فعال کردن دکمهpasue در پنجره ی rendering

sallarmelli

Active Member
سلام به همه دوستان چه طور می شه دکمه pasue رو فعال کرد تا زمانی که داره رندر می گیره اگه نیاز به مکث داشت بتونیم ازش استفاده بکنیم
در نرم افزار مکس 2012

sallarmelli

Active Member
یعنی اصلا امکان نداره وسط یه تک فریم رندر رو متوقف کرد و دوباره از همون جا شروع به رندر کنه

آیا می تونیم به این روش سیستم رو دور بزنیم تعریف کنیم دو فریم ولی وسط همون فریم اول رندر رو نگه داریم .

sajad_VFX

Member
آره bubu3d درست میگه تک فریم نمیشه Pause کرد
این خاصیت من فقط توی Vue دیدم حتی میشه ادامه همون
تک فریم رو فرداش بیای ادامه بدی یعنی اگه برنامه هم ببندی
هنوز تا اون قسمتی که رندر شده رو داریش و هر وقت خواستی
میتونی ادامه بدی

sallarmelli

Active Member
خوب چرا از من نشد
من یه صحنه دارم عموما که می خوره به نیمه شب و دوست ندارم سیستم روشن بمونه می خوام تا همون جایی که رندر کرده نگهش دارم و فردا صبح ادامه اش رو رندر کنه
همین بعدازظهری امتحان کردم نشد نمی دونم چرا به این طریق عمل کردم که...
به این طریق عمل کردم که به جای single زدم از frame 1 to 2 ولی هنگامی که پنجره ی rendering اومد دکمه ی pause فعال نشده بود نمی دونم مشکل کجاست؟

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ببین عزیز من یه روش بهت میگم شاید مفید باشه.
تو پنجره ی Render تو قسمت Area To render گزینه ی Region رو بزنو مقداری از صحنه که فکر میکنی تا زمان بیدار موندنت render میشه رو انتخاب کن و هر دفعه قسمت باقی مونده آخرش هم همه رو تو photo shop یکی کن.
فکر کنم راه حل خوبی باشه.

آخرین ویرایش:

sallarmelli

Active Member
ممنون این کارو بلدم ولی مشکل اینجاست توی یه صحنه بزرگ اگه یه جا آسمون باشه و یه جای دیگه آب باشه و یا کلی شلوغ بازی باشه
بعضی جاها سریع رندر می شه و بعضی جاهای دیگه کند مشکل اینه که نمی شه زمان رو درست تخمین زد.

به خاطر همین دنبال دکمه pause هستم که فعالش کنم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا