قدرت نرم افزار vue

Mehdi_Lover3dsmax

مسئول مدرسه گرافیکی سه بعدی
سلام
من با منتال ری کج نیستم چند تا دلیل دارم که میگم
منتال ری بعضی از پلاگین ها رو ساپورت نمیکنه مثلا After burm
توی مایا هم paint Effect ها رو درست ساپورت نمیکنه
به نظر من از نظر سرعت رندر واسه انیمیشن فاینال رندر بهتره و اکثر پلاگینا رو ساپورت میکنه
شما شروع به ساخت یه انیمیشن با منتال ری کن ببین به چند تا مشکل بر میخوری
تو ایرانم اکثرا انیمیشنا رو با scan line میگیرن
من با فاینال رندر انیمیشن ساختم و کاملا راضی بودم
به نظرم باید از هر چیز جای خودش استفاده کرد
واسه کار تک عکس و معماری منتال ری عالیه اما واسه انیمیشن یه خورده عذاب میده که باید باهاش کنار اومد

wild-mans

Member
سلام به دوستان
منم دموها رو دانلود کردم و چند تا سوال داشتم:
1-میشه بگید چه چیزهاییش نسبت به بقیه نرم افزارها توی زمینه خودش بهتره؟
2-نسخه 64 بیتی هم داره؟
ولی درکل خیلی ازش خوشم اومد مخصوصا به خاطر اسپایدر ویک.
یک دنیا ممنون pclord جان.
یا حق

pclord

کاربر متخصص
مثل این که یه اشتباهی شده.من اصلا با منتال رندر نگرفتم،با خود موتور برنامه رندر گرفتم،تازه منتال ری سرعتش بیشتر از موتور برنامه هست.

m3d

کاربر VIP
درسته منم با منتال ری مکس رندر گرفتم دیدم سرعتش بیشتر از موتور خود برنامه هست ولی درکل فکر میکنم الگوریتمش همون الگوریتم منتاله که برا انیمیشن روزها زمان رندر میبره:shock: کاش یه جورای میشد با اسکن لاین هم رندر ازش گرفت:lol:

اسکن لاین که برای 2 بعدی استفاده می کنند ما می خوایم 3 بعدی بسازیم من هم تا حالا برای انیمیشن استفاده نکردم حالا شما After burn رو مثال زدید اصلا مشکل نداره این رو من نمی گم اگه اموزش ها سی جی اکادمی رو دیده باشی با منتال درست می کنه و خیلی سریع هم درست می کنه تازه انیمیشنی هم هست
نمی دونم ولی خیلی ها با منتال ری مخالفآ شما با فاینال رندر می زنید مشکلی نداره من می گم با منتال هم مشکلی نداره درست کنید چون تازه وارد ها فکر می کنند مشکل از منتال است

m3d

کاربر VIP
به نظر من منتال چون با خود مکس نصب میشه و پیشفرض موتور رندر ثانویه هست سازگاری بیشتری با مکس داره (البته شاید دلیل من منطقی نباشه) ولی از چند نفر شنیدم . من خودم برا انیمیش با همون اسکن لاین میگیرم ، اگه رفتار نور رو بدونیم با ترکیب چندین نور استاندارد معمولی هم میشه یه رندر قابل قبول نزدیک به رئال درآورد.:wink:

abbasi_0912

Active Member
مشکل کرک vue 8

این نرم افزاری من تازه دانلود کردم کرک نشده، بعد از نصب موقع بالا اومدن پیغام ای نشون میده که پیوست کردم در ضمن بعد از بالا امدن هم این طوری رندر می گیره ، یک واترمارک توی کل رندر پخش شده
چه کاری باید انجام داد؟
کرک می خواهد؟
سریال می خواهد؟
اگر کرک یا سریال می خواهد، لطفا لینک:rose:

پیوست ها

• vue.png
    vue.png
    19.9 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • rendar.jpg
    rendar.jpg
    31.3 کیلوبایت · بازدیدها: 16

m3d

کاربر VIP
با اسکن لاین سه بعدی میگیرن داش ممد. منظورتو از دو بعدی متوجه نشدم؟:-? رندر دو بعدی مربوط به متریال ink هست نه اسکن لاین .

pclord

کاربر متخصص
این نرم افزاری من تازه دانلود کردم کرک نشده، بعد از نصب موقع بالا اومدن پیغام ای نشون میده که پیوست کردم در ضمن بعد از بالا امدن هم این طوری رندر می گیره ، یک واترمارک توی کل رندر پخش شده
چه کاری باید انجام داد؟
کرک می خواهد؟
سریال می خواهد؟
اگر کرک یا سریال می خواهد، لطفا لینک:rose:

اون واترمارک برای اینه که کرک نشده،کرک رو پیوست کردم،دانلود کنید.

آخرین ویرایش:

reza_1001

Well-Known Member
سلام

يه چند هفته اي كه با vue 8 كارميكنم
اما به مشكل بزرگي بر خوردم
سايه ها ي اشيا در vue نرم نميشن . يعني تو پنجره خودش خوبن ولي وقتي تو مايا open ميكنم سايه ها hard ميشن
الان تقريبا همه چيز رو ميتونم تو vue بسازم اما مشكل همينه
واسه همين ديگه ازش استفاده نكردم
pclord جان اگه چيزي ميدوني بگو كه همكنون نيازمند ياري سبزتان هستيم :cry:

pclord

کاربر متخصص
سلام

يه چند هفته اي كه با vue 8 كارميكنم
اما به مشكل بزرگي بر خوردم
سايه ها ي اشيا در vue نرم نميشن . يعني تو پنجره خودش خوبن ولي وقتي تو مايا open ميكنم سايه ها hard ميشن
الان تقريبا همه چيز رو ميتونم تو vue بسازم اما مشكل همينه
واسه همين ديگه ازش استفاده نكردم
pclord جان اگه چيزي ميدوني بگو كه همكنون نيازمند ياري سبزتان هستيم :cry:

برای اینکه تو مایا سایه های نرم داشته باشی،باید تو تنظیمات رندر منتال ری این کار رو انجام بدی،که من هم به منتال وارد نیستم.
تو بخش مایا سوال رو مطرح کن تا دوستانی که به منتال ری وارد هستن کمکت کنن.
http://www.forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=53

موفق باشی.

reza_1001

Well-Known Member
برای اینکه تو مایا سایه های نرم داشته باشی،باید تو تنظیمات رندر منتال ری این کار رو انجام بدی،که من هم به منتال وارد نیستم.
تو بخش مایا سوال رو مطرح کن تا دوستانی که به منتال ری وارد هستن کمکت کنن.
http://www.forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=53

موفق باشی.

اين كار رو هم انجام داده بودم
ولي مشكل اينجاست كه vue اصلا تنظيمات منتال رو قبول نداره وازش استفاده نميكنه
ندهاي vue جدا هستن و فقط از طريق رابط خودش در مايا تنظيم ميشن
مثلا نور دايركت لايتي كه از vue آوردي رو اگه تونستي شدتش يا رنگش رو كم يا زياد كن(از طريق منتال يا مايا) ... نميشه!!!:-?اينكار از طريق گزينه اديت اتمسفر در تب vue امكان پذير هست.

ممنون و موفق باشيد

m3d

کاربر VIP
من تو مکس باهاش کار کردم و نورها رو خیلی نرم و رئال میده . فکر کنم سازگاریش با مکس بیشتر باشه:paint:

pclord

کاربر متخصص
مثلا نور دايركت لايتي كه از vue آوردي رو اگه تونستي شدتش يا رنگش رو كم يا زياد كن(از طريق منتال يا مايا) ... نميشه!!!:-?اينكار از طريق گزينه اديت اتمسفر در تب vue امكان پذير هست.

ممنون و موفق باشيد

اخه ببین اگه با اسکن لاین رندر بگیری،صفحه سیاه رندر میکنه،و از اسکن لاین پشتیبانی نمیکنه،اما وقتی تغییرش میدی به منتال ری بدون هیچ مشکلی رندر میشه.
اما ببین یه کار کن،تو خود Vue سایه ها رو نرم کن و بعد وارد مایا کن،اگه بازم درست نشد،من مطمئنم به تنظیمات رندر ربط داره.حالا یه منتال یا خود برنامه تو محیط مایا.

دوتا آموزش برای استفاده از این برنامه در مایا سراغ دارم ،اگه میتونی دانلودکنی لینک بدم .

من تو مکس باهاش کار کردم و نورها رو خیلی نرم و رئال میده . فکر کنم سازگاریش با مکس بیشتر باشه:paint:

با اون چهار ،پنج تا نرمافزاری که تو پست اول گفتم سازگاری کامل داره،اما تو یه انجمن معروف نوشته بود با مایا سازگاری بهتری داره.حالا چون ما اطلاعاتمون کم هست شاید نتونیم خروجی خوبی با مایا ازش بگیریم.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها

ممنون و موفق باشيد

منم این مشکلو دارم نمیدونم.تو پلاگینی هم که تو مکس نصب میشه همین مشکل هست همه چیزش خوبه ولی این نورو سایه:mad:

reza_1001

Well-Known Member
سلام
در مورد مشكل سايه ها به چند تا فروم خارجي هم سر زدم فكر كنم مشكل اساسي هست چون اونا هم توش موندن ولي احتمالا تو ورژن بعدي vue درست ميشه
خب ما كه فعلا ازش استفاده نكرديم ولي حتما تو پروژه بعدي استفاده ميكنيم
يه محيط كه با كار يه گروه تو چند روز توليد شده رو ميشه با vue در چند ساعت يا حتي كمتر ساخت
پس خلاف عقل و منطق هست كه ازش استفاده نكنيم
تصوير ضميمه رو تو 1ساعت ساختم كه اگه قرار باشه دوباره بسازم زير 10 دقيقه ميشه

موفق باشيد

پیوست ها

• test-undrwater.jpg
    test-undrwater.jpg
    331.8 کیلوبایت · بازدیدها: 71

pclord

کاربر متخصص
نسخه 8.5 هم اومده با کلی امکانات جدید.احتمالا این مشکل هم برطرف شده باشه.فقط هنوز لینک دانلودش روی نت نیومده.

این کار رو هم در 2 ساعت با این برنامه انجام دادم.کلا سرعت کار رو بالا میبره.البته سیستم من خیلی ضعیفه ، شاید اگه سیستم بهتری داشتم ، کمتر از یک ساعت این کار رو انجام میدادم.

1-شروع
1271238813.jpg

2-پایان
1271234458.jpg

eztech

Active Member
دوستان خوهشان اگر کسی میدونه جواب بده خیلی نیاز دارم ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا