فوری فوری همین امروز جواب بدین

Mr_lesani

Member
سلام. یه پوستر واسه نمایشگاه در حد تقریبا 100 عدد بهترین و با صرفه ترین گزینه برای ارائه آن چه چاپی است و قیمت
حدودی آن چقدر میشه لطفا خیلی خیلی به صرفه باشه و البته شکیل هم بشه. لطفا جواب بدید خیلی کارم به این مورد گیر می کنه!
اندازه 50- 70 و تک رنگ طراحی کردم.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
از اینکه با تاخیر به سوالتون پاسخ می دم عذر خواهی می کنم.
باید عرض کنم که تیراژ کار شما برای چاپ با روش های دیجیتال مناسب هست اما اندازه مورد نظر شما اونرو برای چاپ آفست مناسب می کنه. شما دو راه دارید یا اینکه اندازه کارت رو مثلا a3 بگیرید تا بشه با روش های دیجیتال اونرو چاپ کنید یا اینکه هزینه حداقل ( هزینه یک دور چاپ شامل تهیه زینک و چاپ 5000 ) چاپ افست تک رنگ رو بدید و با آفست چاپ بفرمایید کارتون رو.

موفق باشید

brhmzdznb

Member
ببخشید اگه یه کار تک رنگ اندازه a3 پشت و رو باشه، حداقل تعدادی که از نظر هزینه، برای چاپ آفست می صرفه چندتاست؟
یعنی برای چه تعداد به بالا از افست استفاده می شه؟

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
ببخشید اگه یه کار تک رنگ اندازه a3 پشت و رو باشه، حداقل تعدادی که از نظر هزینه، برای چاپ آفست می صرفه چندتاست؟
یعنی برای چه تعداد به بالا از افست استفاده می شه؟

دوست عزیز برای کارهای تک رنگ اصولا دور چاپ 5000 هزار هست. البته به صورت فرمی منتهی اونقدرا هزینه چاپ در چنین مواردی به خصوص وقتی اندازه فرم هم مثلا یک یا یک و نیم ورقی هست بالا نیست. اما وقتی شما برای زیر 500 تا دونه می خوای a3 چاپ بزنی عموما هزینه ها رو که جمع کنی و مدت زمان و رفت و آمد رو هم که علاوه کنی شاید بهتر باشه برید تو روش دیجیتال یا تکثیری. ولی اگر یک موقعی حسلب کتاب کردید و دیدید که حالا می تونید حوالی هزار تا بیشتر رو هم چاپ کنید و کیفیت هم براتون مهمه خب چه بهتره که برید تحت روش آفست.
پس در مجموع شما همیشه باید از لحاظ حساب کتاب به روز باشی تا بتونی بهترین تصمیم رو با در نظر گرفتن جمیع مسایل اتخاذ کنی.

موفق باشید

Mr_lesani

Member
+ توضیحات دوست خوبم

و بعلاوه این که هزینه فیلم و زینک و دورچاپ در افست به ازای هر 1000 تا حساب میشه چه شما 1عدد چاپ کنی
چه 1000 تا. یعنی شما دارین هزینه 1000 عدد رو میدین. و فقط قیمت کاغذه که بنا به تعداد کسر میشه که البته
پیدا کردن کاغذ به تعداد کم هم کمی سخت تر و یه مقداری گرون تر در میاد دوست خوب! پس همون پیشنهاد استادرو انجام بدین. چاپ دیجیتال:green:

Mr_lesani

Member
راستی lpi عزیزچرا تک رنگ تیراژ بالا میره یعنی حداقل تعداد رو 5000 تا حساب می کنن چه فرقی با چهار رنگ داره که حداقلش 1000 تاست؟

brhmzdznb

Member
ممنون. در به در دنبال یکی بودم که یه جواب درست درمون بهم بده.از هردوی شما عزیزان ممنونم.روشن شدم:):rose::rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا