عکس های کروی من

4you

Member
عکس 360 درجه از پایاب لَرد

[h=1][/h]

پایاب لَرد اولین جایی است که آب دهزیر , دست زده میشود و با این که املاح مختلف دارد و شورمزه است آب آشامیدن مردم بوده است در زمان قدیم وقتی که آب انبار ها آب نداشته .
آبدهی قنات دهزیر در حدود 42 لیتر در ثانیه است و حرارت آن در حدود 5/28 درجه
سانتیگراد , پایاب لرد در مرکز شهر خور قرار دارد و پس از پیچ و خم بسیار از زیر خانه ها می گذرد و تقریباً 60 % خانه های شرقی و مرکزی خور با حفر پایاب به آن راه دارند . برای شستشوی ظرف و لباس برای همین این قنات را دهزیر می نامند یعنی آبی که از زیر ده عبور میکند و آن را به گویش خوری " دهژیر" میگویند در بیشتر کوچه ها پایاب های عمومی وجود دارد برای خانه هایی که پایاب خصوصی نداشتند .
در مشرق خورکه تا پایاب لَرد در حدود 1 کیلومتر فاصله دارد آب دهزیر به سطح زمین می آید که این محل " دربود "خوانده میشود
پایاب‌ها که زمانی نمادی از شهر خور بود طی چند سال گذشته به مرور توسط شهرداری مسدود گردیده‌است و در حال حاضر پایاب لرد، یکی از معدود پایاب‌های باقیمانده می‌باشد که در فلکه مرکزی شهر ( میدان امام خمینی ) قرار دارد مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

این عکس 360 درجه نتیجه 3 روز کار عکاسی من است که تشکیل شده از حدود 120
عكس

كه به خاطر نور محيط به صورت اچ در آر عكاسي شده يعني از عكس شامل 3 شات

webxyz

Member
جالب بود. من اولینباربود که این این مدل عکسها رو می دیدم. خسته نباشی:paint:

rasool_jelve

Active Member
دوست عزیز اینا با دوربین fuji Hs10 گرفتم که لنزم نمیخوره :)

من 13 روز عیدم رو گذاشتم برای گرفتن عکس پانوراما ولی هر کاری کردم نشد تجهیزاتم هم دوربین 60dبا لنز 18-55با ضریب 1.6;که در این دوربین با احتساب این موضوع لنزم در اصل میشه
28-55 ویک سه پایه پانون هدم و این حرفا رو هم نداشتم
ولی نمی دونم شما چطوری این پانوراما رو چطوری حتی با این که لنز هم نمی خوره گرفتید میشه نحوه عکاسیتون رو با روش هایی که انجام دادید توضیح بدید
اگر ممکنه با عکس توضیحاتتون رو بدید ممنون

نکته مهمتر این که این عکاسی رو با نداشتن لنز پانوراما چند روزه انجام دادید
لنزتون واید ترین حالتش چقدره

آخرین ویرایش:

4you

Member
من 13 روز عیدم رو گذاشتم برای گرفتن عکس پانوراما ولی هر کاری کردم نشد تجهیزاتم هم دوربین 60dبا لنز 18-55با ضریب 1.6;که در این دوربین با احتساب این موضوع لنزم در اصل میشه
28-55 ویک سه پایه پانون هدم و این حرفا رو هم نداشتم
ولی نمی دونم شما چطوری این پانوراما رو چطوری حتی با این که لنز هم نمی خوره گرفتید میشه نحوه عکاسیتون رو با روش هایی که انجام دادید توضیح بدید
اگر ممکنه با عکس توضیحاتتون رو بدید ممنون

نکته مهمتر این که این عکاسی رو با نداشتن لنز پانوراما چند روزه انجام دادید
لنزتون واید ترین حالتش چقدره

چشم سعي ميكنم به زودي بزارم

hadirmz

New Member
دوستان کسی میتونه منو در ساخت پانو هد راهنمایی کنه
چون بازار قیمتش خیلی بالاس

جدیدترین ارسال ها

بالا