عملكرد Anti Flicker در حذف و كاهش لرزش فيلم

sibesabz14

Member
سلام ----------------

عملكرد Anti Flicker چيست ؟ يعني چجوري باعث حذف و يا كاهش لرزش هاي تصوير ميشه ؟

وقتي Field Option رو روي قطعه فيلم ميزنيم چند تا منو ديگه هم داره . عملكرد اونا چيه ؟

تشكر --------------

narciso50

Member
ببین عزیز
آنتی فلیکر یه سری لرزش ریز رو میگیره مثلا وقتی یه عکس سایز بزرگ میزاری توی تایم لاین یه لرزش خیلی ریز داره که برای
پخش از شبکه تلویزیون بده که میتونی با آنتی فلیکر رفعش کنی ناگفته نماند تا حدودی تصویرتو تار میکنه
در مورد field option موضوع فرق میکنه که من نمیدونم چقدر در مورد field اطلاع داری که بخوام براتون توضیح بدم

sibesabz14

Member
منوي Field Option شامل چند گزينه هست --->
1- None
Interlace Consecutive Frames - 2
Always Deinterlace -3
Flicker Removal -4 (كه در باره ي اين مورد صحبت شد)
-------------------------------
اين گزينه ها هم جداي از چهار مورد بالا وجود داره : Frame Blend Speed Changes و Revers Field Dominace

در باره ي اين بخشها اگه توضيح بدين ممونو ميشم

narciso50

Member
میشه اول شما به من بگید چقدر با فیلد و مباحث فیلد آشنا هستید؟
اصلا شما میدونید فیلد چیه؟
ببخشید که اینجوری سوال میکنم اصلا قصد جسارت ندارم
چون اگر اساس فیلد رو ندونید توضیحات من خیلی مسخرست.

sibesabz14

Member
خب من اصطلاحي رو كه توي كار با نرم افزار ديدم و تا حدي باهاش كار كردم رو اسم ميبرم . و مسلماً اگر مبحث تخصصي اي در اين باره وجود داشته باشه بنده ازش اطلاعي ندارم . هر چند خيلي مايل هستم كه تخصصي تر تو اين زمينه اطلاعات كسب كنم . ممنون ميشم اگه اين لطف رو در حق من داشته باشيد .

narciso50

Member
سلام دوست عزیز
توی سیستم ویدئو مثلا پال که 25 فرم در ثانیه هستش در اصل 50 فرم هست به این شکل که بین هر دو فرم یه فرم اضافه میشه که یه خط از فرم قبلی هستش یه خط از فرم بعد.
میدونی که تصویر ویدئو از خطوط افقی تشکیل شده و به این فرمهای میانی فیلد میگن
و اگر دقت کرده باشی تو مبحث فیلد به 2 گزینه بر میخوری upper field first و lower field first حالا اگر از تایم لاین یه فیکس فرم خروجی بگیری و توی فتوشاپ باز کنی میبینی که لبه تصویر شانه شانه شده این همون فیلد هستش.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

xxx21x

New Member
خیلی ممنون از راهنماییتون. چند تا سوال دیگه:
1- امکان داره منوی Field Option رو توضیح بدین و بگین کاربرد هرکدومشون چیه؟
2- موقع خروجی گرفتن یه گزینه به اسم field order وجود داره (که البته شما کمی توضیح دادی) میشه در مورد کاربرد این منو و خاصیت هر کدومیک از گزینه های داخلش چیه؟
3-روی کلیپ ها وقتی رایت کلیلک میکنیم گزینه frame blend تیک خورده، این چه خصوصیتی رو اعمال میکنه؟
4- بعضی ها با فریم ها کاری میکنند که فیلم ویدئو 25 فریم ما هنگام نمایش کمی حرکات زبر تر ( شبیه فیلم 24 فریم) نمایش داده میشه. برای این کار از افکت خاصی استفاده میشه یا با همین فیلدها باید بازی بشه.
دوباره تشکرررررر

gon4431

Member
سلام دوست عزیز

دوست عزیز شاید این به دردت بخوره . تصویری رو که برا ت آپلود کردم . قسمتی هستش که تو پریمیر 6.5 ما از اون برای کم کردن فریم استفاده کنیم تا حرکتمون . مقطع و یا همون روباتیک در بیاد .
تو پریمیر 2 نتونستم پیدا کنم .
تنها کمکی بود که از دستم بر میومد .
از عکس ها کمک بگیرید . گذاشتم براتون

پیوست ها

• learn.jpg
    learn.jpg
    259.4 کیلوبایت · بازدیدها: 109
  • learn 1.jpg
    learn 1.jpg
    230.4 کیلوبایت · بازدیدها: 102

جدیدترین ارسال ها

بالا