عسل طبیعی برای معده

hadikhezrpour

New Member
بیماری‌ها و ناراحتی های معده یکی از شایع‌ترین مشکلات در بین افراد است، آنقدر شایع که بعید است شما یا یکی از افراد خانواده با یکی از انواع آن مانند نفخ معده، زخم معده، رفلاکس معده و عفونت معده دست و پنجه نرم نکنید.

از طرفی عسل طبیعی از دیرباز به عنوان یک ماده‌ی طبیعی برای بهبود و درمان بسیاری از بیماری های معده مورد استفاده بوده است. و شاید به همین دلیل است که به عسل دوست معده می‌گفته‌اند. در این مطلب قصد داریم تا با برخی از ناراحتی های معده و درمان آن با عسل آشنا شویم و چند نسخه سنتی برای برخی از آن‌ها ذکر کنیم.

بهبود و درمان رفلاکس معده با عسل
قبل از اینکه به درمان رفلاکس معده با عسل بپردازیم ابتدا باید بدانیم مکانیزم و علت رفلاکس معده چیست تا ببینیم عسل چطور به بهبود آن کمک می‌کند.

رفلاکس یا همان ریفلاکس معده که ما بیشتر آن را با ترش معده می‌شناسیم یکی از مشکلات رایج افراد است که معمولا بعد از خوردن غذا اتفاق می‌افتد و فرد در ابتدا احساس سوزش در معده می‌کند.

این مشکل معمولا به دلیل تولید بیش از حد اسید توسط معده ایجاد می‌شود و اگر دریچه مری (اسفنکتر) به درستی منقبض نشود اسید معده شروع به حرکت به سمت مری می‌کند. همین اتفاق است که باعث ایجاد سوزش در گلو و سینه، گلودرد و گاهی نفخ و گاز می‌شود.

مهمترین دلایل رفلاکس معده یا همان ترش کردن به استرس ، رژیم غذایی نادرست و استفاده بیش از حد از فست‌فود‌ها بر می‌گردد ضمن اینکه سیگار کشیدن، پرخوری، مصرف الکل و کمبود خواب نیز از دلایل دیگر ایجاد آن هستند.
به همین دلیل است که معمولا توصیه می‌شود برای مشکلات معده مانند زخم معده یا رفلاکس ترجیحا از عسل گون استفاده شود و در مواردی که با عفونت همراه است از عسل آویشن نیز می‌توان استفاده کرد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا