طریقه ایجاد control های Flash

***UNIQUE***

Active Member
سلام
لطفا" این فایل ها رو ببینید اومده objectهای dataGrid و ... ساخته اما من متوجه نشدم چه جوری اینکارو کرده ؟:mad: :sad:
توی flash کنترلهای dataGrid یا tabControl نداریم ؟ اینها رو همرو باید خودمون برای استفاده بسازیم؟؟ :wink: (اینجوری که سخت میشه .این flash هم چقدر دردسر داره) :-?
لطفا" اگر اینجوریه یکی راهنمایی کنه چطوری باید اینارو ساخت(اگه اینکارو بکنید خیلی محبت کردید) (یا یه منبع برای آموزشش معرفی کنید)
قبلا" از توجه و راهنماییتون بینهایت ممنونم :)

پیوست ها

• sample.rar
    135.8 کیلوبایت · بازدیدها: 33

Security9776

Active Member
سلام ،
والا من نمی دونم dataGrid یعنی چه ؟
شما می خوان چی کار کنید ؟ واژه معدلش چی هست ؟

موفق باشید ، محسن

***UNIQUE***

Active Member
ازتوجهتون بسیار ممنونم :)
dataGrid یه Control توی .net بود(شکلش رو در زیر گذاشتم). البته من توی Help Flash هم وقتی راجع به dataGrid جستجو کردم مطالبی رو برام پیدا کرد(یه مورد هم Component DataGrid پیدا کرد. اما من چون وارد نیستم سر در نیاوردم ) بعد توی فایل swf بالا فایلی با نام CustomerInfoExampleAPI.swf است که اطلاعات رو میتونه داخلش نشون بده و براساس گروه مورد نظر صعودی یا نزولی مرتب هم میکند با dataSource هم رابطه برقرار میکنه و توضیحشم این بود
DataGrid component
For the latest information about this feature, click the Update button at the top of the Help tab.
وhelp من هم هر کاری کردمupdate نمیشد ): :neutral:
(اما مثل اینکه از کنار هم گذاشتن چند تا control مثل texbox ,...این fdataGrid رو بوجود آورده )
حالا من سوالم این بود که control هایی با این عنوان داریم(چون توی Help موردی رو با عنوان Component Datagrid داشت ) یا باید از ترکیبی از کنترلها اینارو درست کرد(اگر راهش اینه چطوری؟) :-?
امیدوارم منظورم رو واضح بیان کرده باشم
با تشکر

Security9776

Active Member
سلام ،
اول اینکه گویا عکس یادتون رفته .
دوم اینکه من هیچی نفهمیدم ( البته زیاد خنگ نیستم ولی خداییش هیچی نفهمیدم ). فقط فکر کنم شما می خواهید مثل My Computer بتونید اطلاعات رو بر اساس اسم ، سایز ، تاریخ ساخت و تاریخ تغییرات و نوع اون ها دسته بندی کنید . یعنی وقتی سایز رو می زنید از کوچکترین سایزها به بزرگترین لیست ها مرتب کنید ؟
اگه این جوره که این رو می شه ساخت . اگه همینه که بگید وگرنه که توضیح بهتر لطفا .
موفق باشید

***UNIQUE***

Active Member
-----------------------------------------------------------------------------
اول اینکه گویا عکس یادتون رفته .
-----------------------------------------------------------------------------
خیلی حواس پرتم این عکس زیر محدوده ای که قرمز مشخص کردم یه DataGrid است که روی فرمم میذاشتم و با واسطه DataAdapter , ... به DataBase متصل میشد اطلاعات داخل اون قرار میگرفت و این کنترل این قابلیت رو داره که به کاربر اجازه بده براساس ستونهای موجود (مثلا" اینجا نام و ردیف و...) صعودی یا نزولی مرتب کنه
مثل صحبت شما راجع به MyComputer
چون توی help هم راجع به dataGrid یه اشاره ای کرده بود(اما توضیح نداده بود) میخواستم ببینم این Component اینجا چطوری کار میکنه
خلاصه بگم این فایل swf بالا همه کارایی که گفتم میکنه و مطمئنا" اطلاعاتی که میخواد داخلش قرار بگیره از یه جایی میگیره (مثلا" یه DataBase یا ...) حالا من اگه بخوام عین این کارو انجام بدم و عین فایل swf بالارو بسازم چطوری باید اینکار را انجام بدم؟؟

----------------------------------------------------------------------
( البته زیاد خنگ نیستم ولی خداییش هیچی نفهمیدم
----------------------------------------------------------------------
خواهش میکنم این چه صحبتی . مطمئنا" من واضح بیان نکرده بودم .امیدوارم این سری خوب بیان کرده باشم.
براتون یه نمونه هم Mail میزنم لطفا" ببینید
ممنون میشم راهنمایم کنید

پیوست ها

• DataGrid.rar
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 8

Security9776

Active Member
سلام ، من نگاه می کنم . ایمیل هم همین الان رسید . اونم چک می کنم .
در مورد مرتب کردن که می شه . منتهی در مورد دیتابیس کلی دستور می خواد واسه اتصال و ...
ببینم چی کار می کنم .
فعلا

ببین فلش به تنهایی قدرت اتصال به دیتابیس رو نداره
البته فقط میتونه لودشون کنه ولی برای رایت کردن روی اونها باید از یه برنامه رابط دیگه مثل
coldfusion یا php استفاده کنی
و دیتا گرید هم به همراه دو کومپوننت دیگه قادره که دیتا هات رو نشون بده

-----ارتباط با فایل xml
1-DataSet
2-XMLConnector
-----ارتباط با دیتابیس های دیگه مثل اکسس یا sql یا mysql
1-DataSet
2-WebServiceConnector
---------------------------------------------------------------------------
یه فایل pdf هم برات گذاشتم که برای لود کردن اطلاعات از xml و نشون دادنشون توی دیتا گرید هست
الیته ناقصه ولی اگه چیزی نفهمیدی بگو تا یه فایل برات بسازم تا کاملا بگیری چی به چیه

***UNIQUE***

Active Member
جناب Hamidreza2004 ممنونم
اما ببخشید این فایل Pdf کجاست ؟
فکر کنم یا نیومده یا فراموش کردین آپلود کنید.
ممنون میشم بذارید

جناب Seurity از توجه شما هم ممنونم منتظر نتیجه هستم

با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا