طرح سایت یک مجله

Morteza76

Member
سلام من این طرح رو با فتوشاپ برای سایت مجله روزهایی زندگی ساختم می خوام قبل از اینکه به مسئولین مجله نشونش بدم مشکلاتشو بهم بگید تا اونا رو رفع کنم از همکاری تون خیلی خیلی متشکرم

طرح قدیمی :

طرح جدید:

طرح جدید :

آخرین ویرایش:

omid_p30

Member
بد نيست . خوبه. ولي روي هدر سايت بايد خيلي بيشتر كار كني. چون اولين چيز كه تو چشم مياد همون هدر سايته. فونت نوشته سمت چپ رو عوض كن. يه كم بيشتر بهش جلوه بده. از رنگ هاي مختلف هم مي توني استفاده كني.
فرم خود سايت خيلي ساده هستش.

bahadorkhan

Member
سلام
اين خيلي سادست ومبتدي ولي جاي تحسين داره چون كار خودته و كپي برداري نيست
از پايه : بكگراندت رو بهتره عوض كني . يه گرادينت دورنگ بزن و لايرش رو با يه پترن خط مورب پر كن اگه يه فيلتر Spatter هم بزني نور علي نور ميشه
براي تيبل هاي بلوك راست و Content بردرBorder بذار
اگه سايت حرفه اي باشه و بخواد بسرعت آپ ديت بشه اون تايتل "جديد ترين شماره مجله"نميتونه به اون صورت ميرر بشه . چون CSS اين قابليت رو نداره و از يه پرتال حرفه اي همچين چيزي بعيده
بهتره فوتر سايت داخل يه تيبل باشه و متن داخل اون نوشته بشه
هدر سايت بايد ظريف تر و با سليقه تر كار بشه
طرح نوشته و رنگ و فونت و اندازه ش بهتره كه عوض بشه و امباس نداشته باشه و كاملاً فلت باشه
لوگوي مجله مذكور بعيده كه يه كره زمين باشه ، چون بنظرم نمياد ارتباطي با نام و محتوي اين مجله داشته باشه
براي متن و تايتل هاي داخل Body از فونت هاي Tahoma - Times New Roman كه استاندارد وب هستن استفاده كن تا محصول نهايي به تصويرت شباهت داشته باشه
به تراز بودن و هم سطح بودن تيبل هات دقت كن:)

موفق باشي - علي

آخرین ویرایش:

mehdinasiri

پارس لند گروپ
عرض كنم كار خيلي جاي اديت داره.فونت ها خيلي بزرگ هستند.كار خيلي ساده شده.
بنظر من در طراحي سايتش از طرح هاي اسليمي مي توني استفاده كني.

alionline1366

Active Member
خیلی خیلی ساده کار کردی فکر کنم بهتر باشه یکم مدرن ترش بکنی حرفای بهادرخان عزیز هم عملی کن

[SOBHAN]

Active Member
خوبه ..
فقط از فونت Arial و Time New Roman پيشنهاد ميكن برا زيبايي كار استفاده نكنيد ...
و فقط از تاهوما استفاده بشه ...

موفق باشيد
محمد حسين

EMIRATES

Active Member
عرض كنم كار خيلي جاي اديت داره.فونت ها خيلي بزرگ هستند.كار خيلي ساده شده.
بنظر من در طراحي سايتش از طرح هاي اسليمي مي توني استفاده كني.

با سلام

با نظرات اين دوست و بقيه دوستان موافقم و اين رو هم بگم که بايد از رنگ های بيشتر استفاده کنی

و اينکه هدر خيلی جای کار داره.

با تشکر.

Morteza76

Member
باتشکر دوباره من یک سری کار روی این طرح انجام دادم ولی زیاد قشنگ نشد شاید منظور شما رو بد فهمیده باشم ولی گفتم فایل psd طرح رو بذارم تا اگه ایرادی داره خودتون درستش کنید. البته فکر نکنید که تنبلی می کنم چون من اولین طراحی وبم هست می خواستم کمکم کنید. خواهش می کنم.
راستی زیاد نگران فونتها نباشید چون برای آپ کردن همه تبدیل به tahoma میشه.
http://rapidshare.com/files/112795591/rzendegi.psd.html
or
لینک مستقیم : http://s31.eu.rapidbaz.com/get/_-ng/rzendegi.psd

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
کل سایت رو میخوای بصورت عکس طراحی کنید؟!

چون ظاهرا از انواع و اقسام فونتای فارسی استفاده کردید که تو طراحی سایت منطقی نیست.

ظاهر هم یکمی زیادی ساده ست. چون این سایت مخاطب عام به اون شکل نداره (مثلا سایت بانکها یا مراکز دولتی مخاطباشون خیلی عام هستن) میتونست به این سادگی هم نباشه و یکمی بیشتر زرق و برق داشته باشه.

از رنگای سبز و آبی هم استفاده کنی بد نیست. رنگای با مضمون خانواده این 2 تا رنگ هستن.

به نظره من كارت يه جورايى بيش از حد سادست ، رنگ و لعابشو بيشتر كنى بهتره ، چون اولين كارت هم هست ، خيلى ميتونه رو سفارشات بعديت تاثير بذاره
hmm2.gif

با پشت زمينه راه راه اصلا موافق نسيتم ، چون چشم مخاطب رو اذيت مى كنه
s324.gif

رنگبنديت هم زياد به هم نمى ياد ، موافقم با سارا خانوم كه از رنگ هاى سبز و آبى به اندازه مناسب تو طرحت استفاده كن بهتره ، چون با بنياد كاريت ميخونه
127fs4573872.gif

در ضمن هدرت هم جاى كار زيادى داره ، در واقع رنگبنديش زياد جالب به نظر نمياد ، اگه متحرك هم باشه (SWF) باشه ، بد نيست
ugly_confused2.gif

خلاصه بيشتر از اينا روش وقت بذار ، اگه كمكى هم از دست ما در مياد پيغام بده شايد بتونم تو برخى زمينه ها بهت كمك كنم
1-20070210065344.gif

خلاصه موفق باشى دوست جان
s187.gif

mehdinasiri

پارس لند گروپ
کل سایت رو میخوای بصورت عکس طراحی کنید؟!

چون ظاهرا از انواع و اقسام فونتای فارسی استفاده کردید که تو طراحی سایت منطقی نیست.

ظاهر هم یکمی زیادی ساده ست. چون این سایت مخاطب عام به اون شکل نداره (مثلا سایت بانکها یا مراکز دولتی مخاطباشون خیلی عام هستن) میتونست به این سادگی هم نباشه و یکمی بیشتر زرق و برق داشته باشه.

از رنگای سبز و آبی هم استفاده کنی بد نیست. رنگای با مضمون خانواده این 2 تا رنگ هستن.

كاملا باهات موافقم من هم در چتي كه با اين دوستمون داشتم به اين موضوع كه كار بايد هنري تر و جذاب تر باشه تاكيد داشتم.
البته در اين مجله از سبز و آبي استفاده نشه بهتر هست چون همكار اين مجله (خانواده سبز) رنگ هاي قالبش همين دو رنگن.ميتوني از رنگهايي مثل نارنجي - قرمز - زرد - مشكي كه رنگهاي گرمي هستند و طرف دار هاي خاص خودشونم دارند استفاده كني.
سارا اتفاقا بازديد كننده هاي اين سايت عوام هستند كه يك مجله خانوادگي هست. سايت بانك رو كسي كه پول داره ميره سر ميزنه نه من نوعي آخه:دي

GFX Master

كاملا باهات موافقم من هم در چتي كه با اين دوستمون داشتم به اين موضوع كه كار بايد هنري تر و جذاب تر باشه تاكيد داشتم.
البته در اين مجله از سبز و آبي استفاده نشه بهتر هست چون همكار اين مجله (خانواده سبز) رنگ هاي قالبش همين دو رنگن.ميتوني از رنگهايي مثل نارنجي - قرمز - زرد - مشكي كه رنگهاي گرمي هستند و طرف دار هاي خاص خودشونم دارند استفاده كني.
سارا اتفاقا بازديد كننده هاي اين سايت عوام هستند كه يك مجله خانوادگي هست. سايت بانك رو كسي كه پول داره ميره سر ميزنه نه من نوعي آخه:دي

در مورد رنگبندی که بقول خودت اسم مجله خانواده ی سبز هست و داره خودش علناً میگه که منو سبز کنید!!
اجازه بده خیلی باهات موافق نباشم که بجای استفاده از رنگ سبز که هم به نوعی تداعی کنندۀ اسم مجله هست و هم رنگ شادابی و خانواده و این حرفاست از رنگ مشکی یا قرمز یا زرد (که علیرغم زیبایی فوق العاده شون از نظر روانشناسی رنگ حالات حسی خوبی ندارن) استفاده بشه. افرادی مثل من و شما که کار طراحی میکنیم شاید بتونیم راحت با ترکیب رنگی مثل مشکی - قرمز کنار بیایم چون میدونیم که این ترکیب فوق العادست ولی اون خانم خونه داری که از ترکیب رنگها چیزی نمیدونه و میاد به این سایت سر میزنه مطمئنا خوب ارتباط برقرار نمیکنه.

دربارۀ عام یا خاص بودن هم منظور من این نبود که سایت ایشون خاص هست. خود عام بودن هم دسته بندی خودش رو داره. سایتی مثل سایت بانکی از این نظر عام هست که مثلا شمایی که میخوای بری قبض تلفن رو بصورت اینترنتی پرداخت کنی حوصله و وقت این رو نداری که بشینی 5 دقیقه اینترو ببینی بعد تازه لود شدن سایت کلی طول بکشه و ... و تازه کلی هم وقت بذاری و لینکها رو پیدا کنی و ... در واقع سرعت تو اینجور سایتها حرف اول رو میزنه و زیبایی سایت در درجۀ چندم قرار میگیره. ولی تو سایتی مثل همین سایتی که دوستمون برای این مجله میخوان بزنن درسته مخاطبشون به نوعی عام هست (که من بازم میگم عام نیست! چون یه سری از مشتریای مجله بیشتر سر میزنن) ولی این مخاطبشون زمان براش مهم نخواهد بود و بیشتر این براش مهمه که بیاد و ظاهر زیبایی از سایت رو ببینه و لذت ببره.

در مورد رنگبندی که بقول خودت اسم مجله خانواده ی سبز هست و داره خودش علناً میگه که منو سبز کنید!!
اجازه بده خیلی باهات موافق نباشم که بجای استفاده از رنگ سبز که هم به نوعی تداعی کنندۀ اسم مجله هست و هم رنگ شادابی و خانواده و این حرفاست از رنگ مشکی یا قرمز یا زرد (که علیرغم زیبایی فوق العاده شون از نظر روانشناسی رنگ حالات حسی خوبی ندارن) استفاده بشه. افرادی مثل من و شما که کار طراحی میکنیم شاید بتونیم راحت با ترکیب رنگی مثل مشکی - قرمز کنار بیایم چون میدونیم که این ترکیب فوق العادست ولی اون خانم خونه داری که از ترکیب رنگها چیزی نمیدونه و میاد به این سایت سر میزنه مطمئنا خوب ارتباط برقرار نمیکنه.

دربارۀ عام یا خاص بودن هم منظور من این نبود که سایت ایشون خاص هست. خود عام بودن هم دسته بندی خودش رو داره. سایتی مثل سایت بانکی از این نظر عام هست که مثلا شمایی که میخوای بری قبض تلفن رو بصورت اینترنتی پرداخت کنی حوصله و وقت این رو نداری که بشینی 5 دقیقه اینترو ببینی بعد تازه لود شدن سایت کلی طول بکشه و ... و تازه کلی هم وقت بذاری و لینکها رو پیدا کنی و ... در واقع سرعت تو اینجور سایتها حرف اول رو میزنه و زیبایی سایت در درجۀ چندم قرار میگیره. ولی تو سایتی مثل همین سایتی که دوستمون برای این مجله میخوان بزنن درسته مخاطبشون به نوعی عام هست (که من بازم میگم عام نیست! چون یه سری از مشتریای مجله بیشتر سر میزنن) ولی این مخاطبشون زمان براش مهم نخواهد بود و بیشتر این براش مهمه که بیاد و ظاهر زیبایی از سایت رو ببینه و لذت ببره.
كاملا با نوشته هاى استاد موافقم ، منطقى و سنجيده
1-20070210065344.gif

Morteza76

Member
من خودم با اون اخبار مجله حال نکردم فکر کنم باید دو تا تیتر ظریف تر بشه
رو هدر هم باید کار بشه ولی چیزی به زهنم نرسید.
نظرتونو بگید.

GFX Master

آفرین خیلی خیلی بهتر شد.

من از طراح بالایی خوشم اومد.

مشکل خاصی نداره. یه مقدار کوچیک دیگه وقت روش بذاری از این هم بهتر میشه.

تایپوگرافی متنهات هم اتفاقا بنظر من خوب شده.

موفق باشی.

Morteza76

Member
راستی اگه میشه بگید اونی که تصویری از خانواده داره بهتره یا اونی که تصویر رو نداره و آیا جایگزینی که برای اون قسمت باشه سراغ دارید.
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا