فسفری

سلام
در حالت CMYK چه جوری می شه رنگهای فسفری رو دست آورد .:-?
حتی اگه بخوای رنگ رو هم انتخاب کرد ولی یه رنگ دیگه بهت می ده .
من شنیدم از قسمت Channel این کار رو می کنن یعنی رنگ رو براش تعریف می کنن ولی دقیقا متوجه نشدم .
ممنون می شم کسی در این باره توضیح بده .
چون رنگ های CMYK خیلی حال گیره .:cry:
موفق باشید

vahid-b

New Member
آقا مهدي دوست عزيز براي اينكه از رنگهاي خاص استفاده كني كه به آنها رنگهاي pantone گفته ميشه بايد يك جينك جداگانه تهيه كني .
اين نوع رنگها قابل ساخت با چها رنگ نيست و خود آنها يك رنگ هستن و بايد با اعلام شماره آنها به چاپخانه رنگ مورد نظر چاپ ميشود.
اما ولي نزديكترين رنگ به اناه را ميتوان از طريق چهار رنگ بديت آورد.
مثلا رنگ فسفري فكر كنم كدش : pan.382c باشه كه نزديكترين رنگ CMYK= 29-0-100-0
اگه بازم كمك خواستي در خدمتيم:mrgreen:

sprants

Member
عزیز جان در این مورد بحث زیاد شده اما این رنگ ها رو حتی اگه مانیتورت کالیبره باشه باید نسخه چاپی شو داشته باشی ...

vahid-b گفت:
آقا مهدي دوست عزيز براي اينكه از رنگهاي خاص استفاده كني كه به آنها رنگهاي pantone گفته ميشه بايد يك جينك جداگانه تهيه كني .
اين نوع رنگها قابل ساخت با چها رنگ نيست و خود آنها يك رنگ هستن و بايد با اعلام شماره آنها به چاپخانه رنگ مورد نظر چاپ ميشود.
اما ولي نزديكترين رنگ به اناه را ميتوان از طريق چهار رنگ بديت آورد.
مثلا رنگ فسفري فكر كنم كدش : pan.382c باشه كه نزديكترين رنگ CMYK= 29-0-100-0
اگه بازم كمك خواستي در خدمتيم:mrgreen:

سلام
خیلی مننون
ولی من خودم دیدم که این رنگر و در آورد ولی درست متوجه نشدم چیکار کرد یه جوری هم بود که نشد ازش سوال کرد:wink: ولی خیلی دوست دارم بدونم این مربوط به چاپ فلکس و بنر می شه نه چاپخونه .

بازم متشکرم

sialk graph

Member
فكر نكنم كه توي چاپ ديجيتال بشه از اين رنگها استفاده كرد چون من هم نوي يكي از كارهام ميخواستم كه رنگ طلايي بزنم ولي متصدي چاپ گفت كه نميشه و همون رنگ طلايي هست كه توي كامپيوتر ميشه درست كرد حالا ديگه نمودم راست ميگه يا دروغ

carlosmami

New Member
دوست عزیز سلام
رنگ فسفری در حقیقت بصورت پودر به رنگ های پانتن اضافه شده و شما میتوانید آنرا بصورت ترکیبی حتی با رنگ های افست نیز استفاده کنید ولی هر چاپخانه ای آن را ندارد و نیز بصورت ترکیب شده با رنگها هم وجود دارد ، ولی اگر شما بتوانید کار خود را با سیستم سیلک چاپ کنید مشکل پیدا نشدن رنگ فسفری دلخواهتان هم حل میشود چون در سیستم چاپ سیلک از رنگ فسفری استفاده زیادی میشود و تقریباً خیلی از سیلک کار ها آن را دارند ،
فقط شما باید به کننده اش مراجعه کنید.

ACTIVE

Active Member
سلام
رنگ فسفری هم مثل رنگهای طلایی، نقره ای و ... جزو رنگهای خاص محسوب میشه، برای بدست آوردن این رنگ باید محلهایی که از این رنگ استفاده شده رو در طراحی تون بصورت یک کانال (در حقیقت یک لایر مجزا) برای پلیت ستر بفرستین تا زینک مخصوص به اون رنگ رو دربیارن.
اصطلاحاً دیگه کارتون چهار رنگ نیست بلکه حالا 5 رنگ شده، ابتدا رنگهای مربوط به Cmyk رو میفرستن بعداً رنگ مخصوص شمارو در داخل تانک رنگ (اونم اگه موجود باشه) میریزن و نهایتاً چاپ میشه...
لازم به توضیحه به این راحتی کار چاپ نمیشه یکسری ریزه کاری داره که باید با چاپخونه قبل از ارسال هماهنگ باید بشین و ...

موفق باشید.

ACTIVE

Active Member
sialk graph گفت:
فكر نكنم كه توي چاپ ديجيتال بشه از اين رنگها استفاده كرد چون من هم نوي يكي از كارهام ميخواستم كه رنگ طلايي بزنم ولي متصدي چاپ گفت كه نميشه و همون رنگ طلايي هست كه توي كامپيوتر ميشه درست كرد حالا ديگه نمودم راست ميگه يا دروغ

البته سوال دوست ما در ارتباط با چاپ دیجیتال نیست، مطمعناً که این سری از رنگهای خاص با کامپیوتر و نرم افزار نمیشه ساخت بلکه میشه تقریبا یه چیزی شبیه به اونو تداعی کرد. این نوع رنگها جزو رنگهای رفله دار هستن و باید مرکبتون اون رنگی باشه...!
در ارتباط با پنتون کالر هم که دوستمون ذکر کردن تا اونجایی که من اطلاع دارم یک سیستم رنگی چاپه که اغلب برای چاپهای بر روی متالایز مثله تتراپک ها و امثالهم مورد استفاده قرار میگیره، اکثر کارخونه های بزرگ تولید کننده آبمیوه و کنسانتره مثله سارونه و شادلی نیز از این سیستم استفاده میکنن برای چاپ اونا هم از کشورهایی مثله هلند و کره جنوبی استفاده می کنند.

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا