فرق بین دستگاه پلاتر و چاپ فلکس چیست؟

mrtzxxx

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید .
میخواستم بدونم فرق بین دستگاه پلاتر و دستگاه چاپ فلکس چیست ؟
اگر به نوع کاغذ اون بستگی داره خب می شه با پلاتر هم فلکس زد نمی شه ؟
لطفا کمکن کنید ممنون .:sad:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزيز
در واقع اصطلاح مشترك پلاتر هست منتهي همين پلاتر هم بيشتر شبيه يك عنوان تجاري هست. در اصل ما سيستم چاپ جوهر افشان بصورت رول داريم. كه البته تفاوت‌هاي هم دارند منتهي همه اونها از سيستم جوهر افشان يا ink jet استفاده مي كنند. چيزي كه هست اندازه عزضي هست كه دستگاه مي‌تونه روي اون چاپ كنه و گرنه اگر به مركب مناسب دسترسي داشته باشن قادر به چاپ خواهند بود. به هر حال مي شه با مراجعه به كتابچه راهنماي دستگاه مطمئن شد كه هر دستگاهي دقيقا قابليت چاپ رويه چه سطوحي رو داره.

موفق باشيد
امين زردوزي
[email protected]

mrtzxxx

New Member
ممنون از جوابت . من در کل منظورم این بود که با دستگاه پلاتر می شه چاپ فلکس زد یعنی این شغل رو انتخاب کرد درسته ؟
اخه من دیده بودم قیمت این دستگاهها (چاپ فلکس) خیلی گرونه در عوض یه دستگاه پلاتر خوب با عرض مناسب خیلی ارزون تر درمیاد !!!

It's_ME

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید .
میخواستم بدونم فرق بین دستگاه پلاتر و دستگاه چاپ فلکس چیست ؟
اگر به نوع کاغذ اون بستگی داره خب می شه با پلاتر هم فلکس زد نمی شه ؟
لطفا کمکن کنید ممنون .:sad:

ممنون از جوابت . من در کل منظورم این بود که با دستگاه پلاتر می شه چاپ فلکس زد یعنی این شغل رو انتخاب کرد درسته ؟
اخه من دیده بودم قیمت این دستگاهها (چاپ فلکس) خیلی گرونه در عوض یه دستگاه پلاتر خوب با عرض مناسب خیلی ارزون تر درمیاد !!!

سلام
عرض کنم خدمت شما که دستگاههای چاپ عریض با پایه رنگی جوهر 2 دسته میشن : Indoor و outdoor
دستگاههای indoor که از اسمشون معلومه برای چاپهای فضای داخلی یا نمای نزدیک استفاده میشه که دستگاه پلاتر هم جزو این دسته میشه، کیفیت چاپ این دستگاه بالاست و جنسی که روش چاپ میکنی نوعی از کاغذ( کوتد، لستر، گلاسه،...) است، رنگ های دستگاههای پلاتر با آب پاک میشه( البته نوعی جوهر و کاغذ وجود داره که با آب پاک نمیشه) برای همین معمولا این جنس رو با روکش لمینت استفاده میکنن، قیمت تموم شده برای چاپ با این دستگاه زیاده( حدوده 14000 تومان).

دستگاههای Outdoor هم برای چاپ بر روی انواع فلکس، بنر، استیکر،... استفاده میشه، رنگ این دستگاهها با آب پاک نمیشه و به خاطر نوع موادی که داخلش استفاده شده یکم وارد فلکس میشه پس موندگاریش زیاده در ضمن کیفیت این دستگاه پایین تر از پلاتره چون قرار نیست چاپ از نزدیک دیده بشه...
واما...
دستگاههای پلاتر نمیتونن فلکس و بنر ... چاپ کنن چون اولا رنگشون رو این جنس نمیشینه چون فلکس یه نوع پلاستیکه، دوما رنگشون با اولین بارون از روی فلکس پاک میشه
در ضمن نهایت عرض دستگاههای پلاتر( در بازار فعلی ایران) 150cm است و لی دستگاههای چاپ فلکس تا عرض 520cm رو چاپ میکنن.
اگه توضیحاتم ناقصه بازم در خدمتم....

جدیدترین ارسال ها

بالا