طرح جلدهای من (1)

Komeyl_1110

Member
با سلام
من این کار رو به سفارش مجموعه ای که یک سری محصولات برای ازدواج های دانشجویی داشت تهیه می کرد، طراحی کردم. این مجموعه سه جلدی با عنوان همسفر بود.
من در این مجموعه با الهام و تبدیل مفهوم همسفر بودن، زندگی رو به یک سفر دو نفره تشبیه کردم.
در اولین طرح جلد که این باشه، می خواستم بگم یک همسفر خوب، مثل گل مواظب همسفرش هست.:rose:
البته این طرح رو و پشت جلد باهمه. یعنی از وسط صندلی تا می خوره.
نظرات و انتقادهای شما مسلماً در ارائه کارهای بیشتر مؤثره.
امیدوارم بتونم چیزای خوبی ازتون یاد بگیرم.

پیوست ها

• COVER-01.jpg
    COVER-01.jpg
    81.1 کیلوبایت · بازدیدها: 46

be_kh

Member
خسته نباشی دوست عزیز
به نظر من به عنوان حامی، استفاده از دشنه که داره گل محافظت میکنه زیاد جالب نباشه، میشه از اشیاه یا عناصر دیگه استفاده کرد.
همنطور که دوستمون گفت بکگرانش جای کار بیشتری داره

اما اگر شما قصد دارین طرحی رو بزننی نباید با دید حامی و محافظت به اون نگاه کنید بلکه باید با دید همسر و مشارکت در همه موارد زندگی به آن نگاه کنید و طرح رو بر اساس اون خلق کنید. مثل نتایج مثبت همسری در معنویات، پیشرفت، فرزند نیکو، رشد خانواده، فرهنگ و موارد از این قبیل که باعث بیان موضوع و هم کسانی که اردواج کردند به خودش جذب کنه. دوباره فکر کن و اجراش کن ما هم نظر میدیم.

آخرین ویرایش:
راستش يه انتقاد در جهت پيشرفت:)
بدونه اينكه موضوع رو بخونم و آرم رو بدونم چي نوشته ..تصوير رو ديدم
ولي
نتونستم اسم مجله رو تشخيص بدم چيه
هـ شبيه شـ شده
فـ هم از قانون خــ استفاده كرده
خيلي سخت خونده ميشه

به اميده پيشرفت همون:rose:
من كه شاگردي ميكنم اينجا

astalavista

Member
کمیل جان تبریک ایده خوبیه.
ولی به نظرم یک کم متریالتو با هم بیشتر مچ کنی بهتر بشه.
در هر حال زیباست.
موفق باشی
:rose:

pouya saadeghi

Active Member
سطح زمین طبیعی نشده.
درواقع به نظر میرسه نیمکت تو آبه!
سایه زیر نیمکت هم باید بهتر بشه.:paint:

Komeyl_1110

Member
دفاعیه

با سلام
1- عزیزم اون دشنه نیست کمربند ایمنی اتومبیله
2- برادرم، طراحی جلد کار من بوده، نه طراحی لوگو
3- عزیزم به نظر من نشان دادن نقش همسر در پیشرفت معنوی انسان بیشتر به یک شعار شبیهه تا یم المان گرافیکی
4- در مورد زمینه بیشتر مد نظرم این بوده که لطافت رو نشون بدم، نه چیز دیگه و اگر هم بتونیم بردارشتی مثل حس اب داشته باشیم من به نیت خودم رسیدم.
5- صمیمانه از همه اونایی که اومدن و اونایی که نیومدن بابت راهنمایی های همیشگیشون ممنونم.:rose:

H@DI-LI

Member
سلام.
تو اینجور کارا که قراره یه مفهومی رو به این شکل برسونی، باید از نماد های مختلف هر چیز استفاده کنی.

گفته بودی یک همسفر خوب، مثل یه گل مواظب همسفرش هست.
اینجا نقش گل چیه؟
یعنی بهتر بگم؛ چرا همسفر مثل یه گل باید مواظب همسفرش باشه؟
گل نماد مهر و محبت و اینطور مفاهیمه. ولی اینجا بحث درباره ی مواظبت کردن، محافظ بودن و ایناس. نه درباره ی مهر و محبت.

اون مفاهیمی که بالا گفتی، تو این کار خوب دیده نمیشه.

الان تعبیری که میشه از این کار کرد، از نظر من (اگه برات مهمه :دی) اینه که اون نیمکت داره از گل محافظت میکنه. که این منظور همسفر بودن رو نمیرسونه.

همینطور اون شَبَحی که پشت سر نیمکت دیده میشه. منظور از اون چی بوده؟؟؟

آب هم که گفتی، آب نمیتونه نماد خوبی برای لطافت باشه. یعنی اصلاً لطافت رو نمیرسونه.

یه چند مورد جزئی:
اون کمربند رو وقتی نوشتی فهمیدم. اول فکر کردم که اون شمشیر یا خنجره که جلوی گله.
نیمکت هم یه مقدار به سمت راست کجه.

یه درخواست هم دارم با اجازت:
اون طرح بوته جغه ای ها که پایین انداختی، کامل و بدون این شکلش رو داری؟ منظورم اینه که یه چیزی مثل پترن یا تکسچره؟ اگه هست و داریش، ممنونت میشم اگه برام بزاریش.:rose:
ببخشید که تند صحبت کردم. تو این زمینه آدم خشنی میشم بعضی وقتا. ولی یادت نره که انتقاد از کار، بیشتر از پیشنهاد به درد طراح میخوره. باعث میشه که کار پیشرفت کنه.

be_kh

Member
دوست عزیز معذرت می خوام از اینکه با دشنه اشتباه گرفتم به خاطر شباهت بیش از حدش به دشنه هست.
منظور من از معنویات، پیشرفت معنوی نیست که بخواد یک شعار باشه (معنویات و پیشرفت)
اما باز شما با همین کمربند دارین یک حامی و یک حامی شده رو به تصویر می کشین. که همسری (مرد و زن) حکم واحد و مکمل همدیگه هستن. به نظر من باید ان رو به تصویر کشید
وقتی میگین همسفر یعنی با هم بودن شما باید این باید این هم بودن و چیزهایی که میتونه یک همسفر خوبی رو بسازه رو به تصویر بکشین. گفتین المان گرافیکی، این حرفتون رو قبول دارم اما المانی که بیان مفهومی و گرافیکی داشته باشه حالا می تونه تجسمی باشه یا رئال اما قابل درک و فهم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوستان

به اين جمله دقت كنيد:

این مجموعه سه جلدی با عنوان همسفر بود.
من در این مجموعه با الهام و تبدیل مفهوم همسفر بودن، زندگی رو به یک سفر دو نفره تشبیه کردم.
در اولین طرح جلد که این باشه، می خواستم بگم یک همسفر خوب، مثل گل مواظب همسفرش هست.

فكر ميكنم آقا كميل خواستن مفهوم زندگي مشترك و همسفري در زندگي رو تقسيم كنن بين سه مجموعه و تو هر مجموعه به يك موضوع اشاره كنن تا در كل بتونن مفهوم اصلي رو بيان كنن.

پس بايد ديد براي مجموعه هاي بعديشون چه موضوعي رو مطرح ميكنن و بعد با بررسي هر سه مجموعه ديد كه آيا اين مفهوم، كامل شده و قابل درك براي بيننده هست يا نه

اما در اين مجموعه اول كه ايشون سعي كردن محافظت رو بيان كنن. فكر ميكنم ايده كمربندي ايمني جلوي گل تونسته مفهوم همسفري و محافظت رو برسونه و تشبيه زيباي همسر به گل هم تشبيه شاعرانه و لطيفي بوده

اما نقد اصلي من كميل جان به اجراي اين ايده هست.

فكر ميكنم عناصري كه تو صفحه استفاده كردي يه جورايي بهم نجسبيدن. شايد به خاطر اينه كه رو نورپردازي و سايه ها دقت زيادي نكردي.

اگه بست هاي كمربند ايمني روي نيمكت طوري استوار ميشد كه اون رو جزئي از نيمكت ميكرد يا شاخه هاي داخل گلدون اينقدر رها و بدون هيچ سايه و و رفلكت نبودن.

يا خود نيكمت كه وسط صفحه نشسته بدون هيچ پايه استواري

و اينكه اون كمربندي ايمني و گلدون روي نيمكت سايه هاي غير واقعي ايجاد كردن.

ميشه بگي منبع نور تو اين طرح كجاست كه چنين سايه هايي براي بعضي اشيا ايجاد ميشه و براي بعضي نه؟

زاويه گلدون هم نسبت به زاويه ديد نيمكت به نظر من غير واقعي شده. اگه يك گلدون واقعي رو روي يك نيمكت واقعي بزاري و از همين زاويه بهشون نگاه كني آيا باز هم اينطوري به نظر ميان؟ قطعا نه

فكر ميكنم اگه براي پياده كردن اين ايده آبجكت سازي ميكردي و بعد با عكاسي جالب و كار تو فتوشاپ ايدتو اجرا ميكردي كار قوي تر ميشد.

موفق باشي دوست من

MOHAMMADIX

Member
از لحاظ مفهوم عاليه ولي اجزاي كارت جاي كار داره مثل بك و سايه ي نيمكت ،كه پايه هارو كه نگاه كني يه حالت تيزي داره ،كه ميتون با يه
دروپ ريز يا سايه رديفش كني
در كل عاليه:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا