فرق asp و asp.net و aspx

MCSD

Banned
توی اینه

سلام دوست عزیزم . اول باید بگم صفحه های ASP.NET و ASPX هیچ فرقی باهم ندارن
ASP.NET صفحه هایی رو که میسازه .aspx است .
صفحه های .asp با زبان ASP (Active Server Page نوشته شده اند که میتونه یکی از زبانای vbs JS و ... باشه .
صفحه های ASP.NET با استفاده از قدرت .NET Framework نوشته میشن که از قدرت خیلی بالایی بر خوردار هستند .

اگه بازم سوالی هست بگو .

CaptanBlack

Member
سلام

MCSD براتون کاملا مشخص کرد که معاني اينها چيه ! اما در مورد اين که شما چي بخونيد ! به نظر من هيچ فرقي نميکنه شما ASP بخونيد (حالا چه کلاسيک و چه .Net ) يا PHP يا هر زبوني از جمله perl,python,coldfusion يا هر چيز ديگه !ي ، از نظر برنامه نويسي اينها همه CGI هستند و در مورد هر کدوم يک چيزي ميتوني پيدا کني که اون يکي فاقد اون باشه ! دليل استفاده از ASP و PHP اين نيست که مثلا ColdFusion ضعيفه ! دليلش اينه که اينها سابقشون بيشتره ، من خودم تو خيلي از کار هام با Pascal يک CGI مينويسم (شايد من خيلي کارم سخت بشه اما ديگه در قيد و بند نيستم) خلاصه نظر من اينه که شما هر چي ياد بگيري کمه و بهتره با همشون بتوني کار کني و توي يکي از اونها که بيشتر علاقه بهش پيدا کرده اي ! حرفه اي بشي !!!

به نظر من ! کسي که اصول برنامه نويسي بلد باشه ! با هر زباني توي چند روز ميتونه برنامه بنويسه (نه اينکه حرفه اي بنويسه ! اما ميتونه که يه دست و پايي بزنه)

اگر می خواین توی بازار کار بتونین رقابت کنید به نظر من باید هر دوتای اونارو بلد باشید

MDP

Well-Known Member
البته بچه ها راست میگن

ولی اگه از اول پایه ای از net. شروع کنی بهتره

m_ziba

Member
من هم php کار کردم هم ASP و ASP.NET

اگه نظر من رو می خوای سراغ زبان های کلاسیک نرو، من ASP.NET رو توصیه می کنم.
به هر حال هر چیزی یه دوره ای داره.

zorig4fun

Member
سلام به مشکل گشايان
من داشتم مقاله رو ميخوندم گفتم يک چيزی هم من بگم و يک سوالی هم بپرسم.
من شخصا asp حال ميکنم چون کد ها رو بهتر ميفهمم همين هم مشکلساز شده چون برنامه های asp اماده کمتر ديدم نصبت به php . من يکی از ارزوهام اين بود که برنامه نويس بشم ولی نشد با اين وجود العان برنامه نويسی يکی از سرگرمی های منه و باهاش حال ميکنم يک وبسايت دستو پا شکسته هم درست کردم که هروقت کار ميکنم باهاش حال ميده.
سوال من اين است که NET Framework اصلا چی هست يعنی asp چی نداره که asp.net داره؟
اگه منبع کاملی داريد لطفا لينکشو برام بزاريد.
با تشکر

amirlol

Well-Known Member
ببین دوست من
من شخصآ تقریبآ با همه برنامه های موجود کار کردم !! ولی من عاشق کد نویسیم و بدلیل ایتکه به ماکروسافت هم علاقه بیشتری دارم بیشتر رو asp کلاسیک کار می کنم !!

ببین net freamwork هم یه کامپایلر برای زبان asp.net هست
یعنی همونطور که باید IIS نصب باشه برای asp و یا eseyphp یا برنامه های دیگه مثا آپاچی برای php برای asp.net هم یه کامپایلر کداش هست که اسمش net freamwork هست که جدیدآ ورژن 3 اشم آمده که برای برنامه نویسی تحت وب که نه ولی برای دسکتاپ پیشنهاد میشه !!!
بستگی به خودت داره !! ولی از من به تو نصیحت رفیقانه که بهتر رو یکی سرمایه گذاری کنی !!!
من دارم 11 سال برنامه نویسی پیشرفته می کنم !! ولی تویی که داری الان شروع می کنی یه کمی کارت سخته !!
بنظرم من آدم بهتره یه زبون بلد باشه ولی خدای اون زبان شه !!!
همه زبان ها هم شبیه همه و فقط مقداری شایط فرق داره !!

amirlol

Well-Known Member
ببین کل برنامه نویسی رو چند تا چیزه
1 - IF THEN ELSE END IF
2 - FOR NEXT
3- DO LOOP - DO UNTIL - DO WHILE

ببین کل برناه نویسی یعنی همین !!
حالا تو وب چند تا مفهمو دیگه هم هست شبیه کوکی و sasseion !!
و تو برنامه های تحت دسکتاپ هم همینطور برای خودشه !!!

حالا یه ارایی هم اضافه میشه بهشون ! همین

هیچ فرقی نداره

جدیدترین ارسال ها

بالا