فرق بین نرم افزار premiere و after effects

amir0172

Well-Known Member
سلام دوستان
این دو نرم افزار فرقشون چیه و هر کدوم چه کاری رو انجام میدن؟( premiere و after effects)
من یه نرم افزاری رو میخوام یاد بگیرم که بتونم باهاش مثلا یه تصحیح رنگ یا نور یا تصویری و متنی بهش اضافه کنم فقط در این حد شایدم بعدا علاقه مند شدم و بتونم سطح حرفه ایش رو یاد بگیرم چون رشته اصلی من معماریه و فقط هم میخوام برای فیلمای معماری یا انیمیشن معماری استفاده کنم .

yas_d

Member
سلام
نرم افزار After effects برای جلو‌های ویژه استفاده می‌شه مثلا برای کامپوزیت (ترکیب تصویر) یا خلق افکت در کّل یک نرم افزار با قبلیت‌های بسیار بالا هستش توی این زمینه

نرم افزار پریمیر برای تدوین استفاده می‌شه و توی تدوین هم خیلی‌ قوی هستش و همونطور که فرمودین برای تصیح رنگ و اضافه کردن متن یا کار‌های این چنینی رو به راحتی‌ انجام میده
اما اگه من جای شما بودم افتر اففکتس رو یاد می‌گرفتم چون بسیار توانایی هاش بالاس و برای کار‌های شما که فیلم نیستن و مدت زمانشون کم هست شاید بیشتر جواب بده و در نظر داشته باشید که دستتون بیشتر باز هست:rose:

amir0172

Well-Known Member
سلام
نرم افزار After effects برای جلو‌های ویژه استفاده می‌شه مثلا برای کامپوزیت (ترکیب تصویر) یا خلق افکت در کّل یک نرم افزار با قبلیت‌های بسیار بالا هستش توی این زمینه

نرم افزار پریمیر برای تدوین استفاده می‌شه و توی تدوین هم خیلی‌ قوی هستش و همونطور که فرمودین برای تصیح رنگ و اضافه کردن متن یا کار‌های این چنینی رو به راحتی‌ انجام میده
اما اگه من جای شما بودم افتر اففکتس رو یاد می‌گرفتم چون بسیار توانایی هاش بالاس و برای کار‌های شما که فیلم نیستن و مدت زمانشون کم هست شاید بیشتر جواب بده و در نظر داشته باشید که دستتون بیشتر باز هست:rose:

با سلام
خیلی ممنون از توضیحاتتون شما که دیگه استاد هستین و تجربتون در این زمینه خیلی زیاده. خودم هم یه جورایی به این نرم افزار علاقه دارم بازم ممنون از راهنماییتون

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من اگه جای شما بودم اول Premier و حتی photoshop رو یاد میگرفتم بعد از یه مدتی که مسلط شدم میرفتم به سمت افتر افکت .
کسی با معلومات گرافیکی فعلی شما قطعا خیلی سخته افتر افکت رو درک کنید .
فتوشاپ و افتر افکت نقاط مشترک زیادی دارن و وقتی به فتوشاپ مسلط باشی خیلی راحت تر با افتر افکت کنار میای .
پریمیر هم تقریبا چیز خاصی نداره که پیچیده باشه . هنر کات زدنه که باید تمرین کنی .

amir0172

Well-Known Member
من اگه جای شما بودم اول Premier و حتی photoshop رو یاد میگرفتم بعد از یه مدتی که مسلط شدم میرفتم به سمت افتر افکت .
فتوشاپ و افتر افکت نقاط مشترک زیادی دارن و وقتی به فتوشاپ مسلط باشی خیلی راحت تر با افتر افکت کنار میای .
پریمیر هم تقریبا چیز خاصی نداره که پیچیده باشه . هنر کات زدنه که باید تمرین کنی .

بله حق با شماست برای یاد گرفن هر نرم افزاری یه پیش زمینه ای لازمه من تا حدودی با نرم افزار فتوشاپ آشنام تا اون حد که کارای خودم رو راه بندازم نه سطح حرفه ای(قدیما واسه سرگرمی نرم افزار Ulead VideoStudio کار میکردیم واسه خودمون اون وقع حال میکردیم :green:)
نمیدونم از موقعی که با 3ds max آشنا شدیم خیلی به رشته گرافیک علاقه مند شدیم بعضی موقعها سرم میزنه از معماری تغییر رشته بدم برم گرافیک ولی میترسم از خونه بندازنم بیرون
ممنون از راهنماییتون

yas_d

Member

من هم با حسین جان موافقم - من هم متقعدم اگه فتوشاپ رو کسی‌ مسلط باشه بهش افتر اففکتس رو هم راحت میتون یاد بگیر - ضمن اینکه من فکر می‌کنم با توجه به اینکه رشتهٔ شما معماری هست باید فتوشاپ رو هم در سطح قابل قبولی بلد باشید :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا