عکس های هوایی و ساخت Environment

PeeJay

Member
سلام
من آموزشهای زیادی رو دنبال کردم برای ساختن یک منطقه شهری مثل این :

PedroFernandes_DigitalTut_FinalComp.jpg

اما برای این کار دو راه وجود داره 1: منطقه شهری رو بوسیله عکسهای ماهواره ایی یا گوگل یا نقشه ها و توپوگرافی های موجود بطور نسبتا کامل مدل سازی کنیم بوسیله پلاگین ها یا نرم افزار هایی که میشناسیم ( که احتیاج به زمان بالا و سیستم قوی و... داره که در نهایت بازهم تصویر رئال خوبی بدست نمیاد هرچقدر هم پست پروداکت خوب انجام بشه )
Render 01.jpgRender 02.jpg
2: در این روش از یک عکس واقعی که توسط هلیکوپتر یا هر وسیله دیگه گرفته شده ( نه با ماهواره که عمود میشه ) و کیفت مناسبی هم داره استفاده میشه و فقط اون قسمتی که قراره در آینده ساخته بشه در مکس یا برنامه های دیگه ساخته میشه و در پست پرو باهم ترکیب میشه که در نهایت یک تصویر بسیار رئال تر بدست میاد در حالیکه هم زمان و هم سیستم و تمام گزینه های استفاده شده کمتر و ساده تر هست .

اما مسئله اصلی اینه که اول باید چنین عکسی رو داشته باشیم تا به بقیه موارد برسیم . در سایت cgtextures خیلی میشه پیدا کرد ولی کیفیتهای بالا عضویت پرمیوم میخواد و اینکه از ایران چیزی پیدا نمیشه.
aerial-campus-wide-hr.jpg

خوب دیگه خیلی صحبت کردم، برسیم به اصل مطلب که اینه که من الان به همچین عکسهایی احتیاج دارم از جزیره کیش مثل این عکس:
images.jpg
درخواستم از دوستان عزیز اینه که هرگونه کمکی که در این زمینه میتونن پیشنهاد بدن مثلا اگه سایتی هست یا حتی شرکتی که از این جور عکسها تهیه میکنه و میفروشه و هر نوع کمک دیگه ایی، واقعا ممنون میشم.
با تشکر
پیروز باشید .

PeeJay

Member
سلام
آقا چی شد ؟ یعنی هیچکس هیچ نظری نداره ؟ یا من جای اشتباه این پستُ زدم ؟
اساتید ، مدیران ، اعضای فعال ؟؟؟ :?:

khatam.0761

Well-Known Member
شنیدم تو ایران هم دستگاهها یار ربات هایی هست ک پرواز میکنه و کارش عکاسیه، یک نمونه کوچک رو تو دانشگاه آزاد بندرعباس دیدم، برو یکیش رو بخر،
:green::)

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
دوستان اسپم نکنین.اگه جواب سوال رو نمی دونین می تونین از کنارش عبور کنین.
ببین دوست من خب چیزی که میخواین مورد نیاز همه ما ها هست اما خب خیلی ترفند داریم.
اول اینکه توی گوگل سرچ عکس مثلا حالتی داره بزرگتر از 50 مگاپیکسل ! شاید تا حدی راه بیافته
دوم استفاده از پک dosch3d landscape که خب قدیمی هست اما بد نیست
سوم استفاده از برنامه هایی مثل لومیون.
آخرین راه که مکس باشه می دونم سخته اما خب پلاگین هایی هستن مثل فورست پک یا مولتی اسکاتر. در فاز بعدی باید درختهایی که برای اسکاتر هستن بهینه باشن.حتی شده کل یه درخت بشه 400 تا فیس! آرچ مدل 113 اورموشن قابل قبول هست.
لازم نیست چمن ها آبجکت باشن. می تونین از تکسچر استفاده کنین و فقط بامپ بدین
و اینکه کارفرما ها رو باید متقاعد کنیم که هیچ وقت مثل واقعیت نمیشه. چون امکانات محدود هست. آره اگه پول میدن 45 میلیون یه هلیکوپتر کرایه کنین عکاسی کنین!!
کارهای این دست حتی توی نت انگشت شمار هست . مثل بعضی از کارهای استنیسلاو اورخوو یا ماتئوس و ...

saman205

Member
یه پلاگین هست ب اسم Greeble واسه شبیه سازی شهر..خودش ساختمون هارو بصورت رندوم میسازه ..میشه چندتا عکس گرفت از ساختمونهای شهر و بصورت رندوم داد ب ساختمونهاش ...خیلی ساده ست..
ولی واسه وقتی خوبه که محیط شهری اولویت کار نباشه و بخای پروژه رو توی محیط شهری نشون بدی
موفق باشید

khatam.0761

Well-Known Member
دوستان اسپم نکنین.اگه جواب سوال رو نمی دونین می تونین از کنارش عبور کنین.
ببین دوست من خب چیزی که میخواین مورد نیاز همه ما ها هست اما خب خیلی ترفند داریم.
اول اینکه توی گوگل سرچ عکس مثلا حالتی داره بزرگتر از 50 مگاپیکسل ! شاید تا حدی راه بیافته
دوم استفاده از پک dosch3d landscape که خب قدیمی هست اما بد نیست
سوم استفاده از برنامه هایی مثل لومیون.
آخرین راه که مکس باشه می دونم سخته اما خب پلاگین هایی هستن مثل فورست پک یا مولتی اسکاتر. در فاز بعدی باید درختهایی که برای اسکاتر هستن بهینه باشن.حتی شده کل یه درخت بشه 400 تا فیس! آرچ مدل 113 اورموشن قابل قبول هست.
لازم نیست چمن ها آبجکت باشن. می تونین از تکسچر استفاده کنین و فقط بامپ بدین
و اینکه کارفرما ها رو باید متقاعد کنیم که هیچ وقت مثل واقعیت نمیشه. چون امکانات محدود هست. آره اگه پول میدن 45 میلیون یه هلیکوپتر کرایه کنین عکاسی کنین!!
کارهای این دست حتی توی نت انگشت شمار هست . مثل بعضی از کارهای استنیسلاو اورخوو یا ماتئوس و ...

نیاز به هلیکوپتر نیست. این رباتی ک گفتم اندازه یک سینی چای، فکر نکم کرایه کردنش گرون باشه... معمولا دانشگاههایی ک رشته رباتیک دارن، دارن.
من دانشگاه آزاد بندرعباس دیدم، البته دانشگاه بندر، رشته های رباتیک نداره، اما انجمن عکاسی داره ک من دست اونا دیدم.
بنده برای پروژه استانداری بندرعباس یک عکس سفارش دادم ک باید از ارتفاع عکس گرفته میشد،
البته شرکتی ک براش کار میکردم هزینه را قبول کرد

PeeJay

Member
سلام و ممنون بابت جواب های داده شده .
AREF: آقا مرسی . من مشکلم خودمم و نه کارفرما :shock:چون به قول خودت کارفرما رو میشه قانع کرد و تقریبا همه 3d کار ها از زاویه خیلی پایین استفاده میکنن که کمتر خود شهر معلوم بشه. خوب اینی که گفتی میشه همون روش اول که میایم کامل صحنه رو میسازیم که هم پلاگین داره و هم اسکریپت که خیلی low poly بسازیم . اما موضوع اینه که هرچقدر هم low poly باشه کلا چون برنامه و پلاگین همه کرک شده هست نمیشه از قابلیت کامل یک برنامه استفاده کرد و در نهایت برای اینکه بشه رندر گرفت باید تنظیمات رندر رو پایین آورد که صحنه رندر بشه در نتیجه بازم رئال نمیشه .(که کلا ربطی به قدرت سیستم نداره چون من توی رندر فارم هم امتحان کردم، مشکل نرم افزار ) . از لومیون هم هم استفاده کردم، مرسی از اون صفحه اختصاصی که درست کردین ولی لومیون به درد یه محیط کوچیک میخوره و بیشتر امکانات خورشید و آسمونش خیلی خوبه اما روی جزئیات نمیشه خوب کار کرد و خیلی خوبه برای camera motion .

saman205: آقا مشکل همینه که نمی خوام رندم باشه و کاملا بر اساس پستی بلندیهای زمین و ساختمان ها باشه . من الان دارم رو city engine و Infrawork کار میکنم اما بازم مشکل کمبود امکانات و اینکه فایلهای raster و elevation پیدا نمیشه و مرجع خویی هم داخل ایران نیست که این فایل ها رو بده و سایتهای خارجی هم فقط مال منطقه خودشون رو دقیق دارن و برای کشور های دیگه به صورت کلی هست یعنی کل کشور و نه یه شهر کوچیک . بازم تو این زمینه هم اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم .

khatam.0761: مرسی من دقیقا همین رو می خوام و هزینه زیاد مهم نیست ، اگه میشه کمی اطلاعات بیشتر بدی خیلی خوبه ، مثلا اسم این تکنیک چیه ؟ یا اسم این ربات ها چیه ؟

AREF

ممنون.ببینین بچه ها درست هست ربات داریم . اما یه چیز رو در نظر بگیریم. خیلی سخت هست اولا رباط به اون ارتفاع به اون بالایی بره.اما آیا چه دوربینی میخواد روش نصب بشه که کیفیت قابل قبول باشه. بحث رباط مثلا برای ساختن همین تبلیغات پدیده شاندیز و اینها خوب هست...
چیزی که دوستمون میخواد در این حد هست اینها کار فرد نیست.اکثرشون کار تیم ورک هست. کار اشل زیاد میشه زد. نمی دونم کار تله کابین من رو دیدین یا نه
[h=3] طرح اولیه تله کابین عباس آباد مازندران
[/h]جدا خیلی بار علمی باید بالا باشه تا آدم بتونه مدیریت کنه . این رندرهای خارجی که زیر می بینین شک نکنین با سیستم دوآل زئون با 128 گیگ رم هست. امکان نداره با یه سیستم core i7 و رم 32 گیگ بشه این حد کار زد.
به کرک فکر نکنم خیلی ربط داشته باشه. چون برنامه هایی که ما استفاده میکنیم اکثرا کرک شده نیستن.با سریال نامبر راه افتادن که انگار شما سریال نامبر رو خریدی..
project Yongsan from Korea 1.jpgelpark_110907-21.jpgelpark_110907-1221.jpg

PeeJay

Member
AREF جان مرسی . کارتو دیدم خیلی خوبه و داستان مدیریت که کلا حرف اول رو میزنه. منظور منم همین بود که توی اینجور کارا مجبور میشیم که قید یه چیزایی رو بزنیم مثلا فکر کنم شما اینجا بیشتر bumpها و displaceها رو حذف کردی که یا زمان رندر رو پایین بیاری و یا کلا رندر انجام بشه . که منطقی هم هست چون Vray2 وقتی میرسید به آبجکهای Hpoly بدجوری گیر میکرد (که دیگه زمان برای جزئیات دیگه نمیمونه) ولی Vray3 تو این زمینه عالی عمل میکنه کلا خیلی سریعتر صحنه های پر درخت و از این قبیل رو رندر میکنه .
چیزی که من فهمیدم اینه که نظر شما اینه که اینجور صحنه ها رو کامل بسازیم و رندر کنیم که منم همین رو بیشتر ترجیح میدم ولی خوب نمیشه .
عکسهایی که گذاشتی از راست دومی و سومی که یا از forest استفاده شده یا اسکتر شده ولی بازم مت زمین عکس ماهواره ایی و کمی هم پست پرو .(که دیگه باید بشینیم تا رندر بشه و کاری نمیشه کرد)
اما عکس اول مشخصه که فقط همین منطقه جلویی که نزدیکه دوربینه مدل شده و بقیه مناطق که دورتره تو پست پرو اضافه شده و بازم از همون عکس Aerial photo استفاده شده .
منم همیشه تو کارا سعی میکنم کل صحنه رو مدل کنم ولی فکر میکنم اینکار زیاد حرفه ایی نیست .
بازم ممنون و موفق باشید .

آخرین ویرایش:

PeeJay

Member
الان شما اینارو ببین، خوب آدم حسودیش میشه دیگه
مشاهده پیوست 106505مشاهده پیوست 106506مشاهده پیوست 106507
مدل و رندر داقون ولی عکس عالی
فقط زحمت اون یدونه ساختمون رو کشیده ، اونم که میبینی چه ... زده .
من اینو میخوام . هنوز سازنده کار رو پیدا نکردم که ببینم این عکسا از کجا آورده .

AREF

سلام آره خیلی قشنگ شده. خب البته اگه واقعا امکان عکاسی باشه خیلی پارامترها مثل زاویه نور و خیلی از چیزا باید مورد بررسی دقیق قرار بگیره .جا نمایی اینطور که آدم فکر کنه راحت نیست. حتی مکس 2014 ادعا کرده که پرسپکتیو یاب داره اما تو واقعیت خیلی درست کار نمیکنه.من بارها عکاسی حرفه ای کردم اما بازم وقتی تنظیمات لنز و اینها رو انجام میدادم نتیجه اصلا جواب نمیداد.

atauxh

Member
آقا سلام
اون ربات هایی که دوستمون بیان فرمودن معروفن به کواد روتور یه سرچ کوچیک می تونه شما رو قانع کنه هزینه کرایه یک ساعتش در تهران یک تا دو ملیون در خارج تهران دو تا سه ملیون به ازای هر پنج دقیقه اضافه هم مبلغ اضافه میشه اینا قیمت یک ماه پیشن...راجع به کیفیت هم دوربین های فایو دی یا دوربین های عکاسی فوق العاده پر کیفیت هم که فول اچ دی می گیرن و در زمان حاضر بیشتر پروژه های جلوه های ویژه با هم قطارای همچین دوربینی گرفته میشه قادر به فیلم برداری هستن و قدرت چرخیدن در محوطه ای مشخص رو دارن که قیمتشون تعیین میکنه
برای اطلاعات بیشتر کافیه یه سرچ بزنی

PeeJay

Member
سلام
جستجو کردم که متاسفانه در ایران 7 میلیون و اون دیسپلی و نویگیتورش 9 میلیون :lol: البته مدل خیلی داره که یه مدل که با وایرلس میتونی به گوشیت وصل کنی و دیگه اون دیسپلی رو لازم نداره 700 یورو که حالا به چند نفر سفارش دادم بیارن ولی خدا میدونه کی بیان که بیارن . آقا فعلا از خیرش میگذریم :sad:.
AREF جان من خیلی روی City Engin و Infrawork کار کردم تو این مدت تقریبا هرچی Tut داشته دانلود کردم و دیدم . مشکل اینه که اگه فایل ها مثل خیلی از مناطق دنیا به راحتی آماده نباشه مثل USGS که کلا USA رو پوشش میده ، باید حالا کلی در مورد GIS و کار کردن با اطلاعت جغرافیایی یاد بگیری که بتونی ازش استفاده کنی و در واقع تصاویر یا نقشه های مختلف رو روی هم منطبق کنی .انجمنها رو هم سرچ کردم ولی آموزش ایرانی وجود نداره . فکر کنم خیلی لازم باشه که یه تاپیک اختصاصی براش درس کنن اساتید .
حالا به این نتیجه رسیدم که همین که بتونم Terrain رو بسازم و خیابون ها رو که توی Openstreet میشه پیدا کرد روش بزارم کافیه ، باقی رو توی مکس بسازیم بهتره چون فکر نمی کنم مدل ساختمان ها پیدا بشه .
سوال :
تصویر با کیفیت برای Terrain از کجا میشه پیدا کرد ؟
چجوری میشه مختصات دقیق اون منطقه رو به عکس داد ؟ البته بدون استفاده از ArcGis که بازم باید 3 گیگ خودشو دانلود کنیم

بازم ممنون از توجهتون، حالا بازم من اینجا سرچ میکنم و به هر کسی که حرفی راجع به این برنامه ها زده پیغام میدم که به این تاپیک توجهی بکنند چون بدجوری رفته تو مخم :wink:.

جدیدترین ارسال ها

بالا