فرق سوئیش و فلش

michealwiper

Active Member
سلام

من متاسفم واسه اونایی که این حرفای پوچ و میزنن و میخان که کار بقیه رو کوچیک جلوه بدن

بابا یه عده فکر میکنن که سوئیش هیچ توانائی نداره
نه آقاجون خیلی هم زیاد داره
درضمن اونایی هم که میگن خب تو که این کارو با فلش طراحی نکرد با سوئیش انجام دادی باید بهشون بگم که
آخه عقل کل مسلن تو الان فرق فلش با سوئیش و میدونی که داری بره ما اینجا نطق میکنی؟
خب بیا من به تو یاد میدم سوئیشو تو اینا رو درست کن آره؟؟؟؟
آقای محترم اینقدر ادعا نکن داداش بیخود مقلطه بازی در نیار از خودت
:mad::mad:

massoudn

کاربر فعال
سلام

من متاسفم واسه اونایی که این حرفای پوچ و میزنن و میخان که کار بقیه رو کوچیک جلوه بدن

بابا یه عده فکر میکنن که سوئیش هیچ توانائی نداره
نه آقاجون خیلی هم زیاد داره
درضمن اونایی هم که میگن خب تو که این کارو با فلش طراحی نکرد با سوئیش انجام دادی باید بهشون بگم که
آخه عقل کل مسلن تو الان فرق فلش با سوئیش و میدونی که داری بره ما اینجا نطق میکنی؟
خب بیا من به تو یاد میدم سوئیشو تو اینا رو درست کن آره؟؟؟؟
آقای محترم اینقدر ادعا نکن داداش بیخود مقلطه بازی در نیار از خودت
:mad::mad:
سلام،
مزیت و غیر آن:
نرم افزار Flash به دلیل دارا بودن پشتیبان بسیار توانمندی بنام Adobe توانسته است با همگون سازی و ارتباط مستقیم این نرم افزار با دیگر نرم افزار های ساخت خود قدرت خویش را نسبت به سالهای اخیر دو چندان کند،
بدین معنا که شما هیچگونه محدودیتی در طرح و برنامه ریزی جهت ساخت و خلق یک ایده و پروژه نخواهید داشت، منوط بر این موضوع که تسلط مکفی بر این نرم افزارها دار باشید، در ضمن اگر همانند سابق شما تک کاربره بوده و با ارتباط غیر مستقیم پروژه خود با دیگر نرم افزار ها فعالیت داشته باشید کمی این مسئله کمرنگ تر خواهد بود،

نرم افزار SWiSH به دلیل سهولت کاربرد و وسعت کمتر نسبت به نرم افزار های مشابه از لحاظ ظاهر اولیه، دلیلیست که در انتخابهای برابر، مورد استفاده قرار گرفته و در دسترس باشد، در آماری که در سال 2004 از وب سایتهای موجود گرفته شد، بیش از 88% آنها از پروژه هایی بهره برده بودند که از طریق SHiSH ساخته شده بودند،

در کل به عنوان یک کاربر کوچک،
تا بحال به این نتیجه رسیده ام که Flash مناسب جهت پروژه های بلند مدت و دارای Data Base قوی، و همچنین پروژه هایی که از لحاظ محتوایی تحرک جسمی بالایی ندارند بسیار مناسب،
و SWiSH جهت مصارفی از قبیل Banner، TxT، و پروژه هایی که نیاز به Data Base بسیار پیچیده ندارند، و در یک کلام مصارف عمومی بسیار مناسب می باشد،

تبصره: هر شخصی در هر کدام از این دو نرم افزار به مرحله اجرایی قدم بگذاره و چندین پروژه رو با قدرت طراحی کنه اکثر موارد فوق رو از لحاظ قدرت و مزیت شامل، و مشکلات استفاده از آنها رو از سر راه بر خواهد داشت./

آخرین ویرایش:

mohammad.sub7

کاربر فعال
تو اینکه نرم افزار سوییش 1 نرم افزار خوب و کار راه اندازه شکی نیست . اما به کلی مقایسه سوییش و فلش اشتباه محض هستش. سوییش

خودش 1 ابزار فلش هست (بیشتر مواقع نه همیشه!) خود شرکت سازنده سوییش اذعان کرده که کار ما قابل مقایسه با فلش نیست

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
دوست عزیز ، اولا لحن شما در شان و منزلت این انجمن نیست ، لطفا اگر بحثی مد نظر دارید آن را محترمانه در اینجا ذکر کنید و دعواها و بحث هایی که دیگر کاربران داشته اید را به محیط سالم انجمن نکشانید....

در مورد سویش و فلش مقایسه کاملا کار غلطی است ، فرمت و پایه swf و همان چیزی که شما در نهایت از سویش خروجی می گیرید ساخته دست فلش است که این ساخته شدن و تا اینجا رسیدن هم داستانی طولانی دارد ، که بماند....

در کل سویش با استفاده از کتابخانه های ایجاد فلش که این امکان را فراهم می کند حتی شما برنامه ای بنویسید و خروجی swf بگیرید ساخته شده است و همیشه نیز از آن به عنوان ابزار نام برده می شود ، زیرا در برابر قولی همچون فلش سویش شاید قدرتی در برابر با یک مورچه داشته باشد ، البته شاید فردی هم کمتر از همان مورچه از فلش که قول هست استفاده کند و فردی هم تمامی استفاده ای که از سویش را به کار بگیرد و کاری حرفه ای تر از یک کار که با فلش ایجاد شده ارائه بدهم ، اینجا بحث هنر طراح است و قدرت و توان او...

این در حالی است که کارهایی که در ابزار سویش با چند کلیک قابل انجام هست شاید در فلش زمان زیادی بگیرد و شاید از عهده هر کسی هم بر نیاید ولی باز در نهایت جنبه ابزاری بودن آن حفظ می شود

البته برای این که بدانید همه قدرت سویش می تواند در حد یک کلاس برنامه نویسی و یا کامپوننت فلش باشد به شما توصیه می کنم به لینک زیر مراجعه کنید... که قابل لمس تر است...

FlashEff2 | Demo, patterns showcase

موفق و پیروز باشید

michealwiper

Active Member
ممنون از یادآوریت ولی یک عده همیشه دارن با فرافکنی افکار دیگران و خراب کردن وجهه کاری بقیه و باصطلاح قدرتمند نشون دادن کار خودشون و مابقی مسائل که شما بیشتر واقفید دیگران رو به مضحکه میگیرند

بله اقا در اینکه فلش قول بزرگ و عجیبی هست هیچ شکی نیست:shock:
ولی نباید فراموش بشه که این نرمافزارها همه از خونواده همند

از نحوه صحبت من و لحنی که داشتم نارا حت نشید چون واقعن ناراحت شدم از اینجور قضاوتهای بچه گانه

بهر حال من مدتی فلش کار کردم و همچنین سوئیش ولی به این نتیجه رسیدم که بقول داداش مسعود سوئیش کارراه اندازه بسیار قوی و مدرنی برای رسیدن به اهداف سریع لسیر روزمره و جلب رضایت خاطر مشتریان هست
نیست؟؟؟؟؟؟:-?

michealwiper

Active Member
درضمن از لینکی که دادی ((آقا بهروز)) بسیار ممنون البته بنده میدونستم و هنوزم میدونم که ناچیزم دربرابر هنر شما دوستان ولی هیچوقت چیزی به اسم ناامیدی و ناشد برای من وجود نداره

قطعن با تمرینی بیشتر میشه داخل سوئیش همچین افکتهایی را ساخت نمیشه؟

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
خوب حتما ، می توان این کار را کرد و شاید حتی بهتر از آن ، مهم اینجاست که اگه مزیت این ابزار سادگی آن بود ، حال کار با این کلاس خیلی ساده تر آن هم هست (البته با کمی نیاز به اطلاعات در موارد خاص)...
البته به نظر بنده هیچ موقع نباید به دلیل این که نرم افزاری از قدرت خیلی بالای بهره مند نیست اون رو رها کرد ، چه بسا کارهایی با همان برنامه انجام بشه که از دست خیلی ها با بهترین نرم افزار ها هم بر نیاد.
در هر زمینه ای به صورت حرفه ای کار کنیم می توانیم به جاهای خوب برسیم. همان طور که هم اکنون نمونه کارهایی با فلش ورژن 5 وجود دارد که با ورژن cs5 حتی ساخت شبیه به آنها هم برای خیلی ها کار سختی است و....

به هر حال تلاش در ارتقاع دانش در هر زمینه ای خوب است ولی همیشه خوب است که به تکنولوژی هایی که بیشتر پشتیبانی می شوند و به روز هستند ، نگاه ویژه ای داشت تا با جریان سریع رشد دانش هم گام بود.

آرزوی موفقیت برای شما عزیزان دارم

massoudn

کاربر فعال
سلام،
به نظر اینجانب مقایسه برای 2 نرم افزاری که کاملاً استفاده مجزایی از لحاظ محیطی دارند کاره زیاد خارق عادتی نیست! چرا؟ به دلیل اینکه زمانی SWiSH یک کامپوننت جزء برای نرم افزار Flash محسوب میشود که بتوان به طور مستقیم از SWiSH در نرم افزار Flash استفاده کرد، این در حالیست که هر طراح که بتواند این ارتباط را برقرار کند، به عینه خواهد دید که زحمت و توانی که به ازای این ارتباط خارج میشود ارزش آن را نداشته که آن دو را مرتبط سازد؟ چرا؟ و منظور و مفهوم!
بسیار مرعی و منظر است این موضوع که اتلاف زمانی که به جهت ارتباط آنها صرف خواهد گشت، روش بهتر آن است که با همان نرم افزار مادر(FLASH)، ساخته دست نرم افزار دستیار(SWiSH) را انجام و طراحی کرد تا این زمان صرف تکمیل طرح هم محتوا و متحد الشکل با نرم افزار اصلی برای ایجاد طرحی نو نمود./

آخرین ویرایش:

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
به هر صورت امکان وجود دارد هر چند هم اکنون آنقدر پویا نیست و با چند مرحله قابل انجام است ولی با استاندارد جدیدی که فلش ایجاد کرده است برای فایل سورس مشترک می توان آینده ای خوب برای افزوده شدن سویش به صورت پویاتر به فلش اتصال داشته باشد و حتی بتوان سورس آن را در فلش باز کرد (که البته به سیاست های ادوبی و همکاری و یا عدم همکاری سازندگان می باشد) تا جایی که معلوم هست ادوبی خیلی به این موارد علاقه ندارد مگر این که سویش با ترفندهایی خودش برای به ادوبی وصل کند که موفقیتی برای خودش خواهد بود!!...

به هر حال سویش چه به عنوان یک برنامه مجزا و چه یک ابزار ارزش کار کردن دارد و نمی توان گفت چون فلش وجود دارد نباید با سویش کار کرد ....

البته باید این را به یاد داشته باشیم که فلش مرکز و هسته اصلی می باشد و حرکت و رشد عالی دارد و همراه بودن با آن برای علاقه مندان حیاطی است و بهتر هست که لحظه ای هم عقب نمانیم :دی

موفق و پیروز باشید

massoudn

کاربر فعال
دوستانی که به Flash بسیار مسلط و از اساتید محسوب میشوند گاهی نرم افزار SWiSH رو مورد لطف خودشون قرار میدهند،
از طرفی دوستانی که عکس این قضیه رو شامل میشوند، با عنایت به اینکه Flash رو یک نرم افزار جامع دانسته اند، اغلب از کم توجی به SWiSH اظهار نارضایتی، و از اینکه قابلیتهای قابل توجه SWiSH نادیده گرفته میشود منتقد میشوند،
در انتها به کاربرانی که در ابتدای کار با نرم افزارهایی که قابلیت خروجی Flash دارند پیشنهاد میکنم از نرم افزار Flash استفاده کنند (در صورتی که برنامه بلند مدت و جامع برای آموزش داشته باشند) ،
و به کاربرانی که از SWiSH به عنوان جاده منتهی به ایده های خود میبینند، پیشنهاد میکنم که این نرم افزار آینده دار که در حال رشد می باشد را با دقت دنبال کنند و در کنار آن از Flash نیز استفاده نمایند! چرا؟ چو ن به دلیل تجربه غنی تر مصرف کنندگان Flash از لحاظ سنوات ساخت، این نرم افزار اکنون دارای وسعت چشمگیر از لحاظ تنوع کار، ابزار و امکانات قابل دسترسی میباشد که به تکمیل پروژه های ساخته شده با SWiSH کمک خواهد کرد (زیرا تا کنون مصرف کنندگان SWiSH به دلیل سهولت دسترسی به کامپوننت های Flash قابل استفاده در SWiSH هنوز برای ساخت آن ابزار خاص دست به کار نشده اند)،
با احترام به اساتید SWiSH و Flash،
موفق و سربلند باشید.

michealwiper

Active Member
با تشکر از آقا مسعود و آقا بهروز دو دوست و همکار و همچنین منتقد و راهنما در زمینه فلش و نرم افزار های جانبی اون

بهر حال همه باید به نظر همدیگه احترام کامل بزاریم

++Hadi++

Active Member
آقا هر دو بهتره و عالیه . ولی فک کنم با فلش ، بشه تمامی قدرتمندی های فرمت swf و فلش پلیر رو در پروژه اعمال کرد .(با کسب اجازه از مسعود)

michealwiper

Active Member
آقا هر دو بهتره و عالیه . ولی فک کنم با فلش ، بشه تمامی قدرتمندی های فرمت swf و فلش پلیر رو در پروژه اعمال کرد .(با کسب اجازه از مسعود)
حرفت درسته هادی جان ولی وقتی با سوئیش 4 که واقعن قدرتش نسبت به سوئیش 2 و ماقبلش فرق کرده از همه لحاظ ها

میشه حتی یک وبسایت فول فلش ساخت واسه چی آدم خودشو بدردسر بندازه و حالش گرفته بشه بشین یک ساعت بافلش 2تا افکت یا یک صفحه طراحی کنه؟

البته جدا ازاینکه فلش واقعن قدرت عجیبی واسه خلق این چیزا و مابقی مسائل صدبرابر قویتر مسه اینو داره

++Hadi++

Active Member
واسه اینا :
1- طراحی application ای حرفه ای با adobe air که از فلش و flash builder امکانپذیره .
2- پارتیکل هایی مثل دود و آتش و ... واژه tweenzy رو تو اینترنت سرچ کنین .
3- 3 بعدی سازی حرفه ای مثل :
www.ecodazoo.com البته اگه توسط بچه های ما فوق بالا ، فرمت swf فیلتر نباشه .
4- استفاده از ابزار . کلاسهای مختلف مخصوصا در اکشن 3 که کاملا oop هست مثلا برا 3 بعدی سازی یا tween و ... و در نهایت molehille که به زودی انشاال... می یاد و فلش دیگه یه انجین 3 بعدی سازی قدرتمند در حد یونیتی می شه که می تونه علی رغم cpu از gpu هم استفاده کنه .اونم با فلش پلیر های بعدی .
5- استفاده از سیستم bone IK حرفه ای برا انیماتور ها .
و ....

در حدی که apple هم از این پلتفرم ، احساس خطر کرد و در اوایل امسال تنش لرزید . البته این پلتفرم شامل فلش و سویش و ... هست ولی فک کنم فلش و فلش بیلدر بارز ترین برنامه در این عرصه هستند .

صر فنظر از اینکه منکر قدرتمندی سویش مکس هم در سبک و سیاق خودش نیستم . شاید مواردی که گفتم خیلی لازم نباشه (برای هر کسی) ولی کلا برا یه سری کار های حرفه ای خیلی عالیه .
موفق باشید ...

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
کسی تمپلیتهای swish را نداره؟
برای طراحی سایت
---------------------------
گروه 3d max بهتر از انجمنهای دیگه فعالیت داره
تا یک سوال میپرسی جینگ ثانیه جواب میدن
من از یکم تیر ماه درخواست دادم ولی جوابی نگرفتم
دست بجنبانید
ممنونم

massoudn

کاربر فعال
سلام
کسی تمپلیتهای swish را نداره؟
برای طراحی سایت
---------------------------
گروه 3d max بهتر از انجمنهای دیگه فعالیت داره
تا یک سوال میپرسی جینگ ثانیه جواب میدن
من از یکم تیر ماه درخواست دادم ولی جوابی نگرفتم
دست بجنبانید
ممنونم
با سلام و درود
دوست عزیز،
محل مناسبی برای مقایسه انجمن x با y انتخاب نکردید!
اینکه در این مکان تا کنون پاسخی دریافت ننموده اید علتی دارد،
اون هم اینکه افرادی که از این نرم افزار ها (فلش و سوئیش) استفاده می نمودند،
تقریباً 99% آنها به مسائل مهم تری (مثلاً برنامه نویسی C++، Unity یا وب) مشغول اند،
به شما هم پیشنهاد میگردد اگر در ابتدای این راه هستید،
انتخاب دیگری را بر گزینید،
هم از نظر پشتیبانی و بروز رسانی و هم از نظر کاربردی،
خروجی فلش عملاً برای وب بکارگیری نمی شود،
مگر اینکه در زمینه مالتی مدیا مشغول باشید که آن هم پروسه ای خاص دارد،
.
.
به هر حال بنده قالب های وب سایت سوئیش مکس را دارم،
ایمیل:
[email protected]

از طریق ایمیل در ارتباط باشید،

موفق و مؤید باشید.