فارسی نویسی در دایرکتور 11 , Farsi Convertor Xtra

با سلام در ضمیمه یک فایل Dcr وجود داره که می توانید به بوسیله آن در دایرکتور 11 ( در مابقی ورژن ها رو امتحان نکردم:D) می توانید فارسی تایپ کنید

مکانیزم آن به این صورت است که شما متن خودتون رو به صورت فارسی می نویسید و خوب البته چیزی جز حروف به هم خورده نمی بینید این مهم نیست و این نرم افزار با شناخت هر کاراکتر و تغییر آن به کاراکتر های مورد استفاده در نرم افزار های فارسی نویسی متون شما را تبدیل به کاراکتر های خوانا می نماید:)

به طور کلی اگر می خواستم یک فارسی نویس بسازم خیلی راحت بود مثل نرم افزار مریم و یا امثالهم اما در این نرم افزار شما متن خودتون رو به فارسی مینویسید حتی از Word کپی میکنید سپس تبدیل به فارسی خوانا خواهد شد

مثلا ما برای فارسی برای یک حرف مثلا (س) یک کد کاراکتر داریم حالا بخواهد (س) چسبیده باشد ، جدا باشد ، آخر کلمه باشد هیچ فرقی نمیکنه ، اما برای تبدیل آن به این نوع فارسی نویسی برای هر کدام از این حالات کد کاراکتر جدا وجود دارد و نرم افزار باید تشخیص بدهد حرف قبل شما و حرف بعد شما چی هست که در صورت نیاز مثلا (س) را چسبیده بیاورد یا به صورت جدا و غیره.......
خلاصه اینو گفتم که اگه دید در کار با متون زیاد نرم افزار زمان بیبشتری برای تحلیل از شما گرفت بدونید قضیه چیه و برای چی طول کشیده ..

خوب اگه حال داشتید بعد از استفاده معایب رو بگید که رفع بشه و حداقل خود ایرانی ها برای خودشون یک کاری کرده باشند.
البته بعید می دونم حتی همین نظرم بیایید بدید بالاخره بعد از 2 ،3 سال رفت و آمد در این فروم می دونم که کسایی که میان اینجا بیشترشون واسه یک سوال می یان و وقتی جواب سوال خودشون رو گرفتن دیگه پشت سر خودشون رو هم نگاه نمی کنند. و خیلی کم شده توی این مدت که من اینجا آمدم پای ثابت داشته باشه باز یاد قدیم ها به خیر یاد ( مجتبی ... نیما ... آماتور.... پتاس....) و خیلی از با معرفت ها که خیلی زیاد برای پیشرفت این نرم افزار در اینترنت زحمت کشیدن.:cry:

attachment.php

پیوست ها

• convert sample.gif
    convert sample.gif
    65 کیلوبایت · بازدیدها: 274
  • Farsi Convertor.zip
    419.6 کیلوبایت · بازدیدها: 452
آخرین ویرایش:
خوب اولین اشکال هاشو خودم میگم
1) در یک متن به طور همزمان نمیشه هم از انگلیسی و هم از فارسی استفاده کرد ( جواب خوب چیز مهمی نیست در اولین فرصت بر طرف می شه احتیاج به یکم روغن کاری داره:cool:
2) ممکنه در نشان دادن بعضی از نماد ها مشکل داشته باشه البته ممکنه نه حتما ً . ( جواب اگهاینطوری هست دقیقاً بگید چه نمادی و مثلا در چه حرفی مشکل ساز می شه ) :sad:

mustafa

New Member
دست شما درد نكنه
كار قشنگيه
ولي براي مشكل تايپ فارسي بايد فكر اساسي كرد، مخصوصا براي برنامه هايي كه امكان جستجو دارند با اين فونتهاي انگليسي مريم وغيره مشكل حل نميشه، حتما فونت بايد فارسي باشه، يا اينكه يك برنامه Convert براي جستجو آماده بشه
ولي كار شما خيلي جالبه ها:)

ps2

Member
کارت درسته

لطف کن یک نگاهی بنداز به این نمونه ، دکمه
aply
فعال نمیشه و مینویسه

1 of 3

و فینیش نمیده

:D

پیوست ها

• rt.rar
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 44
دست شما درد نكنه
كار قشنگيه
ولي براي مشكل تايپ فارسي بايد فكر اساسي كرد، مخصوصا براي برنامه هايي كه امكان جستجو دارند با اين فونتهاي انگليسي مريم وغيره مشكل حل نميشه، حتما فونت بايد فارسي باشه، يا اينكه يك برنامه Convert براي جستجو آماده بشه
ولي كار شما خيلي جالبه ها:)

سلام ممنون که حداقل آمدید همین نظر خشک و خالی رو هم دادید :rose:
والا من یه بررسی کردم دیدم اصلا نمی شه با فونت فارسی در حال حاضر در دایرکتور 11 فارسی درست نوشت
برای همین از یک کانورتر که تبدیل به کد ASCII استفاده کردم

برای جستجو هم همین کانورتورش رو هم من ساختم که متن رو تایپ میکنی با همون فونت مریم و یا هر چی دیگه بعد هم جستجو انجام می شه
اما این پروژه رو 1 سال پیش برای یک شرکت که توی کار ساخت گیم بودند انجام دادم و حالا بر اثر یک سانحه ای خودم برنامه شو ندارم باید یه ایمیل به اون شرکت بزنم برایم ارسال کنند
که در اولین فرصت قرار می دم.:wink:

لطف کن یک نگاهی بنداز به این نمونه ، دکمه
aply
فعال نمیشه و مینویسه

1 of 3

و فینیش نمیده

:D

سلام چطوری Ps2 جان
من دیدم اما این کانورت شدش هست یعنی این خودش با فارسی نویس مریم نوشته شده
ابتدا باید متن را به فارسی نوشت ( نه با فارسی نویس ) حالا توی word یا توی همون دایرکتور به همون نحوی که در فایل راهنمای برنامه هست بعد باید از کانورتور استفاده کرد.

البته قبول دارم توی پاراگراف ها خوب جواب نمی ده ( علتش هم کم و بیش می دونم اما خدا شاهد که اصلا حالشو ندارم بشینم سرش حالا تا ببینم خدا چی می خواد) علتش هم پیچیدگی کد ها توی پاراگراف بندی هاست
اما فکر کنم توی تک خطی مشکلی نداشته باشه

الان که نه اما شاید تا 10- 15 روز دیگه درستش کردم و گذاشتم .

آخه می دونی آدم که مجانی م یخواد کار کنه زیاد دستش به کار نمی ره .

یک چیزه خیلی ساده تر از این برای یک شرکت زدم یعنی دقیقاً 2 روز پاش نشستم 200 تومن البته با تخفیف و اینکه آشنا بودند گرفتم.( البته نه اینکه حق کپی هم بهشون بدم نه ، فقط یک نسخه بهشون دادم)

آخرین ویرایش:

mustafa

New Member
ناگفته نمونه كه در دايركتور 11 ميشه فارسي تايپ كرد البته با استفاده از Field

ps2

Member
سلام چطوری Ps2 جان
من دیدم اما این کانورت شدش هست یعنی این خودش با فارسی نویس مریم نوشته شده
ابتدا باید متن را به فارسی نوشت ( نه با فارسی نویس ) حالا توی word یا توی همون دایرکتور به همون نحوی که در فایل راهنمای برنامه هست بعد باید از کانورتور استفاده کرد.

البته قبول دارم توی پاراگراف ها خوب جواب نمی ده ( علتش هم کم و بیش می دونم اما خدا شاهد که اصلا حالشو ندارم بشینم سرش حالا تا ببینم خدا چی می خواد) علتش هم پیچیدگی کد ها توی پاراگراف بندی هاست
اما فکر کنم توی تک خطی مشکلی نداشته باشه

الان که نه اما شاید تا 10- 15 روز دیگه درستش کردم و گذاشتم .

آخه می دونی آدم که مجانی م یخواد کار کنه زیاد دستش به کار نمی ره .

یک چیزه خیلی ساده تر از این برای یک شرکت زدم یعنی دقیقاً 2 روز پاش نشستم 200 تومن البته با تخفیف و اینکه آشنا بودند گرفتم.( البته نه اینکه حق کپی هم بهشون بدم نه ، فقط یک نسخه بهشون دادم)

دستت درد نکنه ، اره میدونم ادم دستش به کار مجانی کند میشه:D
ولی بازم دمت گرم :rose:

mustafa

New Member
كار خاصى نداره، فقط براى نمايش متن فارسى، به جاى استفاده از ابزار text، از ابزار field استفاده كنيد، كه فونتهاى فارسى را خوب نشون ميده

سلام کاوه خان
فقط میتونم بگم فوق العاده ای
واقعا دستت درد نکنه، عالی بود، ما که کلا دایرکتور 11 رو بکلی فراموش کرده بودیم ، امیدوارم هر جا که هستی موفق و سربلند باشی
خیلی عزیزی :)

vafaea

New Member
برای فارسی نویسی در دایرکتور هست
چون دایرکتور مشکل فارسی نویسی رو داره
ولی متاسفانه فایلی که من از این لینک گرفتم خرابه
ایجاد کننده این تاپيک هم جواب نمیده
ظاهرا دیگه به اینجا سر نمی زنند.

جدیدترین ارسال ها

بالا