فيلد ركوردها مثل هم پر شوند

elham821

Member
سلام به دوستان هميشه همراه
مي خواهم تو ديتابيس اكسس وقتي يك ركورد جديد وارد مي شود يكي از فيلدهاي آن مقدار ركورد قبلي را به صورت خودكار وارد كند و ديگر نيازي به نوشتن دوباره آن در ركورد جديد نباشد و با توجه به اينكه مقدارهاي وارد شده براي ركوردهاي مختلف با هم فرق مي كنن نمي شه از default value استفاده كنم ولي چند تا ركورد پشت سر هم مقراد يكسان دارند.
ممنون مي شم اگه بتونين كمكم كنين!

amirhkh

Member
با سلام

شما اول میگید مقدار رکورد قبلي را به صورت خودكار وارد كند و ديگر نيازي به نوشتن دوباره آن در ركورد جديد نباشد

بعد می گید با توجه به اينكه مقدارهاي وارد شده براي ركوردهاي مختلف با هم فرق مي كنن نمي شه از default value استفاده كنم

میشه بگید کی به صورت غیر خودکار داده ها در فیلد مورد نظر ثبت می شوند

این برنامه هنگام ثبت رکورد اول Error می دهد چون قبل از اولی رکوردی وجود ندارد

لطفا واضح تر توضیح بدید

elham821

Member
سلام
ممنون از توجهتون!
ببینید بین رکوردهایی که باید وارد بشن، یک سری از اونها دارای یک تاریخ یکسان هستند، می خوام از این سری که وارد میشن فقط اولی رو وارد کنم و بقیه با توجه به اون تاریخی که وارد شده خودشون اتوماتیک پر بشن.
فکر می کنم باید با دستور های vb این کار رو بکنم ولی نمی دونم مقدار قبلی رو از چه دستوری باید پیدا کنم که وقتی رکورد جدیدی ثبت می شه مقدار فیلد تاریخ برابر مقدار قبلی که وارد شده بشه.
یعنی ساختار دستور باید اینجوری باشه:
date=previous date
حالا این previous date رو با چه دستوری میشه پیداش کرد؟

amirhkh

Member
آهان یعنی شما می خوای Default Value فیلد دیتابیس رو دستی SET کنی ؟؟

اینجوری مشکلت حل میشه نه ؟؟

night11

Member
ببین دوست عزیز شما چند تا جدول داری ؟
میشه با دو تا جدول این کار رو کرد شما در یکی تاریخ رو وارد می کنید . بعد این تاریخ رو انتخاب می کنید و براساس این که اگه تاریخ همون تاریخ مورد نظر بود شما رکورد ها رو وارد کنید .

اگه جدول رو بزاری بهتر میشه کمک کرد . . .

amirhkh

Member
ببین دوست عزیز شما چند تا جدول داری ؟
میشه با دو تا جدول این کار رو کرد شما در یکی تاریخ رو وارد می کنید . بعد این تاریخ رو انتخاب می کنید و براساس این که اگه تاریخ همون تاریخ مورد نظر بود شما رکورد ها رو وارد کنید .

با سلام

خواهشا دوستمون رو گمراه نکنید

چه دلیلی داره که لقمه رو دور سرشون بچرخونند

night11

Member
با سلام

اولا من قصد گمراه کردن ایشون رو ندارم .

دوما اینطوری که من فهمیدم مقدار دیفالتی وجود نداره که بخواد با برنامه نویسی ست بشه یا از طریق دیتابیس . مقدار مشخصی برای تعدادی از فیلد ها وجود داره که در موقع درج مشخص میشه نه قبل از اون .

سوما پیشنهاد می کنم این دوستمون اون چیزی رو که می خوان توی خروجی باشه رو بصورت تصویری بزارن . تا اگر ابهامی در فهم سوال از طرف من بوده برطرف بشه و هم اینکه بشه به خودشون کمک بیشتری کرد .

amirlol

Well-Known Member
چرا با هم دعوا می کنید !!!

من یک سوال دارم ! چرا می خواهین چنین کاری رو بکنید !

mehranzand

Member
با سلام

دوست عزیز چرا شما همش فکر میکنی افراد دیگر گمراه میکنند و شما فقط حرف درست رو میزنی؟
در ابنگونه موارد راه هایی زیادی برای حل مشکل وجود داره که اگر شما هم بر فرض راه عملی رو
بیان کرده باشید بگذارید بقیه دوستان هم به بیان راهکار های خودشان بپردازند تا نتیجه مثبتی از
یک تاپیک گرفته بشه چرا که این تاپیک فقط برای پاسخ به شخص سئوال کننده شکل نمیگیره بلکه
راهی برای بقیه دوستانی خواهد بود که این مشکل را در آینده جستجو میکنند.

amirhkh

Member
دوست عزیز چرا شما همش فکر میکنی افراد دیگر گمراه میکنند و شما فقط حرف درست رو میزنی؟

بنده همچین حرفی نمی زنم بلکه منطق و استنباط برنامه نویسی این حرف رو میزنه

در ابنگونه موارد راه هایی زیادی برای حل مشکل وجود داره که اگر شما هم بر فرض راه عملی رو
بیان کرده باشید بگذارید بقیه دوستان هم به بیان راهکار های خودشان بپردازند تا نتیجه مثبتی از
یک تاپیک گرفته بشه

برای رسیدن به هدف مسیر های مختلفی وجود داره ولی باید پارامتر های مختلفی رو در نظر گرفت اگه غیر از این بود که برنامه نویسی هم یه کار ساده میشد

چرا که این تاپیک فقط برای پاسخ به شخص سئوال کننده شکل نمیگیره بلکه
راهی برای بقیه دوستانی خواهد بود که این مشکل را در آینده جستجو میکنند.

منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم ولی نظرات کارشناسانه می تونه بمونه برای بخش پیشنهادات و انتقادات
در این بخش فقط سوالات و مشکلات افراد مهمه که باید در کمترین زمان ممکن حل بشه

////

در ضمن لطفا و خواهشا تاپیک ها رو با بحث های اینچنینی به انحراف نبرید و نظرات و پیشنهادات رو بذارید واسه جاهای دیگه

باتشکر

آخرین ویرایش:

elham821

Member
سلام
من می خوام یک مقدار که برای فیلد وارد کردم در رکورد بعدی دیگه نخواد دوباره واردش کنم و خودش اون مقدار قبلی رو برداره بیاره بذاره برای اون فیلد در رکورد جدید.
یعنی مثلا تو مثال زیر
-شماره-------------------------تاریخ---------------------------نام

---1------------------------a---------------------------1385/5/5
---2------------------------b---------------------------1385/5/5
---3------------------------c---------------------------1385/5/5
---4-----------------------d--------------------------1385/5/23
---5-----------------------e--------------------------1385/5/23
---6-----------------------f--------------------------1385/5/23
---7-----------------------g--------------------------1385/5/23

فقط برای رکورد 1 تاریخ رو وارد کنم و دیگه لازم نباشه برای رکوردهای 2 و 3 که همون تاریخ رو دارن به صورت دستی تایپ بشه و مقدارش از همون رکورد 1 بیاد و تو رکورد 2 و 3 بشینه.
حالا نمی دونم بهش set کردن می گن یا هر چیز دیگه ای؟
با ایجاد یک جدول دیگه به راحتی می شه این کار رو انجام داد ولی با توجه به اینکه تاریخ از فیلدهای اصلی جدول نیست و نرمال سازی جداول درست است نمی خوام برای تاریخ یک جدول جدا درست کنم.
فقط باید مقدار فیلد رکورد قبلی رو پیدا کنم و تو رکورد جدید بذارم ولی نمی دونم دستور vb اون چی هست؟
لطفا اگه کسی می تونه کمک کنه،
ممنون می شم!

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
تا اونجای که من فهمیدم :

پیوست ها

• 01.GIF
    01.GIF
    5.3 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • 02.GIF
    02.GIF
    6.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بر اساس روز تنظیم شده یعنی در هر روز مقدار تاریخ عوض میشه

elham821

Member
نه مقدار default value رو اگه توی جدول بذارم برای همه یکجور در نظر می گیره.
می خوام با توجه به مقدار قبلی پر بشه.

asadeghi

New Member
شما با زدن كليدctrl+'ميتوانيد مقدار قبلي را در هنگام ورود كپي كنيد يا حتي از كپي در حالت datasheet استفاده كنيد

mazoolagh

Active Member
نیازی به تغییر در جداول نیست.
اگر اطلاعات رو در حالت Table view وارد میکنین (یعنی مستقیم) هیچ راهی نیست ولی اگر از فرم استفاده میکنین خیلی راحت هست. از عکسهای ضمیمه اینطور پیداست که از فرم استفاده نمیکنین!

elham821

Member
با سلام
با استفاده از ctrl+' بايد دونه ديتا رو به صورت دستي وارد كرد،
من از فرم ها براي وارد كردن ديتا استفاده كردم.

IRANDELSHAD

New Member
يك فيلد تكست روي صفحه ورود اطلاعات بگذار و خصوصيت on enter فيلد مورد نظر خودت را بوسيله ماكرو تنظيم كن كه در هنگام ورود اطلاعات به فيلد مورد نظرت آن فيلد تكست اطلاعات را در خودش نگهدارد . با رفتن به ركورد بعدي ملاحظه خواهي كرد كه آن فيلد تكست ناوابسته همچنان محتوي اطلاعات ركورد قبلي است . براحتي بوسيله ماكروئي كه به آن دكمه بغلي نسبت خواهي داد مي تواني اطاعات ركورد قبل را در آن ركورد جديد وارد كني .

جدیدترین ارسال ها

بالا