فارسي نوشتن در فتوشاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bolghani

Member
من از ويندوز ايكس پي استفاده مي كنم و سوال من اينه كه چطور مي توان در فتوشاپ 5.5 و يا 6 فارسي تايپ كرد.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

براي اين كار بايد يك فارسي نويس داشته باشيد كه از امكان Copy و Paste استفاده بكنه...

من داداشم خودش يك برنامه نوشته..ميخوام اونو بذارمش توي سايت ولي يكم باگ داره اگر ميخواين كه من فعلا بذارم كه به تدريج باگهاشو بر طرف كنيم...

موفق باشيد
مجيد

IPT

سلام ميتونين از IPT5 استفاده كنيد كه در اين صورت ابتدا بايد متن مورد نظر را از IPT به كارل PASTE كرده سپس به فتوشاپ وارد كنيد . ( نزنين ميدونم سخته!!!) :wink: :oops:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
نه نيازه به چسباندن!!! در كارل نيستش...
ميتونيد مستقيم در فتوشاپ بچسبونيدش !!!

:wink:

مجيد

ImanYari

Member
سلام
من قبلا" اون نرم افزار خودمو معرفي كردم داخل موضوع
ديگه نميخوام ققنوس رو معرفي كنم
اين دفعه يه برنامه جانبي براي ققنوس معرفي ميكنم كه داخل سايت خودم هست و ميتونين اونو داونلود كنين
اين يه برنامه جانبي هستش كه متني رو كه شما با كدپيج مايكروسافت به فارسي نوشتين ( مثل فارسي تايپ كردن با word يعني از زبان فارسي خود ويندوز استفاده كردين) به متن مستقل از كدپيج ققنوس تبديل كنين
:lol: اين كار چند تا خاصيت داره:
1. مشكل تك خطي بودن ققنوس رو حل ميكنه
2. اگر قبلا" متني رو با كدپيج مايكروسافت تايپ كردين حالا ميتونين بدون تايپ دوباره، ازش داخل برنامه هاي گرافيكي استفاده كنين

:cry: و يه مشكل:
اينكه اگر متن شما كلمات انگليسي هم داشته باشه اونارو تبديل نميكنه و بايد دوباره و با يك فونت ديگه داخل برنامه گرافيكي بنويسيدشون

موفق باشيد
راستي آدرس فايل اينه:
http://download.imanyari.com/CodePage Convertor.exe
و اينم آدرس خود فارسي نويس ققنوس:
http://download.imanyari.com/Persian%20Type%202.41(FreeWare)%20InstallerCD.exe
و آدرس سايت من:
http://www.imanyari.com

weblogger

Member
شتاب® فارسی نگار، نرم افزاری است برای فارسی نویسی در محیط های گرافیکی به خصوص در محیط Adobe Photoshop. با شتاب فارسی نگار می توانید با انواع قلمها مانند قلمهای استاندارد، قلمهای مریم، قلمهای نویسه و حتی قلمهای تولید شده توسط خودتان در محیط های گرافیکی فارسی بنویسید و یا آنها را به سادگی به یکدیگر تبدیل کنید. شتاب فارسی نگار همچنین دارای امکان شکستن جملات و کشیدن کلمات می باشد. این نرم افزار به زودی عرضه می شود.
سلام همونطور كه مي دونيد من هم منتظرم ببينم كه كي درست مي شه شتاب تا حالا كه خبري ازش نيست

بعيد هست بتواند با ipt و مريم رقابت كند راستي من دارم ليستي از همه فارسي ساز هاي موجود و روش كار كردن با آنها و مقايسه با اونها درست مي كنم هر كي فارسي ساز مي شناسه به من بگه

ممنون

ariyahost

New Member
جواب

سلام
چندين بار ما در مورد اين چيزا حرف زديم.در جواب برنامه آي پي تي در اكس پي جواب نميده و فارسي نويس ققنوس هم در اكس پي نصب نميشه البته نصب ميشه ولي در حدود 25 روز بعد سيستم بهم ميريزه من از آقاي ايمان ياري تقاضا مي كنم كه يه بار دي فايل ستاپ رو با install shild بنويسن :)

ImanYari

Member
سلام
دوست عزيز از مطلب شما ممنونم
بايد بگم كه ققنوس در اكس پي نصب ميشه و كار هم ميكنه (من خودم الان 6 ماه هست كه در اكس پي ازش استفاده ميكنم و ويندوزم رو هم عوض نكردم و مشكلي هم نيست) :wink:
فقط مطلبي كه هست اينه كه اين نرم افزار اگر رجيستر نشه 30 روز بيشتر كار نميكنه و ربطي هم به setup برنامه نداره!
پس خواهش ميكنم بعد از داونلود نسخه جديد اون رو register كنيد :lol:
اين كار با نرم افزار جانبي كه با فارسي نويس نصب ميشه به راحتي انجام ميشه و رايگان هم هست :D
در اينصورت نرم افزار تا موقعي كه ويندوز عوض نشه به راحتي كار ميكنه

باز اگر مشكلي دارين مطرح كنين
مرسي

ايمان

miladmovie

Active Member
سلام
آقا اين قوقنوس چه طور كار مي كنه؟

وقتي فارسي توش نوشتي و كپي كرديش در مثلا فتوشاپ بايد از فونت خاصي استفاده كرد :roll:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

البته جواب سوالتون ايمان بايد بده ولي خب ما باز خودمونو ميندازيم جلو :چشم چي:

آقا كار اين برنامه اينطوري هست كه شما توي اديتور خودش متن فارسي رو تايپ ميكنيد و بعدش اونو كپي برميداريد و در فتوشاپ Paste ميكنيد و بايد از فونتهاي فارسي كه خودش نثب كرده هم استفاده كنيد..

مجيد

ImanYari

Member
سلام
ببخشيد من مسافرت بودم نتونستم سر به انجمنها بزنم
به هر حال از توضيح مجيد ممنونم :)
ققنوس يك سري فونت نصب ميكنه كه با حروف PS شروع ميشن
مثل: PS Nassim
اميدوارم مشكلتون حل بشه :wink:

ايمان

sina_np

New Member
فارسي ساز

من دنبال فارسي ساز خوب تو وب گشتم كه اين سايت را پيدا كردم http://www.persica.ir/farsitype اين فارسي ساز نياز به نصب نداره و با تبديل unicode به فرمت مخصوص كار ميكنه و از فونت هاي مريم هم پشتيباني ميكنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا