فروشگاه الکترونیکی

razieh.B

New Member
سلام دوستان .
من دارم یه فروشگاه الکترونیکی با Asp پیاده سازی می کنم . منتها نمی دونم بخش مربوط به سبد خریدش رو چه طوری با کوکی ها پیاده سازی کنم . اگر کسی در این زمینه کار کرده لطفا کمک کنه .
هر کس منبعی یا سایتی می شناسه که در باره این موضوع و نحوه پیاده سازی اش توضیح داده باشه کمک کنه.
ممنون .

amirlol

Well-Known Member
منظورتو نفهمیدم
من فروشگاه الکترونیکی چند تا طراحی کردم !! بگو مشکلتو

mosyhey

Member
بهتر نیست به جای کوکی از سکشن استفاده کنید؟ شاید افرادی اجازه ندهند کوکی روی سیستمشان قرار گیرد. کوکی معمولاً برای شناسایی کاربران و بازدیدگران مجدد است. به نظر من سکشن مخصوص سبد خرید است.

m_ziba

Member
البته اگه کوکی باشه بهتره.
اما خوب جدا از همه این بحث ها من یه پیشنهاد دیگه دارم؛
چرا از سایت "پرداخت" استفاده نمی کنید؟ یعنی با یک قرارداد با این شرکت از خدمات ویزه اون استفاده کنید. در این صورت امکان سبد خرید رو خودشون براتون می ذارن. به علاوه امکان "پرداخت وجه درب منزل" یا cash on delivery که شعار این سایته کمک می کنه مشتری ها با اعتماد بیشتری از سایت خرید کنن.

خلاصه این فقط یک پیشنهاد بود..

leg_big

Member
سلام
من هم با آقای مدیر موافقم ، سیستم پرداخت خیلی خوبه ، اینم آدرس سایتش www.pardakht.ir
البته در باره سوالتون باید بگم که بهتره از سیشن استفاده کنین نه coooki و از کوکی زمانی می تونین استفاده کنین که کاربر از کلید / مرا بخاطرداشته باش / استفاده بکنی

یا علی ، هر سوالی بود ما در خدمتیم . 09125982654

leg_big

Member
راستی آقا امر ، اگه پاسخی میدین لطفا با دلیل و مدرک باشه ، مرسی

m_ziba

Member
راستی در مورد cookie و session باید بگم که اگر دسترسی به سبد خرید مخصوص کاربران سایت هست و کاربران مهمان چنین امکانی براشون تعریف نشده؛ واضحه که باید از session استفاده کنیم، چون cookie امنیت نداره.

اما اگر بخوایم که سبد خرید برای کاربران مهمان هم فعال باشه(مثل کاری که "پرداخت" می کنه) ناچاریم از cookie استفاده کنیم.

MDP

Well-Known Member
اگه از سیزن ها استفاده کنی خوبه به قول همه اساتید اگه از کوکی استفاده کنی آدرس سایتت میره تو لیست هکرها.

تازه کار با سیزن ها آسون تر هم هست سرعتش هم بیشتره درصورتی که 100000000000000 تا یوزر باهم خرید نکن ها

amirlol

Well-Known Member
حالا 100000000000000 که نه ولی فکر کنم یه چند تا کمترم مشکل ساز باشه !!!!

بستگی داره می خوای به چه صورت کار کنه سایتت

MDP

Well-Known Member
:lol: خوب آره ولی من یادم یه جا دیدم یا شنیدم یه برنامه نویس حرفه ای طوری برنامه نوشته بود که و قتی حجم ورودی سایت بالا میرفت از کوکی استفاده میشد تا سرعت لود صفحه پایین نیاد.

مهم استفاده شما از فروشگاهی که میخواین بزنین هست:)

جدیدترین ارسال ها

بالا