فیلمسازی با دوربین های عکاسی Canon - نظر شما چیه؟

ehsun3d

Member
یکی دو ساله که اکثر فیلمسازهای دیجیتالی (کسایی مثل بهمن قبادی با فیلم جدیدش با بهروز وثوقی) از دوربین های عکاسی بجای فیلمبرداری استفاده می کنن. چون هم کوچک هستن و هم کیفیت خوبی دارن.

من هم می خوام یه فیلم کوتاه بسازم ولی دوربینم حرفه ایه و این هفته که میام ایران می ترسم تو فرودگاه دوربینمو ضبط کنن و خر بیار و باقالی بار کن.

واسه همین فکر کردم یکی از همین دوربینهای Canon Eos مثلا 5D رو داخل ایران بگیرم و برم فیلممو بسازم.

نظرتون چیه؟ از کجا میشه این دوربینو خرید و میدونید قیمتش چنده؟ اصلا این فکر ، فکر خوبی هست؟ ممنون میشم اگه توصیه یا سفارشی دارید بهم کمک کنید.

mohammad50

Member
تا دیروز خودم به همین روش کار می کردم و خجالت می کشیدم به کسی بگم اما حالا می شنوم بهمن قبادی هم همینطوری فیلم ساخته! چه جالب!!
چرا نمی شه بهتر از دوربیت های حرفه ای هم کار در میاد. برو ناصر خسرو معدن دوربین عکاسیه هر مدل خواستی هست.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
نه الان خیلی ها ( مثل خودم :green: )دارند کار میکنند توی یو تیوپ یک سرچ بزنید می بینید

shirani

یکی دو ساله که اکثر فیلمسازهای دیجیتالی (کسایی مثل بهمن قبادی با فیلم جدیدش با بهروز وثوقی) از دوربین های عکاسی بجای فیلمبرداری استفاده می کنن. چون هم کوچک هستن و هم کیفیت خوبی دارن.

من هم می خوام یه فیلم کوتاه بسازم ولی دوربینم حرفه ایه و این هفته که میام ایران می ترسم تو فرودگاه دوربینمو ضبط کنن و خر بیار و باقالی بار کن.

واسه همین فکر کردم یکی از همین دوربینهای canon eos مثلا 5d رو داخل ایران بگیرم و برم فیلممو بسازم.

نظرتون چیه؟ از کجا میشه این دوربینو خرید و میدونید قیمتش چنده؟ اصلا این فکر ، فکر خوبی هست؟ ممنون میشم اگه توصیه یا سفارشی دارید بهم کمک کنید.

مارک دوربین میتونید بگید چون تا جایی که من میدونم دوربین نمیگیرند مارک هم برای اینکه بپرسم میخوام ولی بتونید همونجا بگیری خیلی بهتر دوربین اینجا خیلی گرون شده مثلاً 600d را که اونور حدود 800 اینجا 1400

ehsun3d

Member
تا دیروز خودم به همین روش کار می کردم و خجالت می کشیدم به کسی بگم اما حالا می شنوم بهمن قبادی هم همینطوری فیلم ساخته! چه جالب!!
چرا نمی شه بهتر از دوربیت های حرفه ای هم کار در میاد. برو ناصر خسرو معدن دوربین عکاسیه هر مدل خواستی هست.

من هم این اشتباه رو کردم و کلی هزینه دوربین حرفه ای و بعدش چقدر هزینه کردم تا کیت کامل DOF Adapter بگیرم و سوار دوربین کنم تا بتونم Shallow Depth of Field داشته باشم. درحالیکه همه اش با یه دوربین عکاسی Canon 5D میسر بود و تازه کار هم چقدر سریع تر و راحت تر پیش میرفت. مخصوصا تو ایران که میان میریزن و تا دیدن دوربینت حرفه ایه می گیرن و می برن. ولی با یه دوربین عکاسی خوشگل هزار کار میشه کرد و تابلو هم نمیشی.

تنها مشکل دوربین عکاسی اینه که وقت فیلمبرداری ، زمینه شطرنجی رو در هم نشون میده درحالیکه دوربین حرفه ای این مشکل رو نداره. خیلی ساده میتونی این مشکل رو حل کنی که از همچین زمینه های شطرنجی فیلم نگیری. مثلا نذاری بازیگرت پیرهن چارخونه بپوشه.

ehsun3d

Member
مارک دوربین میتونید بگید چون تا جایی که من میدونم دوربین نمیگیرند مارک هم برای اینکه بپرسم میخوام ولی بتونید همونجا بگیری خیلی بهتر دوربین اینجا خیلی گرون شده مثلاً 600d را که اونور حدود 800 اینجا 1400

دوربین من XH-A1s هست و بعید میدونم بتونم جای هندی کم معمولی جاش بزنم. مخصوصا که یه بار داشتیم با یه دوربین اندازه همین فیلم می گرفتیم ، اونهم تو صحرا! که یهو مامورا سبز شدن و دوربینو بردن. خدا رو شکر که فیلمبردار ارشاد رو برده بودم که فرداش تونست بره دوربینشو بگیره.

600D به نظر دوربین خوبی میاد. اینجا تو انگلیس یه ملیون و صد هزار برام آب می خوره. اگه ایران یه ملیون چهارصد باشه که بازم اگه از اینجا بخرم بهتره.

ولی من دنبال اینم یه دست دوم تر و تمیزشو بگیرم.

shirani

بعید توی فرودگاه گیر بدند به دوربین ولی بازم هم تجقیق بکنید که به مشکل بر نخورید

Member
دوربین عکاسی برای کیفیت زیر hd خیلی هم خوبه ولی برای فیلم برداری حرفه ای باید بتونی یه جایی ثابت نگهش داری پس یه پایه کوچولو هم نیاز داری

shirani

دوربین عکاسی برای کیفیت زیر hd خیلی هم خوبه ولی برای فیلم برداری حرفه ای باید بتونی یه جایی ثابت نگهش داری پس یه پایه کوچولو هم نیاز داری

الان دوربین های DSLR کمترین ابعادی که میگره سایزشون 640*480 . :rose:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام
تایید می کنم بخرید

ضرر نمی کنید من با 5d کار کردم کیفیت خیلی خوبه و عمق میدانی مانند دوربین های سینمایی میده.
انواع لنزها هم براش هست

اما چیزی که خیلی ها مد نظر قرار نمی دند اینه که خرید دوربین تازه اول هزینه است مگه بقیه تجهیزات رو اجاره کنی
مثل لنزهای مختلف سری L. حتما باید لنزت این سری باشه تا حرفه ای باشه که حدود یک و نیم تا دو میلیون پول لنز ها ست
خرید فیلتر چگالی مختلف برای تصویر برداری در آفتاب
خرید یه کیت کوچک برای استفاده بصورت تایم لپس

و هزینه های دیگه که البته می تونید دوربین رو بخرید بقیه اینها رو اجاره کنید.

بدرود

Morteza76

Member
IMG_0031.jpg

IMG_0066.jpg

DSC00686.jpg

DSC00672.jpg

دیدن تریلر فیلم
عکس های بیشتر

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
دوستان من آخر نفهمیدم چرا وقتی تو حالت 24 فریم 5d فیلم می گیریم تو نور استودیو هاله سیاه رنگ رو تصویر به صورت عمودی از پایین به بالای کادر می ره. تو حالت 25 فریم این مشکل نیست

Morteza76

Member
چه در dslr و چه در هر دوربین فیلمبرداری دیگری سرعت شاتر را معمولا روی 50 یا 100 در ایران (و 60 یا 120 در کشورهایی با فرکانس برق 60 هرتز) قرار می دهند به دو علت :

در نورهای مصنوعی هر نور مطابق با فرکانس برق هر ناحیه در ثانیه 50 یا 60 بار روشن و خاموش یا ضعیف و قوی می شود.که در حالت عادی چشم قادر به تشخیص آن نیست اگر ما باسرعت شاتر های هماهنگ با فرکانس عمل نکنیم تصویر دارای پرش می شود . و با قرار دادن در سرعتهایی که در بالا ذکر شد ترجیحا 50 و60 این مشکل حل خواهد شد. )

به نقل از بابک برهانی

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
منظور مضربی از 25 هست یا فقط 50 و 100. آخه بعضی مواقع آدم نیاز به سرعت بالای شاتر داره

Morteza76

Member
من خودم به شخصه حالا خارج از این ارقام.... سرعت مورد نظر خودم رو کمی بالا پایین می کنم تا پرش از تصویر حذف بشه....حالا می خواد 1000 باشه یا 100......

جدیدترین ارسال ها

بالا