Fa فایل پاورپوینت در mmb

nima50

New Member
با سلام من در پروژه مولتی مدیا بیلدر که کار کردم در صفحاتم آی کن های ساختم که یک سری فایل پاورپوینت می خواهم به آن لینک کنم لطفا دوستان راهنمایی کنند

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
دوست عزیز میخواین اونهارو جدا اجرا کنید یا اینکه تو خود mmb بازش کنید

nima50

New Member
ممنون از پیام شما من می خواهم فایلی که درست کردم و با پاورپوینت هستش توسط یک دکمه در mmb اجرا بشه مهم نیست که تو محیط باشه یا بصورت جداگانه.با تشکر دوست عزیز

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
اگه PowerPoint Portable داشته باشین مینونم یه نمونه براتون درست کنم که اگه PowerPoint روی سیستمتون نصب نبود اون رو با PowerPoint Portable اجرا کنه

moalla

Member
ظاهرا دستور run در mmb‌فقط فایلهای exe رو اجرا میکنه. تابع shellexecute از توابع خود ویندوزه که این کار رو انجام میده که اونم ظاهرا امکان استفادش در mmb نیست. اساتید ایا راهی برای استفاده از توابع api‌در mmb‌هست؟
نمیدونم چطوری میشه این طوری که گفتن فایل پاورپینت رو به exe‌تبدیل کرد اما یادمه که یه راهی بود. اگه بشه بعد میشه اون رو با استفاده از همون دستور run‌اجراش کرد.
یه راه دیگه هم میتونه این باشه که با بعضی برنامه های کمکی فایل پاورپینت رو به فلش تبدیل کنی بعد با شیء فلش اجراشون کنی. البته اگه واقعا اینقدر مشکل تو این زمینه هست جناب بهشت یا بقیه اساتید زحمت یه پلاگین رو برای این کار بکشن بد نیست چون زیاد مبتلا به است(منظورم امکان استفاده از تابع shellexecute توی mmb‌هستش)

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
شما با دستور Run هز فایلی رو میتونید اجرا کنید، مثلاً اگه با دستور Run فایل پاورپونت رو اجرا کنید، با برنامه ی پیشفرض برای پخش این فایل در ویندوز اجرا میشه، اگه پاور پوینت نصب نباشه هم میگه که نمیتونه اجراش کنید.

ضمن اینکه همراه برنامه ی پاورپوینت برنامه ای وجود داره بنام PowerPoint Viewer که میتونید از اون برای پخش فایل پاورپوینت استفاده کنید که اگه خود برنامه ی پاورپوینت هم نصب نبود مشکلی پیش نیاد.
ظاهرا دستور run در mmb‌فقط فایلهای exe رو اجرا میکنه. تابع shellexecute از توابع خود ویندوزه که این کار رو انجام میده که اونم ظاهرا امکان استفادش در mmb نیست. اساتید ایا راهی برای استفاده از توابع api‌در mmb‌هست؟
همونطور که عرض کردم محدودیتی در این دستور وجود نداره، ولی بهرحال پلاگین MMBDLL توانایی فرخوانی توابع از سایر فایلهای DLL روداره و میتونید ازش برای کار با Win API استفاده کنید، البته این پلاگین رایگان نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا