عکس های کروی من

mojtaba_2006

Well-Known Member
تو این مدت هم نیبودمم دارم خودم یه پایه درست میکنم تا یه حدودی پیش رفتم ببینم میتونم اون چیز که میخوام درست کنم

سلام :rose:
به به، سر هد پانوراما دست ساز، حتما باید چیز جالبی باشه،انشاالله که زودتر ساخته بشه. اگر میشه بعد از ساختش یک سری در مورد مواد و ساختش توی انجمن توضیح بده :)

واسه این عکس که زیر سه پایه را میگی این ها روش راه میرفتم میشکست واسه همین این خطا را بهم داد

راست گفتی، من حساب شکستن این ها را نکرده بودم. خداییش کار سختی بوده، اما عکس جالب و خوبی شده :)

منتظر دیدن عکسهای بعدی هستم :green:

4you

Member
سلام :rose:
به به، سر هد پانوراما دست ساز، حتما باید چیز جالبی باشه،انشاالله که زودتر ساخته بشه. اگر میشه بعد از ساختش یک سری در مورد مواد و ساختش توی انجمن توضیح بده :)

راست گفتی، من حساب شکستن این ها را نکرده بودم. خداییش کار سختی بوده، اما عکس جالب و خوبی شده :)

منتظر دیدن عکسهای بعدی هستم :green:

حتما اين كار را ميكنم

عكس هاي بعدي بعد از پروژه حد

راستي يه سوال مدل دوربينت چي هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

seti1381

Member
دارم خودم یه پایه درست میکنم تا یه حدودی پیش رفتم ببینم میتونم اون چیز که میخوام درست کنم

سلام.
منم به این فکر افتادم که این کار رو انجام بدم. اما یکم مشغله کاری دست و بالم رو بسته!!

4you

Member
راستي يه سوال واسه سايه دوربين چ كار ميكني ممنون ميشم اين را بگي يعني كامل توضيع بدي

seti1381

Member
راستي يه سوال واسه سايه دوربين چ كار ميكني ممنون ميشم اين را بگي يعني كامل توضيع بدي

سلام
سوال منم هست.
شخصاً تا اینجای کار تلاش کردم جایی عکاسی کنم که درختی چیزی سایه انداخته باشه در غیر این صورت سایه دوربین رو خواهم داشت.
یه راهی هم به ذهنم اومده اما تا حالا تستش نکردم اونم اینه که قسمت سایه رو با اختلاف زمانی یکی دو ساعته عکاسی کنم و بعد ادیت کنم و سایه رو از بین ببرم.

اگه دوستان راه حل بهتری دارن خوشحال میشم آموزش بدن.

mojtaba_2006

Well-Known Member
راستي يه سوال مدل دوربينت چي هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابا خجالتمون نده، اگر مدل دوربینم بهت بگم، باید با سر برم تو دیوار :green:

سوال منم هست.
شخصاً تا اینجای کار تلاش کردم جایی عکاسی کنم که درختی چیزی سایه انداخته باشه در غیر این صورت سایه دوربین رو خواهم داشت.
یه راهی هم به ذهنم اومده اما تا حالا تستش نکردم اونم اینه که قسمت سایه رو با اختلاف زمانی یکی دو ساعته عکاسی کنم و بعد ادیت کنم و سایه رو از بین ببرم.

راه حلی که من دارم، نمیگم اصولیه، اما حرفه ای ها هم تقریبا از همین ترفند استفاده میکنند، اما با امکانات بیشتر، ضمنا قبول دارم که روشی هست که حوصله میخواد مخصوصا توی قسمت نرم افزاری. :green:
برای مثال سه عکس ضمیمه را نگاه کنید.
مکان عکاسی را مشخص کنید، قبل از اینکه سه پایه را استقرار دهید، پایه های آن را باز کنید، تنظیمات دستی را روی دوربین اعمال کنید، تاخیر شاتر را روی 10 ثانیه تنظیم کنید و بلافاصله انتهای پایه ها را محکم در دست بگیرید،بطوریکه دوربین حداقل یک متر با شما فاصله داشته باشد، جهت دوربین را به سمت زمین و سعی کنید محور لنز عمود زمین قرار بگیرد، با این کار قبل از اینکه پایه را مستقر کنید، یک عکس از مکان استقرار دوربین خواهید داشت، حتی گر توانستید از زوایای دیگر نیز همین کاررا انجام دهید.

البته به قول معروف به تعداد آدمها راه برای رسیدن به حذف سه پایه و یا سایه آن وجود دارد :wink:
این عکس را باید با استفاده از نرم افزار pano2qtvr به عکس نهایی پانوراما که خروجی میگیرید، متصل کنید. برای نرم افزار pano2qtvr هم توضیح بدم ؟ یا دیگه نمیخواد؟ :-?

001.jpg

002.jpg

003.jpg

آخرین ویرایش:

4you

Member
بابا خجالتمون نده، اگر مدل دوربینم بهت بگم، باید با سر برم تو دیوار :green:

راه حلی که من دارم، نمیگم اصولیه، اما حرفه ای ها هم تقریبا از همین ترفند استفاده میکنند، اما با امکانات بیشتر، ضمنا قبول دارم که روشی هست که حوصله میخواد مخصوصا توی قسمت نرم افزاری. :green:
برای مثال سه عکس ضمیمه را نگاه کنید.
مکان عکاسی را مشخص کنید، قبل از اینکه سه پایه را استقرار دهید، پایه های آن را باز کنید، تنظیمات دستی را روی دوربین اعمال کنید، تاخیر شاتر را روی 10 ثانیه تنظیم کنید و بلافاصله انتهای پایه ها را محکم در دست بگیرید،بطوریکه دوربین حداقل یک متر با شما فاصله داشته باشد، جهت دوربین را به سمت زمین و سعی کنید محور لنز عمود زمین قرار بگیرد، با این کار قبل از اینکه پایه را مستقر کنید، یک عکس از مکان استقرار دوربین خواهید داشت، حتی گر توانستید از زوایای دیگر نیز همین کاررا انجام دهید.

البته به قول معروف به تعداد آدمها راه برای رسیدن به حذف سه پایه و یا سایه آن وجود دارد :wink:
این عکس را باید با استفاده از نرم افزار pano2qtvr به عکس نهایی پانوراما که خروجی میگیرید، متصل کنید. برای نرم افزار pano2qtvr هم توضیح بدم ؟ یا دیگه نمیخواد؟ :-?

مشاهده پیوست 95182

مشاهده پیوست 95185

مشاهده پیوست 95186

اینا قبلا دیده بودم ولی گفتم شاید روش دیگه باشه

حالا مدل دوربینت را بگو ممنون میشم

seti1381

Member

سلام به دوستان
منم قبلاً از این روش استفاده کردم... :green: اما نرم افزار اون عکس رو استیچ نمیکرد. تا اینکه آقا مجتبی عزیز pano2qtvr رو بهم معرفی کردن و مشکل آسان شد...
همینجا هم جا داره از آقا مجتبی عزیز تشکر کنم...:rose:

یه سوال:

توی عکس اول چطوری دوربین رو اونقدر دور کرده از سه پایه و اینکه تمام عکسا رو با همین پایه اضافه انجام میدن؟

آخرین ویرایش:

mojtaba_2006

Well-Known Member
سلام دوستان گلم :rose:

حالا مدل دوربینت را بگو ممنون میشم

canon s5 IS :paint:

دوست عزيز اين لينك نرم افزار pano2qtvr را واسم بزار ممنون ميشم

چشم اینم لینکش،البته وژنهای بالاترش اومده، اما توی نصب پیامهای عجیب غریب میده، من هم تصمیم گرفتم فعلا از همین نسخه استفاده کنم. :cool:
http://s2.picofile.com/file/7728198816/Pano2QTVRGui_1_6_3.rar.html

منم قبلاً از این روش استفاده کردم... اما نرم افزار اون عکس رو استیچ نمیکرد. تا اینکه آقا مجتبی عزیز pano2qtvr رو بهم معرفی کردن و مشکل آسان شد...
همینجا هم جا داره از آقا مجتبی عزیز تشکر کنم..

:eye: سعید آقا شما خیلی لطف داری به بنده :green: البته شاید روشهای خیلی آسونتری هم باشه، اما من که خودت میدونی تو چه وضعیتم :neutral: :wink:

توی عکس اول چطوری دوربین رو اونقدر دور کرده از سه پایه و اینکه تمام عکسا رو با همین پایه اضافه انجام میدن؟
نه این فقط برای گرفتن عکس از مکان استقرار سه پایه است، بعدش برای گرفتن عکسهای بعدی سه پایه را به همین نقطه منتقل میکنه .البته میتونی از روش این خانم هم استفاده کنی (عکس ضمیمه) ، من که سه پایه را بلند میکنم و تو دستم نگه میدارم :green:

004.jpg

موفق باشید :rose:

4you

Member
سلام دوستان گلم :rose:

canon s5 IS :paint:

چشم اینم لینکش،البته وژنهای بالاترش اومده، اما توی نصب پیامهای عجیب غریب میده، من هم تصمیم گرفتم فعلا از همین نسخه استفاده کنم. :cool:
http://s2.picofile.com/file/7728198816/Pano2QTVRGui_1_6_3.rar.html

:eye: سعید آقا شما خیلی لطف داری به بنده :green: البته شاید روشهای خیلی آسونتری هم باشه، اما من که خودت میدونی تو چه وضعیتم :neutral: :wink:

نه این فقط برای گرفتن عکس از مکان استقرار سه پایه است، بعدش برای گرفتن عکسهای بعدی سه پایه را به همین نقطه منتقل میکنه .البته میتونی از روش این خانم هم استفاده کنی (عکس ضمیمه) ، من که سه پایه را بلند میکنم و تو دستم نگه میدارم :green:

مشاهده پیوست 95223

موفق باشید :rose:

ممنون دوربينت جاي دوري نرفته مثل خودمه زياد غصه نخور

4you

Member
يه توضيع واسه اين نرم افزار بگيممنون ميشم خروجي عكس هم ميده

mojtaba_2006

Well-Known Member
يه توضيع واسه اين نرم افزار بگيممنون ميشم خروجي عكس هم ميده

:rose:
اغلب کار این نرم افزار، خروجی گرفتن به صورت فلاش و یا با فرمت mov هست، که دیگه خودتون بهتر از من میدونید، اما بعضی کارهای حاشیه ای مثل خروجی گرفتن عکس کروی به صورت مکعبی و یا برعکس، صدا گذاری یا تعیین نقاط قابل کلیک برروی تصویر و ... هم هست. در کل نرم افزار کم حجم و پر کاربردی هست.
راستش منظورتون از خروجی عکس متوجه نشدم، مثلا چه عکسی را خروجی بده؟
:)

4you

Member
ببين من ميخوام مشكل سايه را با اين نرم افزار حل كنم و ي خروجي 180 درجه jpg بگيرم بعد تو سايت هاي ديگه اپ كنم فكر كنم منظورم را گرفتي

mojtaba_2006

Well-Known Member
ببين من ميخوام مشكل سايه را با اين نرم افزار حل كنم و ي خروجي 180 درجه jpg بگيرم بعد تو سايت هاي ديگه اپ كنم فكر كنم منظورم را گرفتي

سلام
ببخشید دیر شد
بله، البته این برنامه فقط کاری که میکنه این هست که خروجی نهایی نرم افزار عکس چسبان را به صورت مکعبی (یعنی شش تصویر تخت) تحویل میده، عکسی که مربوط به زیر سه پایه است را باید با فتوشاپ درست کنید، البته توی بعضی تصاویر سایتتان دیدم که این مشکل را برطرف کرده اید، بعد از اینکه کارتان به اتمام رسید، میتوانید با همین نرم افزار دوباره شش تصویر را با هم یکی کنید و دوباره یک تصویر تخت 360*180 تحویل بگیرید.
فقط اسم فایلهای خروجی این برنامه را تغییر ندهید
تغییراتی که برروی تصاویر جداگانه با فتوشاپ اعمال میکنید، از لحاظ نور و رنگ تغییر نکنند، همچنین در لبه تصاویر بهتر است هیچگونه دستکاری انجام نشود. به این دلیل که زمانیکه نرم افزار آنها را دوباره به هم متصل میکند، مرز بین تصاویر مشخص میشوند.

از زبانه project و در قسمت project type عکس 180*360 خود را انتخاب کنید و برروی گزینه convert to cubic کلیک کنید. در کادری که باز میشود بهتر است تنظیمات برروی spline36 باشد.

4you

Member
ممنون من تا 6 تا عکس را گرفتم ولی خروجی 180 درجه را مشکل داشتم ک اونم ممنون تست میکنم ج میدم یا حق

راستی اطلاعاتی در مورد nodal pont داری یا نه

mojtaba_2006

Well-Known Member
مثلا چه اطلاعاتی؟، میدونم که لنز نباید از این محور و نقطه مرکزی خارج بشه،خیلی از شکستگیها که در تصاویر پانوراما ایجاد میشه زیر سر خارج شدن دوربین از محور و نقطه مرکزی هست. حتی یکی از دوستانم، زمانیکه بدون سه پایه عکاسی میکرد، یعنی دوربین کاملا روی دستش بود، از همین قانون پیروی میکرد و واقعا دیدم تصاویرش شکستگی کمتری نسبت به تصویر من داشت.

راستی یک سوال دارم، آیا شما برنامه krpano tools رجیستر شده داری؟ نسخه جدیدش منظورمه، نسخه 1.16؟

4you

Member
خوب اون موقع که 6 تا عکس مکعبی داد چطوری باز تبدیلش کنم به 180

mojtaba_2006

Well-Known Member
خوب اون موقع که 6 تا عکس مکعبی داد چطوری باز تبدیلش کنم به 180

این دفعه وقتی وارد نرم افزار شدی از همون قسمت project type گزینه cubic را علامت بزن و بعد از انتخاب تصاویر در قسمت cube face base name (در اغلب موارد کافیه یک تصویر را انتخاب کنی بقیه را از روی نام خود نرم افزار تشخیص میده) گزینه convert to equ... را انتخاب کنی.
راستی جواب سوالم را در مورد krpano بده. ممنون.

جدیدترین ارسال ها

بالا