم. :green:

جدیدترین ارسال ها

بالا