طراحی یک اوتوران

smohsen

New Member
با سلام خدمت دوستان عزیز

توضیح ابتدایی:
این قسمت از فروم رو تقریبا کامل گشتم
به صورت جسته گریخته مطالبی پیدا کردم
اما یک بحث منسجم نبود
در هر حال راه برطرف کردن یک جستار اضافه تنها فشردن یک دکمه حذفه و این چندان سخت نیست :sad:
اما موضوع اصلی

یه شرکت ازم خواستن یه سی دی نرم افزاری براشون درست کنم
در واقع یک بسته نرم افزاری
مثلا بسته امنیتی (شامل آنتی ویروس ها و آنتی تروجان ها و ....)
که این بسته نرم افزاری رو به اسم شرکتشون پخش کنن
من یه مقدمات ابتدایی (خیلی ابتدایی) از MMB می دونم(از اسکریپت نویسی و کار با پلاگین هیچی نمی دونم تقریبا:-?)
اما نمیشه باهاش یک کار خوب تحویل داد
چیزایی که الان مهمه ایناس
1.گفتن فرضا وقتی سی دی تو دستگاه گذاشته میشه یه قلش اجرا بشه به عنوان اوتوران اولیه که یه معرفی کوچولو از شرکت باشه (که اگه سیستم طرف فلش پلیر نداشت این معضل چه جوری حل بشه؟)
2.منو ها اگه امکان پذیر باشه به صورت فلش باشن خیلی عالی میشه
3.بحث های امنیتی سی دی و اینکه واقعا لازمه این روزا؟ اونم وقتی که این همه سی دی نرم افزار هست؟
و چه کاریه که اونو قفل کرد که فقط تحت سی دی خریداری شده اجرا بشه!

یه راهنمایی می کنین از این بنده خدا؟

smohsen

New Member
دوستان اگه براتون مقدور نیست توضیح کلی بدید
صرفا در مورد قسمت فلش یک مقداری توضیح بدید ممنون می شم
که منوی فلش رو چیکار کنم

simpatico

Member
سلام دوست عزیز...
من 4 سال پیش با خوندن help برنامه و روش سعی و خطا mmb رو یاد گرفتم... البته من هم اسکریپ نویسیم خیلی خوب نیست:wink:
اما تا حالا 6-7 تا اتوران برای شرکتهای مختلف درست کردم و تجربه خوبی تو این زمینه دارم...

برای اجرای فلش موقعی که کارت تموم شد و خواستی Compile کنی گزینه Embedded flash player یا یه چیزی تو همین مایه هاست که باید فعالش کنی(تیک بزنی)... اینطوری اتورانت همیشه خودش یه فلش پلایر همراهشه...
البته در آخر 400-500 کیلو بایت به حجم فایل اتورانت اضافه میشه که خیلی مهم نیست
در مورد منو های فلش تا اونجایی که میدونم ارتباط دهی بین فلش و mmb کار سختیه .. بهتره بی خیالش بشی...
چند تا نکته مهم برای اینکه پروژت جذاب بشه :
اول اینکه یه گرافیست ماهر باشی ... یعنی اینکه اول بشینی تو فتوشاپ چند تا دکمه و بگراند و منو بسازی که با هم هم خوانی داشته باشه ....
برای اینکه مشکل فونت نداشته باشی بهتره قبلا تو فتوشاپ روی دکمه ها عنوان هات رو بنویسی...
موزیک: چیزی که واقعا مهمه... به خصوص موزیکی که خیلی جالب شروع بشه:oops:
من برای پروژه درس طراحی چند رسانه ای با mmb پروژه ای ساختم که نشون هر که میدادم منکر این میشد که با mmb ساخته شده :lol: :lol: :lol:
تعریف از خودم نباشه رو کار خیلی وقت میذارم تا چیز خوبی از آب در بیاد... سعی کن فایل خروجیت بیشتر از 2 نشه...
اگه سر عتت خوبه بگو تا چیزهایی که لازم داری برات آپ کنم...
اون پروژه که گفتم حدود 10 - 15 مگه که یه لودینگ ناز فلش اولشه و میتونه نمونه خوبی برات باشه:rose:

آخرین ویرایش:

simpatico

Member
این دو تا نمونه که برای شرکت پایا کامپیوتر تو بابل درست کردم... (من خودم شیرازی ام)
تو هر دو تاشون فلش استفاده شده...
سلیقه ها متفاوتند... به نظر من اگر از یه flash به صورتی که من تو پروژه بالای صفحه استفاده کردم استفاده کنی باعث جذابیت پروژه میشه...
اون پروژه مشکیه دو تا رقص نور کوچیک پایینش داره... اونها هم فلشن
من تم مشکیه رو با استفاده از تم Dark Star درست کردم:rose:
موزیکهاشو نذاشتم.... اون تم سبزه با موزیکش خیلی نازه... چون رقص نور بالای صفحه اش باهاش هم خوانی داشت... موزیکشو بعدا برات آپ میکنم

اگه سرعتت خوبه بگو تا چیزهای خفن تری آپ کنم...:paint:

پیوست ها

• PAYA2.part1.rar
    800 کیلوبایت · بازدیدها: 111
  • PAYA2.part2.rar
    554.2 کیلوبایت · بازدیدها: 119
  • PAYA1.rar
    444.9 کیلوبایت · بازدیدها: 123
آخرین ویرایش:

smohsen

New Member
سلام دوست عزیز...
من 4 سال پیش با خوندن help برنامه و روش سعی و خطا mmb رو یاد گرفتم... البته من هم اسکریپ نویسیم خیلی خوب نیست:wink:
اما تا حالا 6-7 تا اتوران برای شرکتهای مختلف درست کردم و تجربه خوبی تو این زمینه دارم...

برای اجرای فلش موقعی که کارت تموم شد و خواستی Compile کنی گزینه Embedded flash player یا یه چیزی تو همین مایه هاست که باید فعالش کنی(تیک بزنی)... اینطوری اتورانت همیشه خودش یه فلش پلایر همراهشه...
البته در آخر 400-500 کیلو بایت به حجم فایل اتورانت اضافه میشه که خیلی مهم نیست
در مورد منو های فلش تا اونجایی که میدونم ارتباط دهی بین فلش و mmb کار سختیه .. بهتره بی خیالش بشی...
چند تا نکته مهم برای اینکه پروژت جذاب بشه :
اول اینکه یه گرافیست ماهر باشی ... یعنی اینکه اول بشینی تو فتوشاپ چند تا دکمه و بگراند و منو بسازی که با هم هم خوانی داشته باشه ....
برای اینکه مشکل فونت نداشته باشی بهتره قبلا تو فتوشاپ روی دکمه ها عنوان هات رو بنویسی...
موزیک: چیزی که واقعا مهمه... به خصوص موزیکی که خیلی جالب شروع بشه:oops:
من برای پروژه درس طراحی چند رسانه ای با mmb پروژه ای ساختم که نشون هر که میدادم منکر این میشد که با mmb ساخته شده :lol: :lol: :lol:
تعریف از خودم نباشه رو کار خیلی وقت میذارم تا چیز خوبی از آب در بیاد... سعی کن فایل خروجیت بیشتر از 2 نشه...
اگه سر عتت خوبه بگو تا چیزهایی که لازم داری برات آپ کنم...
اون پروژه که گفتم حدود 10 - 15 مگه که یه لودینگ ناز فلش اولشه و میتونه نمونه خوبی برات باشه:rose:

این دو تا نمونه که برای شرکت پایا کامپیوتر تو بابل درست کردم... (من خودم شیرازی ام)
تو هر دو تاشون فلش استفاده شده...
سلیقه ها متفاوتند... به نظر من اگر از یه flash به صورتی که من تو پروژه بالای صفحه استفاده کردم استفاده کنی باعث جذابیت پروژه میشه...
اون پروژه مشکیه دو تا رقص نور کوچیک پایینش داره... اونها هم فلشن
من تم مشکیه رو با استفاده از تم Dark Star درست کردم:rose:
موزیکهاشو نذاشتم.... اون تم سبزه با موزیکش خیلی نازه... چون رقص نور بالای صفحه اش باهاش هم خوانی داشت... موزیکشو بعدا برات آپ میکنم

اگه سرعتت خوبه بگو تا چیزهای خفن تری آپ کنم...:paint:
دمت درست برادر
هرچی با هر حجمی داری بذار
مشکل سرعت اینترنت ندارم
:rose::rose:
:oops:

simpatico

Member
سلام... نظرتون در مورد این چیه...
به زودی تمشو آماده میکنم و میذارم برای دانلود...این پروژمه
کل پروژه یه طرف و اون دکمه های close و minimize یه طرف:)... همون طور که گفتم من از اسکریپ نویسی خیلی سر در نمیارم و کل این پروژه با امکانات ساده درست شده:D

پیوست ها

• cd1.part1.rar
    900 کیلوبایت · بازدیدها: 175
  • cd1.part2.rar
    900 کیلوبایت · بازدیدها: 129
  • cd1.part3.rar
    900 کیلوبایت · بازدیدها: 174
  • cd1.part4.rar
    791.6 کیلوبایت · بازدیدها: 136

simpatico

Member
این از loading
گفتم شاید بخواین تغییری توش ایجاد کنید...ازجمله زمان تاخیرش... این لودینگ فقط برای با کلاس کردن پروژه اس و کار خاصی نمیکنه

hvrk9d.jpg

:rose:

پیوست ها

• loading.rar
    63.6 کیلوبایت · بازدیدها: 423

smohsen

New Member
با تشکر از دوست گرامی که ایده های بسیار خوبی رو دارن ارائه می کنن
من هم سعی می کنم کم کم پروژه رو آماده کنم
و یک نمونه ازش رو اینجا بذارم
میشه با گذاشتن نمونه های مختلف از پروژه های کار خودمون یه مجموعه خوب گرد آوری کرد به صورت اختصاصی برای اوتوران

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
این دوستمون براتون سنگ تموم گزاشتن اما من تو توضیحاتشون یه نکته رو اصلاح می کنم.
این کار اصلا سخت نیست حدود دو سال پیش منم همین مشکلو داشتم که یکی از دوستان توی مجید آنلاین به فایل فلش برای نمونه گزاشت که کارمو حل کرد .یه کد هستش که به جای لینک از اون استفاده کنید . در کل خیلی سادست.یکم جستجو کنی فکر کنم پیداش کنید

smohsen

New Member
این دوستمون براتون سنگ تموم گزاشتن اما من تو توضیحاتشون یه نکته رو اصلاح می کنم.

این کار اصلا سخت نیست حدود دو سال پیش منم همین مشکلو داشتم که یکی از دوستان توی مجید آنلاین به فایل فلش برای نمونه گزاشت که کارمو حل کرد .یه کد هستش که به جای لینک از اون استفاده کنید . در کل خیلی سادست.یکم جستجو کنی فکر کنم پیداش کنید
ممنون میشم که یه کمکی بکنید
فقط یه نکته اینکه این فلش رو چجوری تو سیستم مقابل مشکلشو حل کنیم
یعنی اگه سیستم طرف فلش پلیر نداشت
از طریق همون embed کردن ?
فایل اوتوران حجمش تا چقدر باشه پذیرفتنیه و مناسب؟

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
ممنون میشم که یه کمکی بکنید
فقط یه نکته اینکه این فلش رو چجوری تو سیستم مقابل مشکلشو حل کنیم
یعنی اگه سیستم طرف فلش پلیر نداشت
از طریق همون embed کردن ?
فایل اوتوران حجمش تا چقدر باشه پذیرفتنیه و مناسب؟
دوستمون توضیح دادن در مورد سوال اولت .
فایلت هم حجم اونقدر زیاد نمی شه .اگر دیدی حجم اتورانت زیاد شد می تونی عکس ها فلش ها و کلا چیزایی که داری و به اتورانت لینک کنی و توی خوده برنامه نزاری

smohsen

New Member
دوستمون توضیح دادن در مورد سوال اولت .
فایلت هم حجم اونقدر زیاد نمی شه .اگر دیدی حجم اتورانت زیاد شد می تونی عکس ها فلش ها و کلا چیزایی که داری و به اتورانت لینک کنی و توی خوده برنامه نزاری
اگه فلش هارو جدا بذارم که اونوقت باید سیستم طرف فلش پلیر داشته باشه
نکته ای که بش اشاره داشتم همین بود
در هر صورت ممنونم بابت راهنمای هایی که می کنین

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
والا اینجورشو نمی دونم از دایره علم من خارجه .اما فکر نکنم حجمش زیاد روی کارت تاثیر داشته باشه

naseronline

Well-Known Member
اگه در قسمت Compile تيك گزينه embedded Flash player رو بزنيد فلاش پلاير رو خود mmb نصب مي كنه.

smohsen

New Member
اگه این م ها توی قسمت تم معرفی بشه بهتره تا اینجا
ایشون البته لینک اونهارو تو همون قسمت هم گذاشته
اما چون موضوعیتش اوتوران بود و منهم درخواست داده بودم
به عنوان نمونه کار اینجا گذاشتن
و یقینا اگه این جستار حالت کاملی به خودش بگیره
میشه بهش به عنوان یک مرجع در این مورد خاص نگاه کرد
علی ایحال اون چیزی که الان اهمیت بیشتری داره
قرار گرفتن نمونه کارهای مختلف هست
برای گرفتن ایده در ساختن طرحی نو:rose:

جدیدترین ارسال ها