عطوفی: عرضه سرويس پرداخت با موبايل در سال آينده

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


معاون بازاريابي و امور مشتريان شركت ارتباطات سيار ايران از عرضه سرويس موبايل پيمنت در سال 89 خبر داد.


محمدمهدي عطوفي در گفت‌وگو با ایسنا گفت: پايلوت اين طرح را اجرا كرديم و با توجه به اينكه شركت‌ ارتباطات سيار ايران از دولتي به خصوص تبديل شده، بايد سياستگذاري جديدي را اخذ كنيم كه اين كار در حال انجام شدن است و به محض اينكه بتوانيم مجوزهاي مورد نياز را دريافت كنيم، سرويس موبايل پيمنت را ارائه خواهيم كرد.


عطوفي اظهار كرد: اين سرويس در نمايشگاه تلکام امسال بصورت پايلوت عرضه شد و اميدوارم در سال آينده با اخذ مجوزها از مراجع ذي‌ربط اين سرويس را عرضه کنيم.


وي با بيان اينكه اين سرويس‌ مختص بانك‌ خاصي نيست ابراز داشت: همه بانك‌ها در سراسر كشور مي‌توانند به اين سرويس‌ محلق شوند و مشترکان مي‌توانند با اين سرويس دريافت موجودي، انتقال وجه، پرداخت قبوض و شارژ سيم‌کارت اعتباري داشته باشند.


به گزارش ايسنا وي پيش از اين نيز در گفت‌و‌گو با خبرنگارايسنا گفته بود: همراه‌ اول در ارائه سرويس‌هاي ارزش افزوده دو رويکرد دارد؛ يکي سرويس‌هايي که خود اپراتور بايد ارائه کند که به Core شبکه مربوط مي‌شود و ديگري سرويس‌هايي است که به تأمين محتوا مرتبط است که توسط شرکت‌هاي بخش خصوصي (ثانويه) ارائه مي‌شوند.


به گفته او شرکت‌هاي همکار ثانويه با بستري که ما فراهم کرده‌ايم، فعاليت‌هاي خود را گسترش داده و در سالن همراه ‌اول به ارائه خدمات ارزش افزوده مي‌پردازند که سکوي تحويل اين اقلام ديجيتالي يا نرم‌افزارها پرديس نام دارد.


سرويس پرداخت موبايل چند ويژگي مهم دارد كه مي‌توان به مواردي كه برروي سيم‌کارت تعريف مي‌شوند، نه گوشي، امنيت بالايي دارند و وابسته به هيچ بانکي نيستند اشاره كرد و در واقع در بستري از شتاب اين سرويس ارائه مي‌شود.


اين سرويس توسط اپراتور اول طراحي شده و قابليت اجرا در سيستم‌هاي بانكي كشور را دارد كه قابليت دسترسي و سرعت انجام از ويژگي‌هاي اين سرويس است كه در آن ارايه خدمات بانكي و پرداخت توامان پيش‌بيني شده است.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا