فارسی نویسی در Corel

شقایق

Member
سلام

نمی دونم این سوال قبلاً پرسیده شده یا نه ؟ من جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم

1- می خواستم بدونم چجوری متن های فارسی رو از توی Corel میشه به برنامه های دیگه ای مثلاً PhotoShop کپی کرد ؟

نوشته ای که من توی Corel دارم خیلی زیاده و می خواستم قسمتهایی از اون رو ببیرم توی فتوشاپ ولی تا حالا اصلاً با Corel کار کردم و نمی دونم چجوری میشه این کار رو کرد .

مرسی

S.H.R.M.K

Well-Known Member
خوب اولا چرا تو خود فتوشاپ تایپ نمیکنی شما؟
منم زیاد کرل کار نکردم و لی تا جایی که میدونم به صورت Text نمیتونی ببری تو فتوشاپ مگر اینکه با فرمت .Ai ذخیره کنی بعد به صورت Path ببری تو فتوشاپ.

Ali_ix

Well-Known Member
اگر قراره به صورت شیئ برده بشه نه متن میشه از فرمت Eps هم برای انتقال استفاده کرد
ولی برای انتقال متن تا به حال امتحان نکردم ...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اول اونو با فرمت TXT اکزپورت (Export) کن بعد برو توی برنامه word متن رو انتخاب کن و کپی کن و داخل فتوشاپ Paste کن البته قبلش ابزار Text رو انتخاب کن توی فتوشاپ و بعد paste کن و تنظیمش کن

sefr

Member
خسته نباشی .... امیدوارم که موفق باشی ... بهترین کار اینه که توی گرید بندیت دقت کافی رو داشته باشی .... بعدش میمونه ضریف کاری که بیشتر توی خط و اشکال منظمه .... استفاده فونت آقااربسکیو رو بهت سفارش میکنم ... نقطه چین و مربع های نازنین رو هم فراموش نکن

S.H.R.M.K

Well-Known Member
sefr جان این فونتا که گفتی چی هستن میشه یه توضیح بدی؟

ممنون
فعلا

corel

Active Member
شقایق گفت:
سلام

نمی دونم این سوال قبلاً پرسیده شده یا نه ؟ من جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم

1- می خواستم بدونم چجوری متن های فارسی رو از توی Corel میشه به برنامه های دیگه ای مثلاً PhotoShop کپی کرد ؟

نوشته ای که من توی Corel دارم خیلی زیاده و می خواستم قسمتهایی از اون رو ببیرم توی فتوشاپ ولی تا حالا اصلاً با Corel کار کردم و نمی دونم چجوری میشه این کار رو کرد .

مرسی

دوست من بیشتر توضیح بده تا بتونم کمکت کنم.

1- با کرل ورژن چند و تحت چه ویندوزی کار می کنی؟

2- دقیقا از چه فونت یا فونتایی استفاده کردی؟

3- فارسی نوشتی یا انگلیسی و اگه فارسیه، از چه فارسی سازی استفاده می کنی؟

فعلا.

شقایق

Member
من با کرل 11 کار می کنم تحت XP

فتوشاپی هم که می خوام ببرم CS هست

به خاطر اینه که متن اون بروشوری که میخوام طراحی کنم قبلاً توی کرل تایپ شده و خیلی هم زیاد هست برای همین دیگه نمی خوام مجدداً تایپش کنم ( با فرمت CDR ذخیره شده )

از فونتهای خوانا . (فانتزی در کار نیست ) لوتوس یا یاقوت و از این جور فونتها (البته من کار نکردم اونی که تایپ کرده بود )

فارسی نوشته شده (منظورتون از فارسی ساز نفهمیدم ) فکر کنم مستقیم توی کرل تایپ کردند

ضمناً ببخشید اصلاً نفهمیدم صفر چی گفته .

وقتی که کپی می کنم و توی فتوشاپ می ریزم حروف جدا می شه و اصلاً نمی خونه فونت رو

Export هم کردم با فرمت TXT فایلی که ایجاد می شه هیچی توش نیست (خالیه )

من توی فتوشاپ با مریم کار می کنم خیلی هم راضی هستم ولی متن این دفترچه ای که می خوام بزنم خیلی زیاده برای همین نمی خوام دوباره کپیش کنم

ضمناً تو رو خدا یه راه حل بدید که من مجبور نشم زمینه اش رو بر دارم

مرسی از همه تون

corel

Active Member
حالا شد یه چیزی

شقایق گفت:
من با کرل 11 کار می کنم تحت XP

فتوشاپی هم که می خوام ببرم CS هست

به خاطر اینه که متن اون بروشوری که میخوام طراحی کنم قبلاً توی کرل تایپ شده و خیلی هم زیاد هست برای همین دیگه نمی خوام مجدداً تایپش کنم ( با فرمت CDR ذخیره شده )

از فونتهای خوانا . (فانتزی در کار نیست ) لوتوس یا یاقوت و از این جور فونتها (البته من کار نکردم اونی که تایپ کرده بود )

فارسی نوشته شده (منظورتون از فارسی ساز نفهمیدم ) فکر کنم مستقیم توی کرل تایپ کردند

ضمناً ببخشید اصلاً نفهمیدم صفر چی گفته .

وقتی که کپی می کنم و توی فتوشاپ می ریزم حروف جدا می شه و اصلاً نمی خونه فونت رو

Export هم کردم با فرمت TXT فایلی که ایجاد می شه هیچی توش نیست (خالیه )

من توی فتوشاپ با مریم کار می کنم خیلی هم راضی هستم ولی متن این دفترچه ای که می خوام بزنم خیلی زیاده برای همین نمی خوام دوباره کپیش کنم

ضمناً تو رو خدا یه راه حل بدید که من مجبور نشم زمینه اش رو بر دارم

مرسی از همه تون

خب! حالا شد یه چیزی.

اول بگم که منم نفهمیدم این صفر چی گفته چطوره از خودش بپرسیم؟!!!!!؟!!!!؟

خب، شما با کرل 11 کار می کنی و XP بنابراین باید برای نوشته های فارسی از فارسی ساز استفاده کرده باشی.

باید ببینی تو خود کرل فونت رو دقیقا چی می نویسه، مثلا yaghout یا B yaghout یا F_yahgout یا Ipt_yaghout و ... .

اگه دوتای اول باشه، باید متن رو کپی کنی تو یه فایل word که اون فونت توش باشه.
word مورد نظر ممکنه حتی فرمت اصلی رو بهم بریزه(مثلا متن رو با tahoma) نشون بده، ولی به احتمال زیاد اتصال حروف رو به هم نمی زنه و متن قابل خوندن هست.

اگه فونتای Ipt یا Maryam هست، می تونی اونو تو همون کرل به یه فونت دیگه تبدیل کنی(مثلا Arial)

بعد کپی کنی تو فتوشاپ و اونجا دوباره همون فونت رو(مثلا Ipt یا Maryam) انتخاب کنی.

و روش احتمالی آخر:

ببین می تونی از corel اکسپرت pdf بگیری یا نه. در اینصورت اینکار رو بکن و بعد فایل رو با آکروبات باز کن و متنش رو ببر تو word و در ادامه تو فتوشاپ.

و یا کلا خروجی Microsoft Word ازش بگیر.

این کارایی که گفتم رو تست کن اگه باز نشد، در خدمت هستیم.

corel

Active Member
sefr گفت:
خسته نباشی .... امیدوارم که موفق باشی ... بهترین کار اینه که توی گرید بندیت دقت کافی رو داشته باشی .... بعدش میمونه ضریف کاری که بیشتر توی خط و اشکال منظمه .... استفاده فونت آقااربسکیو رو بهت سفارش میکنم ... نقطه چین و مربع های نازنین رو هم فراموش نکن

دوست من ملت رو گیج کردی با این حرفات!!!!!!!!!!

طبق چیزایی که گفتی پیشنهاد می کنم از فونت آقا و خانم اسمیت(!) استفاده کنیم!!!!!!!!

شقایق

Member
مرسی از جوابتون

ببینید من وقتی می خوام فایل رو باز کنم می پرسه با چه فونتی می خوای باز بشه که من یاقوت رو انتخاب می کنم (یاقوت خالی )

بعدش که میخوام ویرایش کنم آریال می زنه

کپی می شه توی Word ولی بعد که می خوام ببیرم توی فتوشاپ قلم به هم می ریزه
از هم جدا می شن

همون فونت رو هم انتخاب می کنم باز هم نمیشه

اگر PDF بگیرم خب زمینه براش میفیته
زمینه ی سفید من نمی خوام اینجوری بشه

باز هم مرسی

esmaiil

New Member
یه کاری کن شما
اگه مریم رو خریدی و بالاش 12000 تومان ÷ول دادی متن رو از کورل انتخاب کن بعد تو مریم Passt arabic windows رو بزن کل متن به مریم تبدیل می شه و باقی قضایا .
لازم به ذکر است نمی دونم نسخه کرک شده مریم این امکان رو داره یا نه من خریدم و این امکان رو داره.

شقایق

Member
سلام
حل شد مرسی ی ی ی ی

البته توی مریم نه چون اصلاً اون گزینه رو نداشت

توی شتاب Shetab Farsi Negar

توی Corel هم با یه فرمت خاص می شه Export کنی و متنت بدون زمینه ذخیره بشه

فرمت EPS اینجوری درست می شه

به هر حال مرسی از همه بخصوص آقا اسماعیل

جدیدترین ارسال ها

بالا