فایل و دیتا بیس

mehdi58

Member
سلام
لطفا در صورت امکان خیلی سریع به سوالاتم جواب بدین.(asp.net,vb.net)
سوال اول:
چطوری میشه یه فایل( این فایل میتونه عکس باشه یا Pdf یا Doc یا Exe یا ...) رو در دیتابیس Sql ذخیره کرد .یعنی اینکه Data Type اون باید چی باشه .
سوال دوم:
موقعیکه فایلی در دیتا بیس Upload شد اون وقت این فایل مکان فیزیکی اش کجاست؟
آیا میشه برای هر کاربری که می خواهد فایلی را تو سایت بگذاره یه مسیر خاص در نظر گرفت که فایلهاش اونجا ذخیره بشه ؟( البته تعداد کاربرها فقط چند تا است)

سوال سوم :
چطوری میشه فایلی رو که داخل دیتا بیس Add شده رو به یک هایپر لینک Bind کرد که وقتی کاربر روی اون کلیک کرد توی یه پنجره دیگه محتویات اون فایل رو بهش نمایش بده؟(ASP.NET , VB.NET)

pooriamadani

New Member
دوست عزیز شما باید آدرس فایل را روی سایت خود درون Database ذخیره کنید ، به عنوان مثال شما یک folder در wwwroot سایت خود دارید به نام Images و داخل آن یک عکس به نام arpa.jpg وجود دارد ، شما میتوانید اسم تصویر که arpa.jpg را داخل DataBase ذخیره کنید ، و بعد آنرا فراخوانی کنید . در صورتی که نیاز به توضیح بیشتری دارد به Yahoo ID : pooria_hero پی ام بدید که پشت Chat فکر کنم بهتر بتونم منظورم را برسونم

mehdi58

Member
با سلام
اول از همه اینکه من سوالم رو واضح نوشتم و هیچکس هم نتونسته کمک کنه !!!!
من همیشه اینجا جواب سوالام رو می گرفتم!!!
عزیزان من ، من می خوام از کاربران سایتم فایل دریافت کنم ( هر نوع فایلی ازقبیل Doc,pdf,...)
لطفا در این مورد به من پاسخ بدین
از همه متشکرم

amir_m

Member
دوست عزیز شما برای دریافت فایل از کابران سایتتون باید یه Uploader در سایتتون داشته باشید.

دو حالت برای ذخیره سازی فایل در سایت داریم.
1- بصورت فیزیکی که دوستمون اشاره کرد و شما فایل رو روی سرور ذخیره می کنید.
1- داخل Db که باید داخل یک فیلد از نوع Image ذخیره بشه. در این حالت فایل شما کاملا در DB ذخیره میشه و هیچ مسیری هم روی هارد نداره.

حالا شما بگو چه زبانی استفاده می کنی و میخوای از کدوم روش استفاده کنی تا من کمکت کنم.

mehdi58

Member
دوست عزیز
برای ذخیره یه فایل pdf یا doc و یا هر نوع فایل دیگه ای هم آیا باید data type فیلد مورد نظر توی sql server از نوع image باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولا لطف کرده و نوع data type رو بگین
ثانیا روال ذخیره کردن این نوع فایلها در دیتا بیس از طریق web application رو بگین (vb.net)
از لطف همه نسبت به پاسخگویی بینهایت متشکرم

amir_m

Member
بله در تمام موارد باید به صورت Image ذخیره بشه.

شما می تونید در سایت www.pscode.com یا www.codeproject.com موارد مورد نیازتون رو پیدا کنید.

کافیه دنبال Save File to SQL بگردید. موفق باشید.

datum

Member
سلام
دوست عزیز شما فکر نمیکنی که با ذخیره فایل ها در دیتابیس بانکت حجیم میشه , اگه قرار باشه هر کدوم از کاربران بخوان فایل حالا چه تصویری یا چه قالب دیگه ایی رو مستقیم بریزن رو دیتابیس میدونی که خطر انفجار بانک بوجودمیاد
بهتر نیست از همون روشی که دوستمون pooria گفت عمل کنی
باز هم اگه تعداد کاربرانت محدوده ممکنه مشکلی ایجاد نکه ولی سایتت که نمیخواد به همین شکل بمونه درسته؟
موفق باشی

amir_m

Member
با سلام.
اين موردی که شما می گيد در صورتی می تونه مشکل درست کنه که شما بابت SQL هزينه بيشتری از Host پرداخت کنی. وگرنه برای SQL هيچ محدوديتی در حجم وجود نداره.
تنها مشکلی که ممکنه براتون در رابطه با بانک های حجيم پيش بياد محدوديت در انتخاب کاربران است. که در صورتی که موقع Select از کاراکتر * استفاده نکنی و فقط فيلد های مورد نظر خودتو انتخاب کنی اين مشکل هم حل می شه.
در هر صورت SQL هم برای ذخيره تصوير اون رو به صورت فايل ذخيره می کنه و فقط آدرسشو توی DB نگه می داره.

به هر حال سايتهای بسيار بزرگ از روش دخيره در Db استفاده می کنند و شما اگر تعداد کاربرانتون از چند صد هزار تجاوز نکنه مشکلی براتون پيش نمياد. در صورت داشتن تعداد کاربران بالای ميليون هم که مطمئنا از چند سرور برای سايتتون استفاده می کنيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا