ظاها حدید با چه نرم افزاری کار میکنه ؟ میدونید؟؟؟

m120

Active Member
ظاها حدید با چه نرم افزاری کار میکنه ؟ میدونید؟؟؟
نظرات خودتون رو اعمال کنید

vahid-47

New Member
سلام دوست عزیز -ضاحا با نرم افزار ی کار نمیکنه اون فقط طراحی میکنه.همکاراش با 3d max , vray کار میکنند البته بصورت خیلی حرفه ای.

_MRM_

Member
سلام دوست عزیز -ضاحا با نرم افزار ی کار نمیکنه اون فقط طراحی میکنه.همکاراش با 3d max , vray کار میکنند البته بصورت خیلی حرفه ای.
صد درصد توی هر دفتر معماری از مکس و وی ری استفاده میشه ولی من خودم به عنوان یک معمار وقتی طرح میزنم باید اجرایی باشه و بتونم به صورت خیلی دقیق از کارم نقشه اجرایی تهیه کنم پس اول توی کد کارم مدل می کنم و برای رندر گیری از مکس استفاده میکنم . زاها خانم هم برای ایجاد فرم های پیچده و صد البته دقیق از گراس هارپر و راینو استفاده میکنه که بتونه نقشه های اجرایی دقیق بده و تازه این برنامه ها با پرینتر های سه بعدی و سی ان سی های سه بعدی ارتباط خوبی دارن حالا شما بیا توی مکس این فرم های پیچده را مدل کن نمی گم نمیشه البته که میشه ولی ولی با چه دقتی ؟

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام ،

تو انجمن مکس بودم یهو گفتم یه تکه پا بیام یه سری اینطرف بزنم دیدم بحث Zaha خانومه ، هر چند کمی دیره اما چون این بحث هزار جای دیگه تو اینترنت مطرح شده

گفتم برای راحتی خیال بعضی از دوستان چند تا نکته رو اضافی کنم.

1- اولا اینکه این آبجیمون یا اون داداش عزیزمون نورمن واقعا قله های معماری هستند جای بحث فراوونی داره، چون تو دنیای همونقدر که راه هست واسه رسیدن به خدا

نظر متفاوت هست راجع به معمار و معماری، بگذریم این حرفا بمونه واسه اساتید

اما در مورد نرم افزار باید خدمتتون عرض کنم بهترین توضیحات رو همکاران ایشون تو سایتهای مختلف ارائه دادند، اما همونطور که یکی از دوستان اشاره کرد ایشون طرح و ایده

رو ارائه میده و بعد جمعی از همکارانشون این ایده رو به لحاظ فنی پرورش داده و عده دیگری در شرکت ایشون کار مدلسازی رو انجام میدند.

طبق گفته گروه خود ایشون از نرم افزارها و پلاگین های بسیاری به هنگام پرورش ایده تا فرآیند مدلسازی استفاده میشه

(,archicad,autocad ,max,maya,sketchup,revit,rhino +grosshopper+(tspline+visual arq و یه لیست بلند بالا چون هرکدام از این نرم افزارها توانایی های منحصر به فردی داره

اما نکته جالب اینه که هرچند ایشون به بحث سازه تسلط کافی دارند اما محاسبات پیچیده اون سطوح مواج و دینامیک رو شرکت های بزرگی مثل Arup با نرم افزارهای اختصاصی

انجام میدن( همون شرکتی که چهل ،پنجاه سال پیش بدون کامپیوتر محاسبات قطعه سنگهایی که بصورت چند وجهی روی برج آزادی قرارداره رو انجام داد ) و مبحث رندر رو هم چند شرکت اروپای شرقی انجام میدن.

دوستان فکر کنم تا این حد کافی باشه.... برم یه سرکی تو انجمن های دیگه بزنم ببینم چه خبره، این بیخوابی هم برای ما شده دردسر!!!!!:)

******* راستی تا یادم نرفته در مورد اون دوستمون که راجع به دقت اتوکد گفته بود باید عرض کنم نرم افزار اتوکد در بحث معماری رفته رفته جای خودشو داره به نرم افزار های فوق العاده ای مثل revit میده

که به لحاظ دقت و سهولت و توانایی بسیار فراتر از اتوکد هستند********

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا