طعم شیرین شروع دوباره با c#

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام
خدمت همگی من سال پیش C# رو شروع کردم و یه چیزایی یاد گرفتم هم توی محیط کنسول هم ویژوال
ولی خب یه شرایطی پیش اومد که نتونستم ادامه بدم
البته یکی دو تا هم برنامه کاربردی درست کردم ولی نه خیلی حرفه ای
حالا میخوام دوباره شروع کنم البته تا حدی یادم رفته اونایی رو که بلد بودم
میخوام C# رو برای اندروید یاد بگیرم تا بتونم اپلیکیشن اندروید رو درست کنم
حالا میخوام ببینم چجوری باید C# رو یاد بگیرم مه برای اندروید مناسب باشه؟
لطف کنین یکم از جزئیات برقراری این زبان با اندروید بگید
و اینکه میشه با C# اپلیکیشن ios یا black berry هم نوشت؟ و همینطور سیستم عامل های دیگه؟
علی آقا (مدیریت انجمن) هم لطف کنه از اون جوابای کامل و باحالش بگه دی:
پیشاپیش ممنون:rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
خدمت همگی من سال پیش C# رو شروع کردم و یه چیزایی یاد گرفتم هم توی محیط کنسول هم ویژوال
ولی خب یه شرایطی پیش اومد که نتونستم ادامه بدم
البته یکی دو تا هم برنامه کاربردی درست کردم ولی نه خیلی حرفه ای
حالا میخوام دوباره شروع کنم البته تا حدی یادم رفته اونایی رو که بلد بودم
میخوام C# رو برای اندروید یاد بگیرم تا بتونم اپلیکیشن اندروید رو درست کنم
حالا میخوام ببینم چجوری باید C# رو یاد بگیرم مه برای اندروید مناسب باشه؟
لطف کنین یکم از جزئیات برقراری این زبان با اندروید بگید
و اینکه میشه با C# اپلیکیشن ios یا black berry هم نوشت؟ و همینطور سیستم عامل های دیگه؟
علی آقا (مدیریت انجمن) هم لطف کنه از اون جوابای کامل و باحالش بگه دی:
پیشاپیش ممنون:rose:

شخصا اطلاعات چندانی در مورد Android و iOS و Black Berry ندارم، تجربیات ام بصورت متمرکز روی MS-DOS و Windows و تا حدودی ++C تحت Ubuntu بوده.
اصولا وابستگی ذاتی #C به NET Framework. پیاده سازی اش رو در سیستم عامل مختلف دشوار می کنه، NET Framework هم حجیمه و هم وابسته
به سیستم عامل. تا به حال تلاش های زیادی شده که مشابه NET Framework. رو برای سیستم عامل های مختلف بنویسند اما هیچکدوم %100 کامل
و بدون ایراد نیستند. مغمولا #C رو به یک زبان دیگه که پشتیبانی چند سکویی بهتری داره (مثل جاوا) تبدیل می کنند، در نتیجه برخی از قابلیت های #C
یا اجزاء NET Framework. فدای سازگاری با جاوا میشه. مخصوصا که امکانات سیستم عامل ها در یک حد مشابه نیست.

گزینه هایی برای برخی سیستم عامل ها مثل iOS و Android هست اما قطعا ناقص و در حال تکمیل اند :

Xamarin.Android - Create amazing Android apps with C# and .NET

Xamarin.iOS - Create amazing iPhone and iPad apps with C# and .NET

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
ممنون
پس به طور مستقیم نمیشه براش app نوشت درسته؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون
پس به طور مستقیم نمیشه براش app نوشت درسته؟

اگر منظورتون از مستقیم اینه که شما یک کد #C بنویسید و بعد از کامپایل شدن در ویژوال استدیو یک فایل exe ای بسازه که هم در ویندوز قابل اجرا باشه
و هم سایر سیستم ها، نه، ابدا مستقیم نیست، فایل های اجرایی در سیستم عاملی ساختار مخصوص خودش رو داره، علاوه بر اون فایل های
اجرایی #C نیاز به NET Framework. یا یک نمونه مشابه اش داره که اونم برای هر سیستم عاملی متفاوته.

اما اگر منظورتون از مستقیم این باشه که بتوانید با کمی تغییر یک کد #C رو در چند سیستم عامل به یک برنامه قابل اجرا تبدیل کنید، بله، مستقیم ئه،
کامپایلر و Framework در هر سیستم عاملی فرق می کنه اما کدی که شما می نویسید همان #C ئه. یکبار با کامپایلر مناسب اش به فایل اجرایی
تبدیلش می کنید و یک برنامه قابل اجرا میشه، صرفا مخصوص اون سیستم عامل خاص.

جدیدترین ارسال ها

بالا