[سوال] عوض کردن ویندوز

sranimation

Member
سلام به همه.

من روی لپ تاپم ویندوز ویستا دارم و چون دو ساله که عوضش نکرم سرعتش کم شده.
می خواستم بپرسم که روش عوض کردن ویندوز لپ تاپ هم مثل پی سیه؟ اگه نیست راهنمایی کنید که چه طوری باید عوض کنم. :?:

sranimation

Member
اون قسمتی که بوت را از هارد به سی دی تغییر میدهیم کجاست؟
من درایو ریکاوری هم دارم، اگه مشکلی پیش آمد چه طوری از آن استفاده کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
اون قسمتی که بوت را از هارد به سی دی تغییر میدهیم کجاست؟
من درایو ریکاوری هم دارم، اگه مشکلی پیش آمد چه طوری از آن استفاده کنم؟

قبل از همه DVD / CD مربوط به Recovery داخل درایو باشه. توجه هم داشته باشید که هر چی اطلاعات روی
هارد دیسک دارید در حین Recovery پاک میشه، پس اگه اطلاعات مهمی روی هارد دیسک دارید، قبل از هر چیز
روی یک رسانه دیگه کپی کنید.

این قابلیت مربوط به تنظیمات BIOS است که موقع روشن شدن سیستم کنترل اولیه رو بدست می گیره.
در اکثر BIOS های جدید علاوه بر تنظیمات نحوه Boot شدن، یک کلید در صفحه کلید رو برای نشون دادن فوری
و بدون دردسر یک پنجره مربوط به گزینه های قابل Boot شدن تعریف کرده اند، مثلا F11 . عنوان اون پنجره یه چیزی
تو مایه های "Boot Selection Popup Menu" است.

در صورتی که موقع روشن شدن سیستم اون کلید رو فشار بدید، تمام رسانه ها اعم از Hard Disk و Flash Drive و
CD / DVD روی سیستم رو نشون میده تا یکی از آنها را برای بوت شدن انتخاب کنید. اینطوری نیازی نیست که تنظیمات
اصلی بوت شدن رو تغییر بدید.

موقع روشن شدن سیستم، برای چند لحظه اون کلیدی که باید فشار بدید رو نشون میده، مثلا F11
زمانی که فشارش دادید و CD / DVD رو انتخاب کردید، طبق پیغام هایی که نشون داده میشه کلید های مناسب
رو فشار بدید تا محتویات هارد دیسک رو به وضعیت اولیه برگردونه.

sranimation

Member
من توی نصب ویندوز xp به مشکل برخوردم.
وقتی که با ویندوز بوت میشه و تازه قراره وارد نصب بشه میگه هارد دیسک وصل نیست! تنها گزینه ای هم که داره خروج هست. ویستایی که الان روش دارم سالمه و درست کار می کنه. نمی دونم مشکل از چیه

the_king

مدیرکل انجمن
من توی نصب ویندوز xp به مشکل برخوردم.
وقتی که با ویندوز بوت میشه و تازه قراره وارد نصب بشه میگه هارد دیسک وصل نیست! تنها گزینه ای هم که داره خروج هست. ویستایی که الان روش دارم سالمه و درست کار می کنه. نمی دونم مشکل از چیه

برای نصب کردن و اجرا کردن ویندوز های XP بایستی قبل از هر چیز موقع روشن شدن سیستم وارد BIOS شوید
(در اکثر مادربورد ها با فشردن کلید DEL یا F2 در هنگام بوت شدن سیستم) و تنظیم EHCI رو در گزینه ها پیدا کرده
و از حالت فعال (Enabled) به غیر فعال (Disabled) تغییر بدهید. البته موقع اجرا کردن ویندوز های Vista و 7 احتمالا
ناچار به تغییر مجددش به Enabled هستید.

جدیدترین ارسال ها

بالا