فاجعه در حد مرگ

sallarmelli

Active Member
سلام
یکی به من کمک کنه :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

می خواستم ویندوز رو عوض کنم ابتدا از روی سی دی بالا آوردمش، بعد از آن همه پارتشین ها حتی درایو c را هم فرمت کردم ، داشتم دوباره پارتیشن بندی می کردم دوتا درایو ساختم یکدفعه زدم روی اینتر و ویندوز شروع کرد به نصب روی بقیه ی هاردم. یکدفعه زدم به سرم و سیستم را ریست کردم در همون حالی که داشت ویندوز را نصب می کرد سیستم را ریست کردم.

حال هر کاری که می کنم از روی سی دی بالا نمیاد هرکی می تونه کمک کنه این آخر سالی واقعا یه فاجعه است.

MΔRAL

New Member
من که زیاد وارد نیستم

ولی فکر کنم اگه با یه سی دی ویندوز دیگه امتحان کنید شاید بالا بیاره صفحه رو و بتونین دوباره فرمتش کنین

منم چند بار به این مشکل برخوردم و اینجوری درست شده:green:

SajadCG

کاربر فعال
سلام
یکی به من کمک کنه :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

می خواستم ویندوز رو عوض کنم ابتدا از روی سی دی بالا آوردمش، بعد از آن همه پارتشین ها حتی درایو c را هم فرمت کردم ، داشتم دوباره پارتیشن بندی می کردم دوتا درایو ساختم یکدفعه زدم روی اینتر و ویندوز شروع کرد به نصب روی بقیه ی هاردم. یکدفعه زدم به سرم و سیستم را ریست کردم در همون حالی که داشت ویندوز را نصب می کرد سیستم را ریست کردم.

حال هر کاری که می کنم از روی سی دی بالا نمیاد هرکی می تونه کمک کنه این آخر سالی واقعا یه فاجعه است.

setup سیستم را چک کنید که frst boot روی CD_ROM باشه.
با del موقع بالا امدن میتونید setup سیستم را ببینید.
موفق باشید.:wink:

1mdfr

Member
با سلام

بله اینطوره با زدن delete می تونید این کار رو بکنید. ببینیددر تنظیمات baios هم first boot رو دویدی رام باشه راستی مادر بوردتان چیست.فقط مواظب تنظیمات baios باشید که اگر کمی به هم بخوره سیستم مشکل داره هیچ، همیشه سیستم با مشکل روبرو می شه مثل ارور های عجیب و قریب در نصب واجرا ی وینروز بازی و...

در این جور مواقع که تنظیمات baios (مادربورد به خورد به یک مهندس خوب مراجعه کن.

آخرین ویرایش:

1mdfr

Member
با سلام

بله اینطوره با زدن delete می تونید این کار رو بکنید. ببینیددر تنظیمات baios هم first boot رو دویدی رام باشه راستی مادر بوردتان چیست.فقط مواظب تنظیمات baios باشید که اگر کمی به هم بخوره سیستم مشکل داره هیچ، همیشه سیستم با مشکل روبرو می شه مثل ارور های عجیب و قریب در نصب واجرا ی وینروز بازی و...

در این جور مواقع که تنظیمات baios (مادربورد به خورد به یک مهندس خوب مراجعه کن.

چند بار اینرامی پرسید می کنید.

amirsport

Member
درود...
دوست عزیز کلید delete بر روی کیبورد رو بزنید بعد از قسمت baios یا boot برید تنظیم کنید روی CD rom.
بدرود.

the_king

مدیرکل انجمن
b5 - یک مبحث را فقط یک نسخه و فقط در یک انجمن مطرح کنید، حتی اگر به نظرتان به چند انجمن مربوط باشد.
به عنوان مثال اگر می خواهید وبلاگی را معرفی کنید، فقط باید در انجمن معرفي وبلاگها و سايتها مبحث ایجاد کنید. حتی اگر مطالب آن وبلاگ مربوط به سخت افزار باشد نباید برای تبلیغ اش در انجمن سخت افزارمبحث ای ایجاد کنید.

sallarmelli

Active Member
setup سیستم را چک کنید که frst boot روی CD_ROM باشه.
با del موقع بالا امدن میتونید setup سیستم را ببینید.

متاسفانه روی floppy هست و کلید های جهتی اصلا کار نمی کنند هیچ کلیدی کار نمی کنه و مجبور می شم دوباره ریست کنم.

SajadCG

کاربر فعال
من وقنی روی del می زنم می ره توی set up اونجا first boot device و second boot device روی CDrom هست
اما وقتی esc می زنم می ره توی boot menu که اونجا اصلا هیچ دکمه ای کار نمی کنه.

موقع بوت شدن سیستم می نویسه: ...press key ؟؟؟

اگه ننوشت ، مشکل از CD ویندوز است که بوتیبل نیست.

اگه هم کیبردت Farasso هست بالای دکمه Esc یه دکمه هست که باید خاموشش کنید.

sallarmelli

Active Member
موقع بوت شدن سیستم می نویسه: ...press key ؟؟؟

اگه ننوشت ، مشکل از CD ویندوز است که بوتیبل نیست.

اگه هم کیبردت Farasso هست بالای دکمه Esc یه دکمه هست که باید خاموشش کنید.

ممنون از راهنمایی هاتون کار من شاید خیلی بیخ پیدا کرده.
press key رو می نویسه صفحه کلید هم farasso هست اما اون دکمه را هم خاموش می کنم ولی نمی دونم چرا جواب نمی ده
به نظرم چون هیچ سیستم عاملی روی case نیست صفحه کلیدرو نمی شناسه جز چند کلید .
من برای بالا اومدن از روی cd می زنم f3 ولی جواب نمی ده.

SajadCG

کاربر فعال
ممنون از راهنمایی هاتون کار من شاید خیلی بیخ پیدا کرده.
press key رو می نویسه صفحه کلید هم farasso هست اما اون دکمه را هم خاموش می کنم ولی نمی دونم چرا جواب نمی ده
به نظرم چون هیچ سیستم عاملی روی case نیست صفحه کلیدرو نمی شناسه جز چند کلید .
من برای بالا اومدن از روی cd می زنم f3 ولی جواب نمی ده.

خواهش میکنم.

ربطی به اینکه سیستم عامل ندارید نداره.چون وقتی شما سیستم میخری که سیستم عامل روش نصب نیست.
و خودمتون باید روش نصب کنید. و از طرفی هم شناختن کیبرد ربطی به سیستم عامل نداره وقتی که هنوز سیستم بالا نیومد.

شما یک از کلید های معمولی مثل Space یا هرچیز دیگه(مثلا حروف کیبرد) را بزنید.فکر کنم جواب بده.

sallarmelli

Active Member
خواهش میکنم.

ربطی به اینکه سیستم عامل ندارید نداره.چون وقتی شما سیستم میخری که سیستم عامل روش نصب نیست.
و خودمتون باید روش نصب کنید. و از طرفی هم شناختن کیبرد ربطی به سیستم عامل نداره وقتی که هنوز سیستم بالا نیومد.

شما یک از کلید های معمولی مثل space یا هرچیز دیگه(مثلا حروف کیبرد) را بزنید.فکر کنم جواب بده.

مزاحم شما هم شدیم هیچ دکمه ای جواب نمی ده.....

1mdfr

Member
با سلام

سلام اکثر کیبرد های جدید مثل فراسو اینطوری هستند الان هر کاری کنی فقطی سیستم روشن می شه یا ناقص خاموش کیبرد های جدید کار نمی کنه من هم چنین مشکلی را داشتم فقط با کلک حل شد که کیبرد کار کرد.

1mdfr

Member
با سلام

موقع آوردن اگه کار نکر کیبرد زود از جای usb همان جا دربیار و زود به جای دیگر متصل کن ببین جواب میده؟

sallarmelli

Active Member
موقع آوردن اگه کار نکر کیبرد زود از جای usb همان جا دربیار و زود به جای دیگر متصل کن ببین جواب میده؟

سلام دوستان این راه حل هم جواب نداد حتی یه صفحه کلید دیگه رو براش امتحان کردم بازهم جواب نداد
راه دیگه ای هست یا باید 20 تومن پیاده بشم؟:mad::lol::shock::cool::oops::rose::):green:

SajadCG

کاربر فعال
سلام دوستان این راه حل هم جواب نداد حتی یه صفحه کلید دیگه رو براش امتحان کردم بازهم جواب نداد
راه دیگه ای هست یا باید 20 تومن پیاده بشم؟:mad::lol::shock::cool::oops::rose::):green:

فکر میکنم که port usb توی setup غیره فعال باشه.:)
با del برو توی setup بعد توی یکی از این tab ها نوشته usb keyboard و سایر پورت ها .
چک کن ببین disable نباشه.
اگه بود enableش کن.:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا