فایپ فارسی

ashkan206

New Member
سلام دسوتان من میخوام یه تکست درست کنمتو مولتی مدیا
تو قسمت ادیتورش فارسی تایپ میشه اما وقتی رو ok میزنم که بیاد تو صفحه که اتورنانم درست شده به صوت ????? میافته
فونتشو عوض کردم اما درست نشد
مشکل از کجاست

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
ببین فونتت رو انتخاب مثلا از Tahoma بعد از قسمت پایینیش اگر مالتی مدیا بیلدره به جای western شما Arabic رو انتخاب کن اگرچیزه دیگه ایه اسم برنامه رو بگوکمک کنیم

ashkan206

New Member
سلام ممنون که جواب دادین
اما درست نشد
از برنامه مولتی مدیا بیلدر استفداه میکنم
فونت هم tahoma اما ؟؟؟؟؟ میافته

ashkan206

New Member
اقاق میخوام پروژه بنویسم تحویل استاد بدم
کسی نمیدونه این مشکل چطور بر طرف میشه؟

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
ببین کاری که توی عکس گفتمو انجام بده .موفق باشی

پیوست ها

• 1234565555.JPG
    1234565555.JPG
    39.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10

asirap

Member
اقاق میخوام پروژه بنویسم تحویل استاد بدم
کسی نمیدونه این مشکل چطور بر طرف میشه؟
شما بقول دوستمون باید اینکارارو کنی:
متنتو که به فارسی نوشتی یه بار ok بزن (البته قبلش یه فونت فارسی مثل فونت های B رو انتخاب کن براش)

دوباره دابل کلیک کن روش و به قسمت فونت برو از منوی باز شونده script ، Arabic رو انتخاب کن و بعد ok کن

اینایی که گفتم واسه خودمم پیش میاد که اینجوری حلش میکنم :)

ashkan206

New Member
سلام اما واسه من درست نشد
تمام کار هارو کردم
میگم موقع نصب برنامه تنضیماتی نمیخواد؟
هفته دیگه باید پروژه تحویل بدیم این برنامه بازی در میاره:(

ashkan206

New Member
بله من تو خوده ویندوز یا ورد راحت فارسی تایپ میکنم و همون جوری نمیاش میده

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
نه دوست من مشکل از اونجا نیست.شما روی یه سیستم دیگه چک کنید ببینید بازم همین مشکل وجود داره. من احتمال می دم از تنظیمات زبان سیستم باشه

Aref_Alikhani

Well-Known Member
سلام

اگر در استفاده از فونت هاي فارسي مشكلي نداريد مي تونيد از اسكريپت InstallFont استفاده كنيد.كافيه فونت مورد نظر را در برنامه Embedded كنيد و بعد در بخش اسكريپت صفحه دستور نصب اون فونت رو صادر كني براي مثال اگر فونت ما اسمش باشه Aref.ttf و در برنامه هم Embedded باشه از اين دستور استفاده ميشه:
کد:
[B][SIZE=2][COLOR=#000080]
InstallFont[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#010101]("<[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]Embedded[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#010101]>\Aref.ttf")
[/COLOR][/SIZE]

در ضمن اگر به لينكي كه در زير وجود داره مراجعه كنيد احتمالاً با كمي گشتن بين عناوين به پاسخ خواهيد رسيد( اين پست شامل پركاربرد ترين سوالات برنامه مولتي مديا بيلدر هست):

مهمترین و بهترین مباحث تالار همگی در یک مبحث + کتاب رایگان و کامل بیلدر:

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=120688

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
شما فرمودین که به راحتی در Word فارسی تایپ میکنید، ولی بازهم این دلیل نمیشه که تنظیمات مربوط به زبان فارسی در سیستم شما به درستی اعمال شده باشه
نکته ی مهمی که وجود داره این هست که شما باید در قسمت Regional and Language Options زبان فارسی رو برای زبان پیشفرض برای برنامه های غیر یونیکد (Non-Unicode) انتخاب کنید، چون MMB هم جزو همون برنامه های Non-Unicode هست، با انجام اینکار در تایپ فارسی در MMB مشکلی نخواهید داشت.
به دنبال همچین بخشی در Regional And Language Option بگردید (Language for non-Unicode Programs) و اون روی زبان فارسی ست کنید.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا