طراح داخلی کیست؟

sanaz99

New Member
درباره دکوراسیون داخلی چه می دانید؟ به طورکلی طراحی داخلی قسمت مهمی از معماری ساختمان به شمار می رود. منظور از طراحی داخلی ، معماری داخلی بنا و همچنین دکوراسیون داخلی است. طراحی داخلی امروزه یکی از پرطرفدارترین گرایش های معماری است. به همین دلیل است که امروزه مخاطبان دوره طراحی داخلی بسیار زیاد شده است.
اما خب مطمئنا کار طراحی داخلی یک کار تخصصی بوده و نیاز به مهارت تخصصی دارد. هر کسی که تز و ایده چیدمان دکوراسیون یک فضا را می دهد ، طراح داخلی نامیده نمی شود. وظایف معمار داخلی ، طراحی معماری داخلی و همچنین انتخاب و چیدمان دکوراسیون است.

NAABobac_UHTgU6fXAzR
معماری داخلی دارای گرایش ها و سبک های متفاوتی است که با توجه به سبک معماری کلی ساختمان ، می بایست سبک طراحی داخلی آن را نیز انتخاب کرد. برای نمونه می توان سبک معماری مدیترانه ای را مثال زد که در دکوراسیون آن می توان از سنگ های گوناگون مانند سنگ های ماه تولد استفاده کرد.
 

redpanel

New Member
طراحی داخلی از نظر معیارهای روانشناسی نیز اهمیت بالایی دارد. امنیت، دلنشینی، هیجان و آرامش موجود در یک محیط را می‌توان با استفاده از راهکارهای معماری تقویت یا تضعیف کرد. این دو اصل لازمه برخورداری از مهارت یک مهندس و خلاقیت یک هنرمند به طور همزمان است.

از آنجا که هدف معماری و طراحی داخلی صرفاً زیبایی نیست. طراح باید تلاش کند تا حد امکان محصول نهایی کاربردی و جذاب باشد. به بیان بهتر، معمار باید دانش گسترده، هوش و استعداد داشته باشد. اگر استعداد را یک توانایی همگانی در نظر بگیریم که در وجود همه قرار دارد، هوشمند بودن به مطالعه و دانش گسترده نیاز دارد. بهترین طرح‌ها بدون محاسبه دقیق، شناخت کامل متریال و درک مسائل ایمنی کارساز و اجرایی نخواهند بود. باز هم تأکید می‌کنیم خلاقیت یکی از مهمترین توانایی‌های شما است. فرمول موفقیت اینجاست. جایی که برای خلق یک اثر بتوانید از هر دو نیمکره چپ و راست مغز خود استفاده کنید.

در طراحی داخلی روحیه تیمی داشتن یک ضرورت حیاتی است. اگر اهمیت کار تیمی در گروه معماری به درستی درک شود، پیشرفت‌های مهمی به وجود می‌آید. متأسفانه فعالیت‌های گروهی هنوز در کشور ما و حتی برخی کشورهای پیشرفته دنیا، جای خود را پیدا نکرده‌ است. معمار باید مهارت‌های اجتماعی خود را برای دستیابی به توافق جمعی تقویت کند، اهل مطالعه باشد و از روحیه انتقاد پذیری بالایی نیز بهره ببرد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا