غیرقابل دسترس بودن کدهای asp

سلام... من میخواهم برای یک مدرسه یک برنامه بنویسم به زبان ASP و بانک sql....مدیرمدرسه خواسته که بتوان این بانک را هم آنلاین پر کرد و هم OFFline ولی برای گزارش نهایی همه اطلاعات یکجا باشد... یعنی اگر مدیر داخل مدرسه باشد اطلاعات دانش اموزان را به صورت OFFLINE وارد بانک کند وهم اگر خانه بود بتواند اطلاعات دانش اموزان را Online پرکند یا ببیند... ضمن اینکه من اگر برنامه را روی شاخه root بگذارم همانطور که میدانید سورس کدها برای همه قابل دسترسی است و مدیریت میتواند برنامه من را خیلی راحت به مدارس دیگر هم بدهد..آیا راهی وجود دارد که کدهای asp را روی شاخه root غیرقابل دسترس قرارداد یا اینکه مثل برنامه های desktop به صورت setup باشد؟ سوال دوم من این است که آیا میشود بانک های آنلاین و offline را هماهنگ کرد ...

mehradmoein

Member
به نظر من که راهی نیست که بانکهای آفلاین و آنلاین همامنگ بشن مگر اینکه بایک آفلاین هر چند وقت یک بار به روز بشه.

amirlol

Well-Known Member
یادگیری نیست دادا
بیشتر ابتکاره !!!!
قبلآ این کارو کردم !!!!
با یک وب سرویس و آپدیت نمایی

mehradmoein

Member
هر روشی هم که باشه به هر حال دیتابیس آفلاین باید هر از چند گاهی آنلاین بشه و خودش رو به روز کنه.

amirlol

Well-Known Member
پارسیت جان اگه می خواهی دقیق بدونی باهام تماس بگیر بهت توضوح بده !!!توضیح اش گنگه و سخته تایپش که همه بفهمند و مشکلی پیش نیاد

parsit

New Member
امير جان اگه ممكنه يكم راهنمايي بكن... همه شو كه لازم نيس بگي...

amirlol

Well-Known Member
می یای برای سیستم 3 تا دیتابیس درست می کنی !!!!
و همه رو در یکی جمع می کنی ! یعتی 4 تا دیتابیس !!!!

m_ziba

Member
سلام دوست گرامی zohreh shangi

1- در مورد اين که source code قابل دسترسی نباشه.. ASP.NET اگه استفاده کنی اين امکان رو داره و در کل امکاناتش از ASP خيلی بهتره.
ببين! ASP.NET يه فايل dll ايجاد می کنه که تو فقط همون رو upload می کنی
اين فايل dll مثل فايل exe است که برای برنامه های windows داريم. يعنی sourcecode ديگه قابل دسترسی نيست و اين dll که visual studio می سازه با dll سيستم فرق داره.
اما اگه داری از ASP قديم که script بود استفاده می کنی راهی نداری و Sourcecode قابل برداشتنه.

از من می شنوی دست از سر اين ASP زپرتی بردار، ASP>NET خيلی کار برنامه نويس رو راحت کرده و امکاناتش خيلی عاليه.
جديداً هم که ASP.NET2 اومده و و همراه visula stadio 2005 نصب می شه و کولاک کرده.

2- خوب. بريم سراغ سوال دوم. گفتی دو برنامه داری که يکی online پايگاه داده رو پر می کنه و يکی offline.
خيلی پاره اش ساده است و اصلاً نيازی به 4تا يا 5 تا DataBase نيست!
همون يه دونه کافيه!
اما دقت کن دو تا پايگاه داده است که يکی online داری پر می شه و يکی offline. حالا چطوری پايگاه داده offline رو به پايگاه داده online اصافه کنيم؟
خيلی ساده است!
کاری که بايد بکنی اينه که يه ستون به نام uploaded به تمام ستون های table هات اضافه کنی که مقدار پيش فرضش صفره.
بعد يه برنامه وسطه بنويسی که اين فيلد رو توی پايگاه داده offline نگاه کنه اگه صفره اون سطر رو به پايگاه داده online اصافه کنه و بعد اونو يکش کنه.

پيروز باشيد.

آخرین ویرایش:

amirlol

Well-Known Member
m_ziba گفت:

1- در مورد اين که source code قابل دسترسی نباشه.. ASP.NET اگه استفاده کنی اين امکان رو داره و در کل امکاناتش از ASP خيلی بهتره.
اين فايل dll مثل فايل exe است که برای برنامه های windows داريم. يعنی sourcecode ديگه قابل دسترسی نيست و اين dll که visual studio می سازه با dll سيستم فرق داره.
اما اگه داری از ASP قديم که script بود استفاده می کنی راهی نداری و Sourcecode قابل برداشتنه.

از من می شنوی دست از سر اين ASP زپرتی بردار، ASP>NET خيلی کار برنامه نويس رو راحت کرده و امکاناتش خيلی عاليه.
جديداً هم که ASP.NET2 اومده و و همراه visula stadio 2005 نصب می شه و کولاک کرده.

2- خوب. بريم سراغ سوال دوم. گفتی دو برنامه داری که يکی online پايگاه داده رو پر می کنه و يکی offline.
همون يه دونه کافيه!
اما دقت کن دو تا پايگاه داده است که يکی online داری پر می شه و يکی offline. حالا چطوری پايگاه داده offline رو به پايگاه داده online اصافه کنيم؟
خيلی ساده است!
کاری که بايد بکنی اينه که يه ستون به نام uploaded به تمام ستون های table هات اضافه کنی که مقدار پيش فرضش صفره.
بعد يه برنامه وسطه بنويسی که اين فيلد رو توی پايگاه داده offline نگاه کنه اگه صفره اون سطر رو به پايگاه داده online اصافه کنه و بعد اونو يکش کنه.

پيروز باشيد.

با تشکر از پاسخ کاملت ولی یه چند تا موضوع
ASP کلاسیک با اینکه از نظر قدرت که نه ولی سهولت یک کمی پایین تره ولی خئایش دلنشین تره !!!!
آسونی ASP.NET آسون تره ولی اگه آدم بخواد اینارو بکنه بره سمت PHP بهتره !!!!

در مورد موضوع اصلی باید بگم که با ASP هم می شه همین کارو کرد هم DLL هم کدینگ

و در اون مورد هم که باید بگم اینم برای خودش روشی هست ولی من تمام جوانب رو در نظر می گیرم بعد برنامه رو تحویل می دم

m_ziba

Member
نه
اين طور هم هم نيست
من هم php بلدم و هم ASP.NET

گفتم ASP.NET کار برنامه نويس رو راحت تر می کنه ولی ياد گرفتنش اون قدر ها هم ساده نيست!

به هر حال :)

آخرین ویرایش:

datum

Member
m_ziba گفت:

همون يه دونه کافيه!
خيلی ساده است!

پيروز باشيد.

سلام دوست عزیز
لطفا در مورد این روش کاملتر توضیح بده
چطوری میشه تنظیم کرد که اگه online شده ... منظورم اینه که این که چطوری تنظیم کنیم که موقع ofline صفر باشه و موقع online یک
اگه امکان داره اسکریپتش رو بذار البته اگه با ASP باشه چه بهتر
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا