علاقه مندان به php

saalek110

Well-Known Member
سوپرگلوبال ها را هم بعدا بحث می کنیم،
مثلا get

saalek110

Well-Known Member
رگیولار اکسپرشن هم بحث خاصی است ، فعلا واردش نمیشم

saalek110

Well-Known Member
ولی بحث فرم لازم است بحث بشود:

HTML:
<html>
<body>

<form action="welcome.php" method="post">
Name: <input type="text" name="name"><br>
E-mail: <input type="text" name="email"><br>
<input type="submit">
</form>

</body>
</html>

فرم بالا اطلاعات را به فایل ولکام.php می فرستد.
پس یک فایل ولکام.php هم باید باشه که اطلاعات را دریافت کنه. در سایت منبع اینها بحث شده که اینجا نیاوردم. بعدا اگر فرصت شد این پست را تکمیل می کنم.

سایت زیر بحث خوبی در مورد فرم کرده نگاه کنید.

سالک : مباحثی هست که در سایتهای زیادی بحث شده و نیازی نیست من دوباره بگم ، مثل بحث زیر:

تفاوت متد Get و Post چیست؟​

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تاریخ و زمان:

saalek110

Well-Known Member
اینکلود کردن:

saalek110

Well-Known Member
آپلود فایل:

saalek110

Well-Known Member
بحث کوکی:

کوکی در php

بحث سشن:

این دو بحث را هم در اون یکی تاپیک هم گفتم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
بحث دیتابیس هم برای کسی که لازم داره ، نیاز است. قبلا دیتابیس را در تاپیک دیگر گفتم. لازم بود باز هم بحث می کنم.

در یک تاپیک جدا دیتابیس را بحث کردم:

دیتابیس در php

Screenshot_۲۰۲۳-۰۳-۳۰_۱۰۰۱۴۹.jpg

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
من مقداری دنبال راه اندازی mysql در گوشی بودم ولی هنوز نصب نکرده ام پس کدهایی که مربوط به دیتابیس میشه را باید روی هاست امتحان کنم
و هاست هم ادیتور خوبی نداره.
پس در ادیتورهای اندرویدی ادیت می کنم و آپلود می کنم روی هاست و اونجا تست می کنم.

منظورم کار در گوشی است وگرنه در کامپیوتر این مشکلات نیست. ولی خوب من دوست دارم در گوشی و بدون روشن کردن کامپیوتر کارهایی را بکنم.
ولی وقتی صحبت کار بزرگ باشه کامپیوتر را روشن می کنم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
در ساخت سایت.....
به نظر من باید اول ادمین مجهزی ساخت مثلا بتوانی خودت تیبل های دیتابیس را ادیت کنی.
چون خیلی اشکالات موقع کدنویسی پیش می اید و لازم میشه بتوانی جداول دیتابیس را ادیت کنی.

در کل بهتره اول به فکر رفاه خودت یعنی برنامه نویس باشی تا راندمان کاری برود بالا و خستگی پیش نیاید.
و دوما هر چه امکانات برنامه نویس قوی تر باشه سایت مجهزتری ساخته میشه.

پس عجله نکن سایت را زودتر بسازی بلکه بیس و پایه را قوی تر کن که همان وسایل تو است.

وسایل یکی شامل ایتور و این جور نرم افزارها هست
دومی هم کدهای خودت است.

مثلا کدهایی که تکرار میشه را در فایلها و توابع بفرستید تا حجم کد کم بشه.

با نوشتن کامنت ها . خوانایی کد را بالا ببرید. شرح هایی در دفتر کاغذی در مورد استراکچر سایت خود بنویسید.
وقتی یک سال بعد برمی گردی ممکنه خیلی چیزها یادت رفته باشه پس هم نظم را رعایت کن و هم کامنت بنویس.
برنامه را سعی کن پیچیده نسازی. ساختار ساده انتخاب کن تا خودت راحت بفهمی چطور کار می کند.

اگر می خواهی قابلیتهای جدید به برنامه اضافه کنی اول باید نظم و خوانایی را تقویت کنی وگرنه پیچیدگی ایجاد میشه.
اگر ساختارهای فعلی ناکافی است به فکر ایجاد ساختارهای گسترده تر باش. یک ساختار طاقت مقدار محدودی توسعه را دارد.

خواندن پروژه های نهایی دیگران که در اینترنت به طور مجانی هست کمک می کنه کدها و ساختارها ئ ابزارهای جدید یا بگیری.

من سابقه نوشتن پروژه های خیلی بزرگ نداشتم ولی برنامه های متوسط چندتایی نوشتم.
هر چه برنامه بزرگتر می شود نیاز به نظم دهی بیشتر می شود. و باید مقداری وقت بذاری و فکر کنی که برنامه چطور کار می کند و چطور با تغییر آن باعث ساده سازی و افزایش خوانایی بشوی.

مثلا یک سری تابع بساز و داخل یک سری فایل داخل یک پوشه بذار .... بعدش کارکرد توابع خودت را دقیق بشناس.
ببین برای چه کارهای دیگری می شود تابع ساخت و باعث کم شدن حجم کد شد. ولی نباید این کار باعث افزایش پیچیدگی برنامه شود. برنامه وسیع و ساده بهتر از برنامه کوچک و خیلی پیچیده است. نارنجک که نمی خواهیم بسازیم. محیط کاری ماست کدها. اگر خانه بزرگ و تمیز دوست داری کدهای خوانا و منظم بساز.

بالای هر صفحه به شکل کامنت ساختار کدها را شرح بده.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
برای تیبل های خود در دیتابیس یک ستون number اضافه کنید تا برای اشاره کردن به یک ردیف و ادیت آن مشکل پیدا نکنید.

چون بعدا اگر بخواهید کد ادیت دیتابیس را بنویسید اگر ستونی با یک نام واحد در همه تیبل ها نباشه کار سخت میشه . چون هر تیبل ستون شمارشگرش یک اسم متفاوت داره و کد نوشتن برایش سخت میشه.
یعنی برای هر جدول باید کد جدا بنویسید یا بروید تمام ستون های شمارشگر جدولها را بعدا یکسان کنید که باعث میشه کدهایی که تابحال نوشتید را هم مجبور بشید با نامهای جدید جداول دیتابیس وفق بدهید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا