فوری فوری! ایجاد Setup از برنامه ی متصل به پایگاه داده

kern

Member
سلام.
یه فرم ورود (Login) ساختم که به یه پایگاه داده متصله (SQL Server 2008).
در ضمن از VS 2010 و Linq استفاده میکنم. با استفاده از خود VS فایل نصبی ایجاد کردم. تو سیستم خودم کار میکنه ولی روی یه سیستم دیگه نصب میشه اما اجرا نمیشه.
خودم فکر میکنم که مشکل از پایگاه داده س. حالا پایگاه رو موقع ایجاد فایل نصبی چه جوری اضافه کنم؟! کانکشن استرینگش چی میشه؟!

poostkala

New Member
با سلام بنظر من اگه سوالاتو در این انجمن بپرسی بهتر به نتیجه برسی
http:/www./barnamenevis.org

the_king

مدیرکل انجمن
سلام.
یه فرم ورود (Login) ساختم که به یه پایگاه داده متصله (SQL Server 2008).
در ضمن از VS 2010 و Linq استفاده میکنم. با استفاده از خود VS فایل نصبی ایجاد کردم. تو سیستم خودم کار میکنه ولی روی یه سیستم دیگه نصب میشه اما اجرا نمیشه.
خودم فکر میکنم که مشکل از پایگاه داده س. حالا پایگاه رو موقع ایجاد فایل نصبی چه جوری اضافه کنم؟! کانکشن استرینگش چی میشه؟!
ConnectionString توی برنامه شما باید همواره قابل تغییر و تنظیم باشه. یک گزینه قرار بدهید که بشه تغییر اش داد و Save اش کرد.

اولا باید SQL Server یا SQL Server Express نصب شده باشه.
ثانیا باید نسخه SQL Server برابر یا جدیدتر از یانک اطلاعاتی تون داشته باشه، نسخه قدیمی تر فایل بانک اطلاعاتی جدیدتر رو باز نمی کنه.
ثالثا مسیر بانک اطلاعاتی و تنظیمات خیلی مهمه. هر Server ای یک اسم Instance و مسیر داره، اگه پیشفرض باشه با . (نقطه خالی) هم قابل دسترسی ای ئه، وگرنه اسم داره. ممکنه موقع نصب کردن
SQL Server با اسم و مسیر دیگری نصب بشه.

رجوع شود به :
پشتیبان گیری از دیتا بیس

پایگاه داده سی شارپ

kern

Member
با سلام بنظر من اگه سوالاتو در این انجمن بپرسی بهتر به نتیجه برسی
http:/www./barnamenevis.org
سلام.
ممنون که راهنمایی کردین.
ولی من اونجا هم عضو هستم ولی بیشتر جواب سوال هامو اینجا میگیرم...
اونجا هم همین سوال رو پرسیدم ولی ....

kern

Member
connectionstring توی برنامه شما باید همواره قابل تغییر و تنظیم باشه. یک گزینه قرار بدهید که بشه تغییر اش داد و save اش کرد.
منظورتون چیه؟! قبلا یه فیلم آموزشی دیدم (یادم نمیاد کجا بود) که پایگاه داده رو به پروژه اضافه کرد و برنامه هر جایی که منتقل میشد بانک بدون هیچ مشکلی کار میکرد.

اولا باید sql server یا sql server express نصب شده باشه.
ثانیا باید نسخه sql server برابر یا جدیدتر از یانک اطلاعاتی تون داشته باشه، نسخه قدیمی تر فایل بانک اطلاعاتی جدیدتر رو باز نمی کنه.
ثالثا مسیر بانک اطلاعاتی و تنظیمات خیلی مهمه. هر server ای یک اسم instance و مسیر داره، اگه پیشفرض باشه با . (نقطه خالی) هم قابل دسترسی ای ئه، وگرنه اسم داره. ممکنه موقع نصب کردن
sql server با اسم و مسیر دیگری نصب بشه.
اینکار منطقی نیست آخه!!! برای اجرای یک برنامه که کمتر از 1mbحجم داره باید روی سیستمی که میخواد اینو اجرا کنه بیشتر از 5gb نرم افزار نصب بشه!
فکر کنم جواب سوال من همین باشه:
http://www.c-sharpcorner.com/Forums...-setup-file-with-sql-database-in-C-Sharp.aspx
ولی وقتی میخوام فایل پایگاه رو add کنم این پیام رو میده:

attachment.php

پیوست ها

• 0000001.jpg
    0000001.jpg
    41.3 کیلوبایت · بازدیدها: 32
آخرین ویرایش:

kern

Member
پایگاه داده رو هم تونستم به پوشه ی application اضافه کنم:

attachment.php

الآن مشکل من اینه که نمیتونم Connection String رو روی پایگاه داده‌ی اضافه شده تنظیم کنم.

بعد از ساختن فایل نصبی در این حالت خطای زیر میاد:

attachment.php

------------------------------------------------------------
فکر کنم با اینکار دیگه نیازی به نصب بودن SQL Server روی سیستم هدف مورد نیاز نباشه:

attachment.php

پیوست ها

• 0000003.jpg
    0000003.jpg
    40.7 کیلوبایت · بازدیدها: 36
  • 0000002.jpg
    0000002.jpg
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 36
  • 0000004.jpg
    0000004.jpg
    114.1 کیلوبایت · بازدیدها: 37
آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
پایگاه داده رو هم تونستم به پوشه ی application اضافه کنم:

الآن مشکل من اینه که نمیتونم Connection String رو روی پایگاه داده‌ی اضافه شده تنظیم کنم.

بعد از ساختن فایل نصبی در این حالت خطای زیر میاد:

------------------------------------------------------------
فکر کنم با اینکار دیگه نیازی به نصب بودن SQL Server روی سیستم هدف مورد نیاز نباشه:

تقریبا، موقعی که روی اون سیستم مقصد نصب میشه با اتصال به اینترنت فایل Setup ئه SQL Server Express (حداکثر 55 مگابایت) رو دانلود و نصب می کنه.
فقط دقت کنید که خودتون هم موقع ساختن برنامه و بانک اطلاعاتی اش از همین نسخه 2005 ئه Express SP2 استفاده کرده باشید.
می مونه بحث ConnectionString برای اتصال به بانک اطلاعاتی، تو متن ConnectionString (نسخه Express) یک عبارت AttachDbFilename هست، مثلا :
کد:
Server=.\SQLExpress;[B][COLOR="#0000FF"]AttachDbFilename[/COLOR][/B][B][COLOR="#006400"]=C:\MyFolder\MyDataFile.mdf[/COLOR][/B];Database=dbname;Trusted_Connection=Yes;
اون مسیر فایل mdf که مسیر فایل بانک اطلاعاتی تونه باید درست باشه، برنامه رو هر جا نصب کنید باید اون مسیر فایل تنظیم بشه.
اگه درست باشه خودش بصورت خودکار موقع اتصال Attach میشه و نسخه های SQL Server Express به کمک AttachDbFilename
احتیاجی به Attach کردن مستقیم فایل بانک اطلاعاتی ندارند.
تو همون پروژه یا پروژه هایی که به بانک اطلاعاتی دسترسی دارید (کاری نداریم که تو کدوم پروژه فایل بانک اطلاعاتی قرار گرفته، مهم جایی است که به بانک اطلاعاتی متصل می شوید)
یک ConnectionString هست، مثل Properties.Settings.Default.XyzConnectionString
این همون مسیری است که باید تنظیم و ذخیره بشه.

andria

New Member
دوست عزیز امیدوارم ج سوالاتو پیدا کنی و به نتیجه برسی .. میشه به من بگی چه آموزشی رو برای شروع یادگیری sql استفاده کردی ؟

kern

Member
دوست عزیز امیدوارم ج سوالاتو پیدا کنی و به نتیجه برسی .. میشه به من بگی چه آموزشی رو برای شروع یادگیری sql استفاده کردی ؟
پیشنهاد میکنم تو انجمن های مربوطه سوالتون رو مطرح کنین تا اساتید بهتر راهنمایی کنن.
با این حال صندوق پیامهاتون رو چک کنین.

جدیدترین ارسال ها

بالا