غیرفعال بودن بخش تنظیمات یکسری فایل های موسیقی به ویژه .mp3

Cyletech

Member
سلام دوستان،

من یکسری از فایل های موسیقی به ویژه .mp3 که از اینترنت دانلود کردم مثل بقیه این امکان به من داده نمیشه که بخش تنظیمات (نام خواننده، نام آلبوم و ...) رو تغییر بدم. بصورت پیشفرض یکسری هاشون خودشون اطلاعات وارد شده دارند و یکسری هاشونم هیچی وارد نشده. بصورت کلی می تونم بگم بخش تنظیمات این فایل ها امکان کلیک کردن برای ویرایش از من گرفته شده است.
حال میخوام بدونم آیا راهی هست که بشه این امکان رو برگردوند مثل بقیه فایل ها، یعنی اجازه داشته باشم این فایل ها رو ویرایش کنم.

پیشاپیش سپاس از شما، :rose:
علیرضا

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان،

من یکسری از فایل های موسیقی به ویژه .mp3 که از اینترنت دانلود کردم مثل بقیه این امکان به من داده نمیشه که بخش تنظیمات (نام خواننده، نام آلبوم و ...) رو تغییر بدم. بصورت پیشفرض یکسری هاشون خودشون اطلاعات وارد شده دارند و یکسری هاشونم هیچی وارد نشده. بصورت کلی می تونم بگم بخش تنظیمات این فایل ها امکان کلیک کردن برای ویرایش از من گرفته شده است.
حال میخوام بدونم آیا راهی هست که بشه این امکان رو برگردوند مثل بقیه فایل ها، یعنی اجازه داشته باشم این فایل ها رو ویرایش کنم.

پیشاپیش سپاس از شما، :rose:
علیرضا

چه نرم افزاری چنین اجازه ای رو بهتون نمیده؟ یعنی برای تغییر دادن Tag های یک فایل MP3 چه برنامه ای رو امتحان کردید؟

Cyletech

Member
هیچ برنامه ای، بطور پیشفرض روی فایل کلیک راست کنیم و Properties رو بزنیم در سربرگ Details می شه اطلاعات اون فایل رو ویرایش کرد.

the_king

مدیرکل انجمن
هیچ برنامه ای، بطور پیشفرض روی فایل کلیک راست کنیم و Properties رو بزنیم در سربرگ Details می شه اطلاعات اون فایل رو ویرایش کرد.

برای همین پرسیدم، چون Explorer اجازه تغییر دادن مشخصات فایل های Read-Only رو نمیده، اکثر برنامه هایی که
قابلیت ویرایش Tag های MP3 رو دارند، موقع ثبت تغییرات بطور خودکار فایل رو از حالت Read-Only خارج می کنند.

تیک Read-Only رو در بخش General همون Properties از فایل بردارید.

Cyletech

Member
the_king جان با این کار یکسری از فایل ها درست شد و دستت درد نکنه. :rose: اما مسئله اینجاست یکسری از فایل های دیگه اصلا تیک Read-Only نخورده و جالب هست بدونید پسوند این فایل ها .mp3 هست اما موقع باز کردنشون با Windows Media Player میگه که این پسوند شناخته شده نیست و موقع باز شدندش ممکن هست به مشکل بخورید و دو گزینه انتخاب بله و خیر میده که حتی اگر بله بزنیم فایل براحتی و کامل و بدون مشکل اجرا میشه.
حال من دو سوال دارم، از کی تاحالا پسوند .mp3 دو تا شدند که یکسری هاشون مثل بقیه هستند و یکسری هاشونم اونطوری که عرض کردم. 1. برای حلش چیکار باید کرد؟
2. برای اینکه اطلاعات این دسته از فایل هارو هم تغییر بتونم بدم باید چیکار کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
یکی از این برنامه های مبدل صوتی که m4a و ogg و wma و ... رو به mp3 تبدیل می کنه نصب کنید و با اون
برنامه فایل های مشکل دار رو به mp3 تبدیل کنید. شخصا FormatFactory رو توصیه می کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا