فقط متخصصان شبکه جواب بدهند

سلام و خسته نباشید. من میخواهم یک isp مثل شرکت داتک تلکام راه اندازی کنم.
برای این کار باید از کجاها مجوز بگیرم؟
چه تجهیزاتی میخوام؟
چقدر هزینه بردار است؟
اگه من 100 میلیون تومان سرمایه بذارم چند وقته برمیگرده؟
من تو اصفهان زندگی میکنم و میخواهم این کار را تو اصفهان راه اندازی کنم.

vatanmusic

Well-Known Member
مجوز را نميدونم

ولي شركت داتك بيش از اين حرفها هزينه كرده فقط كلي سرور براي ارائه adsl نياز داريد

داخل سايت خود داتك يك نگاه به يكي از سايتهاي اين شركت بندازيد ببيميد چقدر سرور هست

تازه اين يكي از سايتهاش هست

perlinpars

Active Member
اول که باید از شرکت دیتای مخابرات مجوز بگیری که خودش هفت خوان رستم هست. اما نشدنی نیست.
دوم نیاز به تجهیزات دریافت و مدیریت پهنای باند دارید که نصبت به ترافیک شبکه میشه انتخاب کرد چی باشه و چه جوری باشه.
سوم هزینه نصبت به تعداد مشتری هایی که ممکن هست در لحضه به شبکه شما متصل بشوند مشخص میشه و برند محصولاتی که برای شبکه خودتون تهیه میکنید.

مسیر کار هم اینجوریه:

شما الان مجوز داری و محل رو هم مشخص کردی.

یه access server که بسته به نیاز میشه تعداد پرت مشخص کرد تهیه میکنی که خود هین سرور کلی اطلاعات نیاز داره تا بتونی یک انتخاب خوب داشته باشی
و یه تعداد خط تلفن برای سیستم دایل آپ که اگر E1 استفاهده کنی میشه 32 تا خط تلفن رو روی یکیش قرار داد.
و با نرم افزاری مثل isp util و یا nt tac+ مدیریت کنید اکانت کاربراتون رو
و کلی چیزای دیگه اگه اطلاعات بیشتری خواستی بگو راهنماییت کنم.البته در حد توان

آخرین ویرایش:

perlinpars

Active Member
مسیر کار هم اینجوریه:

شما الان مجوز داری و محل رو هم مشخص کردی.

یه access server که بسته به نیاز میشه تعئائ پرتهاش رو مشخص کرد تهیه میکنی که خود هین سرور کلی اطلاعات نیاز داره تا بتونی یک انتخاب خوب داشته باشی
و یه تعداد خط تلفن برای سیستم دایل آپ که اگر E1 استفاهده کنی میشه 32 تا خط تلفن رو روی یکیش قرار داد.
و با نرم افزاری مثل isp util و یا nt tac+ مدیریت کنید اکانت کاربراتون رو
و کلی چیزای دیگه اگه اطلاعات بیشتری خواستی بگو راهنماییت کنم.البته

با سلام
همين طور كه دوستان اشاره كردند شما بايد از ديتاي مخابرات مجوز بگيريد
نيار به اكسس سرور نيز داريد
به مودم P.T.N نيز براي انتقال ديتا از مخابرات به ISP نيز نياز داريد
به خط E1 نيز نياز داريد
اگر قصد داريد شبكه هوشمند داشته باشيد ( IN ) كه توصيه مي كنم حتما اين گزينه را در نظر بگيريد زيرا درآمد خوب و بي دردسري دارد
در مورد ADSL مي توانيد يك نمايندگي از تهران بگيريد چرا كه براي اول كار با صرفه تر است
حتما امكانات P2P يا تلفن اينترنتي را هم راه اندازي كنيد چون بازار خوبي دارد
به نرم افزار ISP util و ISP engine نيز مورد استفاده شماست
براي اينترنت هوشمند يك اكسس سرور ديگر نياز داريد
البته با سرمايه اي كه شما داريد مي توانيد اين كار را به انجام برسانيد
بازم مشكلي هست بگو تا برايتان توضيح دهم

موفق باشيد

o-m-i-d

Member
سلام دوست من درسته که من پست زیادی ندارم چون از نظرات دیگران استفاده می کنم ولی خب در حد توان می تونم راهنماییتون کنم

اولا شما 100 میلیون رو هزینه فقط تجهیزیات ISP می خوای بکنی یا نه 100 میلیون برای مغازه هم هست.. در هر صورت ببین دوست من هر خط ایوان یا همان E1 می تونه 30 خط تلفن رو ساپورت کنه نه 32 خط تلفن و بسته به جایی که می خوای isp رو راه اندازی کنید به 5 تا 10 تا خط ایوان نیاز داری یعنی همزمان به تونی به 150 یوزر امکانات دیال آپ بدی / به نظر من از همون اول ADSL رو شروع نکن اول ببین می تونی از پس همین دیال آپ بر بیای بعد برو سراغ adsl / در مورد نرم افزار اکانتینگ من با nt tac کاملا کار کردم به مدت 5 سال ولی الان می خوام برم با سیب کار کنم که IN رو هم پشتیبانی می کنه چون nt نمی تونه in رو پشتیبانی کنه و دیگه قدیمی شده ..
در مورد مجوز هم باید بگم شما دیگه درخواستت رو نمی خواد به مخابرات بدی یا اگر اونجا هم ببری خودشون به احتمال 99 درصد بهت می گن و شما رو ارجاع می دن به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی کل کشور که اداره سازمان تنظیم مقررات در اصفهان هم وجود داره و اول می تونی به اونجا مراجعه کنی /
در زمینه سایر کار ها و تجهیزات هم بسته به استارت و شروع کارشما داره که چجوری بخوای شروع کنی اگه کمک و اطلاعات بیشتری خواستی یه ندا بده در خدومت هستیم البته به عنوات هشدار یا نکته دو تا موضوع رو به عنوان تجربه بهت بگم و اینکه گول شرکت هایی که راه اندازی می کنن و پول کلونی می گیرند رو نخور الان که شما گفتی 100 میلیون هر بیاد حداقل می گه من 5 میلیون ازش می گیرم و کارش رو ردیف می کنم در صورتی که با خیلی کمتر از این حرفا کار شما راه می افته موضوع دیگه هم اینه که برای ثبت شرکت حما از بستگان نزدیک استفاده کنید تا نخواین ماهیانه به خاطر مدرک یا هر چیزه دیگه به اونا پول دیگه ای بدین

راستیتش 100 میلیون ماله شرکنمه.من هم به اونصورت نیمخوام هزینه کنم.چون با 50 میلیون هزینه میتونم چیزی راه اندازی کنم که همین ایرانگیت حداقل تا 5 سال دیگه نتونه به فقط به تعداد خط e1 اضافه کنه.
به نظر شما آیا این سرمایه گذاری ارزش داره؟
توی چند وقت برمیگرده؟
به هر حال پول زیاده و مقدار ریسک هم بالا است.
من هم دراین مورد نمیخوام ریسک کنم.

در ضمن اون جنابی که میاد توی حرف ما باید بهشون بگم من خودم با داتک ارتباط بسیار کامل دارم.
چون از ... ما هستند. نمینویسم تا نگن دروغ میگه.

آیا میدانید داتک بهترین در خاورمیانه شناخته شده؟ به هرحال برای ما ایرانی ها افتخار بزرگی محسوب میشه.ولی چرا پارس آنلاین نشد؟پارس آنلاین که خودش دیتاسنتر داره و سور اجاره میده؟:lol:

داتک هم دیتاسنترداره و هم سرور اجاره میده.ولی بصورت شخصی و اختصاصی.باید باهاشون تماس بگیرید.چون ماشاالله اونقدر درآمد خوبی دارند که اصلا نیازی به کارهاستینگ ندارند.

o-m-i-d

Member
ببین دوست من هر کسی یه عقیده ای داره ممکنه شما بتونی با 50 میلیون 100 تا گاو شیری بخری که روزی 1 میلیون سود داشته باشه برات که فقط شما شیر به مردم داری میدی اونجوری ولی با زدن یه isp شاید روزی 100 هزار تومن سود کنی ولی اطلاعات و علم و هزار تا چیز دیگه رو بین مردم پخش کردی اگه دنبال سود و بازدهی سرمایه رو بصورت فوری و سریع داری پیشنهاد می کنم دور اینترنت رو خط قرمز بزرگ بکشی

جدیدترین ارسال ها

بالا