طریقه انطباق کلیپ های تکرار شونده؟

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام بچه ها شاید سوالم تکرار اما جستجو کردم چیزی پیدا نکردم. من میخوام اول و آخر کلیپ رو یکی کنم واسه تکرار .اما بعضی وقتا مثلا وقتی از پلاگین particular یا ... استفاده کردیم انیمشن اتوماتیک انجام میشه یعنی اول و آخر رو نمیشه تنظیم کرد. من میخوام ببینم واسه این حالت ها چه راهی استفاده میکنید. خودم یکی دو راه استفاده میکنم اما خیلی خوب نمیشه. در اصل میخوام کلیپ ها که قرار هست مدام تکرار بشه مثلا داخل فلش پلیر بدون هیچ پرشی باشه. تو حالت عادی مشکلی نیست اما گاهی وقتا مثلا همون پلاگین که گفتم تنظیم اول آخر مشکله باعث ایجاد 1 پرش یا فید میشه که نمیخوام اینجو ر بشه. ممنون:rose:واضحتر اینکه من میخوام 1 آسمون بسازم که پس زمینه کارم مدام تکرار بشه نمیخوام بیشتر از 10 ثانیه باشه چون حجم کار میره بالا.من واسه این کار از trapcode particular استفاده میکنم میخوام تو تکرار مداوم هیچ پرش یا فید شدنی نباشه .

آخرین ویرایش:
سلام دوست عزیز

این کار رو انجام بدید حتما نتیجه میگیرید:

من اینو روی پارتیکل حبابی تست کردم نتیجه داده ولی روی ابر دیگه تست نکردم ولی مطمئنم که جواب میده ،اگه هم سوالی داشتید یا اینکه نتونستید میتونید فایل پروژه ابرتو واسم ایمیل کنی تا واست درست کنمو بعد برات ارسال کنم

ولی انشالله که جواب میگری:

ابتدا سالیدمیسازمو .... پارتیکل میدم

تنظیماتشو انجام میدمو و موشن میدم که مثلا حبابا ها از طرف پایین بیاد به طرف بالا ...

حالا این لایه رو پری کامپوز میکنم و تمام افکت هارو انتقال میدم داخل کامپوزیشن و میرم توی کامپوزیشن جدید که ادیت کنم:یعنی سالیدی که افکت پارتیکل داره توی کامپوزیشن قرارا گرفته
(این کار واسه اینه که با لایه های دیگت شلوغ نشه)

حالا توی این کامپوزیشن جدید که هستم میام مدت زمانشو مثلا 4 ثانیه بیشتر میکنم.. این 4 ثانیه بعدا باهاش کار داریم باید فید بخوره 2 تالایه روی هم
و میرم انتهای لایه پارتیکل رو درگ میکنم و تا انتها میکشم بیش از حد نکشیا..

حالا نوارخط زمان رو توی تایم لاین، روی نقطه وسط کامپوزیشن قرار میدم...یعنی بیا دقیقا وسط کامپوزیشن

و یک کپی از لایه پاینی میگیریم

لایه بالایی رو انتخاب کن وکلید alt + کلید چ رو بزن (کلید براکت بسته ) تا انتهای لایه بالایی راس نقطه وسط باشه

سپس لایه پایینی رو انتخاب کن و یک فریم از نقطه وسط برو جلوتر باکلید پیج دوون ، وکلید alt + کلید ج رو بزن

حالا اگه این برش هارو که انجام دادی

با ماوس نوار تایم لاین رو درگ کنی روی این ناحیه هایی که در بالا برش زدیم نباید حرکت پارتیکل ها هیچ اشکالی داشته باشه یعنی باید پشت سر هم باشه
سپس

از اینجا به بعدش رو دقت کن :
خوب فرض کن کلیپ اصلی من(29ثانیه و 24 فریم بوده که تعداد فریم هارو من 25 گرفتم زمان ساخت کلیپ) که میشه 30 ثانیه،و من لایه پارتیکل رو پری کامپوز کردم و مدتشو 34 گذاشتم طبق اون تنظیماتی که بالا گفتیم،
حالا توی همین کامپوزیشنی که هستیم،(کامپوزیشنی که2 تا لایه پارتیکل ساختیم ) نوار قرمز تایم لاین رو ببر ثانیه ی 29 و فریم 24

لایه اول را طوری جابجا میکنی با درگ که مدت زمانش بیشتر نشه و انتهای لایه اول بچسبه به خط تایم لاینت که روی ثانیه ی 29 و فریم 24 هست
و همینطور
لایه ی دوم رو طوری جابجا میکنی( با درگ )که ابتداش بیوفته به ابتدای کامپوزیت یعنی ثانیه صفر

یعنی در اصل ما جای دو لایه رو عوض کردیم

این نکته داشته باش که اندازشون بزرگ یا کوچیک نشه..

حالا اگه ببینی هردولایه بمدت 4 ثانیه آورلپ شده یعنی افتاده روی همدیگه

بیا لایه دوم رو انتخاب کن و نوار تایم لاین رو بیار به ابتدای لایه اول و opacity رو 100 کن و برو به انتهای لایه دوم و opacity رو 0 کن

حالا برگرد به کامپوزشین اصلی .....

کار تمام شد

اگه دیدید یکم باهم مچ نیستن، یکم اون نواحی آور لپ رو کم یا زیاد یا جابجا کنید و کی فریم هارو جابجا کنید

انشالله که مشکلتون حل بشه .... اگه مشکلی داشتید ایمیل بدید

آخرین ویرایش:

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام . راستش مشابه این روش که گفتی رو انجام میدم خودم اما نه به این کاملی .یکم باز پرش داره . حالا تست میکنم ببینم چطوری بعد اکی شد همینجا میگم. خیلی ممنون وقت گذاشتی واسه جواب :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا