قالبم با ie مشكل داره

BuSy

New Member
سلام
من يه قالب بلاگفا ساختم كه با Firefox مشكلي نداره ولي با Ie مشكل داره و نوشته ها رو به سمت چپ صفحه ميبره ... ميشه بگيد مشكل از چيه ؟ و بهتره موقعي كه قالب ميسازم از چه مرورگري براي تستش استفاده كنم؟

lthr

New Member
مشکل از هر قسمتی از کد می تونه باشه. اگه کد یا تصویر خرابی در ie رو بزاری بهتر می شه گفت. وقتی یه قالب طراحی می کنی باید با تمام مرور گرها ی متداول درست کار کنه یعنی با همشون باید تست بشه این طور نیست که اگه در یه مرور گر خاصی درست بود توی بقیه هم درست باشه. مرور گر های متداول هم از ie6 (متاسفانه!) شروع می شه تا ie9 و firefox و chrome و opera و sefari

Milad

Well-Known Member
برای رفع مشکل میتونی با استفاده از هک های css برای ie که مشکل داره یک استایل جداگانه تعریف کنی .

tenaonline

Member
دوست عزیز مشکل احتمالاً از سی اس اس نوشته شده هست , استاندار نویسی کنید وب بدون احتیاج به هک سی اس اس و .. به راحتی تو تمام مرورگر ها نشون داده میشه :)

Dante

Member
دوست عزیز مشکل احتمالاً از سی اس اس نوشته شده هست , استاندار نویسی کنید وب بدون احتیاج به هک سی اس اس و .. به راحتی تو تمام مرورگر ها نشون داده میشه :)

خوب border-radius رو که فقط از بین ie ها نسخه ۹ ساپورت می کنه چطوری با استاندارد نویسی می شه کاری کرد که تو ۶ هم اجرا بشه؟
اتفاقا منم تو یه سایت خونده بودم تا جایی که امکان داره از هک استفاده نشه چون ممکنه اون امکان به مرورگر اضافه بشه و این هک باعث یه مشکل دیگه بشه.

tenaonline

Member
خوب border-radius رو که فقط از بین ie ها نسخه ۹ ساپورت می کنه چطوری با استاندارد نویسی می شه کاری کرد که تو ۶ هم اجرا بشه؟
اتفاقا منم تو یه سایت خونده بودم تا جایی که امکان داره از هک استفاده نشه چون ممکنه اون امکان به مرورگر اضافه بشه و این هک باعث یه مشکل دیگه بشه.

از کدهای جایگذین میشه استفاده کرد که تو ورژن های پایین تر هم نشون بده ! من هک رو اصلاً ترجیح نمیدم .
یه نمونه از این کدی که توش بکار رفته بزارید ببینم بگم بهتون

Dante

Member

از کدهای جایگذین میشه استفاده کرد که تو ورژن های پایین تر هم نشون بده ! من هک رو اصلاً ترجیح نمیدم .
یه نمونه از این کدی که توش بکار رفته بزارید ببینم بگم بهتون

این خود قالب هست (نیمه کارس البته وحشت نکنید )
http://dant3.persiangig.com/web/

اینم یه نمونه از کدهای css البته قالبم تو کروم div هاش خیلی به هم می ریزه. تو ie هم نمی دونم به چه صورته (سیستم عاملم لینوکس) به هر حال وضعیت ie نباید بهتر از کروم باشه.

border: 4px solid gray;
background-color: white;
background-image: url("/header-bg.jpg");
background-position: right;
-moz-border-radius: 10px;
-webkit-border-radius: 10px;

اگه راهنمایی کنید به چه صورت می تونم قالبم رو طوری بنویسم که در اکثر مرورگرها به خوبی اجرا بشه ممنون می شم.
البته می دونم که border-radius رو باید برای ie و مابقی مرورگرها اضافه کنم و اینکه px رو به em تغییر بدم.

ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا