طراحی کتاب و پیک

1p30

Member
سلام به همه دوستان
من طراحی دوتا کتاب و یک پیک رو قبول کردم :eek:
تو یک هفته هم باید تحویل بدم
نقاشی ها رو می تونن خدشون بهم بدن
فقط رنگ کردن که خودم می تونم و
یه توضیح کوچیک به من بدید برای کتاب باید چه کار های کرد
چه سایزی
چه رزولشینی
چقدر فاصله بزارم از بالا و پائین
بعد با چه فرمتی باید داد چاپ خونه
و دیگه از این حرف اگه توضیح بدید منون می شم :D

1p30

Member
از استقبال بی نظیر شما متشکرم:d

آخرین ویرایش:

memol_515

Active Member
والا اولا بستگي به اين داره كه چه كتابي داري طراحي ميكني.
طراحي كتاب رو هم توي نرم افزار ورد، هم توي PS هم اينديزاين اينا انجام ميدن.
قطع كتاب رو بايد از خودشون بپرسي،معمولا A4 ميگيرن، اما هيچ تندازه مشخصي نداره. بپرس حتما!
رزولوشن هم 300 تا 200 كفايت ميكنه. البته واقعا اهميت آنچناني نداره! مگه اينكه كيفيت عكسها خيلي برات مهم باشه.
فاصله از اينور اونور و بالا و پايين هم معمولا: 2/5 سانت از راست(چون ميخواد بره تو منگنه يا چسب يا از اين چيزا :دي) 2 سانت از چپ، 2/5 سانت بالا و 2-2/5 سانت از پايين ميگيرن.
فرمت هم، همون Tiff بايد بدي.
كلا يادت باشه هر كار چاپي رو بايد با اين فرمت بدي.

حالا اگه توضيحات بيشتري خواستي، بگو، در خدمتيم.

آخرین ویرایش:

1p30

Member
دستت درد نکنه هرچی بیشتر توضیح بدی که بیشتر منون میشم
چون اولین کارم هست
با فتوشاپ هم می خوام طراحی کنم

memol_515

Active Member
دوست عزيزم، من مراحل طراحيه يك كتاب رو به طور كامل ديدم. مثلا يه كتاب درباره هنر سينما! اما خودم هيچوقت طراحي نكردم.

شما سوالي داري بپرس، من يا خودم ميدونم و جواب ميدم، يا حداكثر از كسي ميپرسم و ميگم. البته اگه باقيه دوستان ندونن، كه بعيد ميدونم، اگه بيان حتما كمك خواهند كرد.

شما سوالي داري بپرس، من در خدمتم.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب ببینید اینکه شما با چه برنامه ای بخواید طراحی کنید و اینکه اصول حرفه ای طراحیش چی هست ممکنه فاصله باشه!!

معمولا کار طراحی کتاب رو با فتوشاپ اصلا انجام نمیدن. اصلا این نرم افزار برای این کار نیست!

فتوشاپ فقط برای ویرایش تصویره. برای صفحه بندی کتاب باید از برنامه هایی مثل ایندیزاین یا پیج میکر استفاده کنید.

برای عکسهاش هم میتونید اول تو فتوشاپ ویرایش کنید و بعد تو این برنامه ها ازشون استفاده کنید.

ولی اینکه کل کتاب رو تو فتوشاپ ببنید خیلی کار سختی میشه. چون بعد از یه مدت فایلتون سنگین میشه و ویرایش کردنش سخت میشه.

1p30

Member
پس شما می گید با فتوشاپ عکس هارو در بیارم بعد بدم کسی صفحه بندی کنه و متن رو اظافه کنه؟؟

memol_515

Active Member
منم منظورم همين بود. من خودم تا به حال كتاب نبستم، اما اون آقايي كه اين كار رو كرد، همه كتاب رو توي ورد بست !!!

صفحاتي هم كه نياز به ويرايش عكس داشت رو توي فتوشاپ تنظيم كرد .

نميدونم والا، اما من خودم چون اينديزاين بلد نيستم، حتي شده مجله رو هم توي Ps ببندم، خيلي سخت بود، اما بلاخره شد :دي حتما اينديزاين كار رو راحتتر ميكنه، اما من بلد نيستم متاسفانه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نميدونم والا، اما من خودم چون اينديزاين بلد نيستم، حتي شده مجله رو هم توي Ps ببندم، خيلي سخت بود، اما بلاخره شد :دي حتما اينديزاين كار رو راحتتر ميكنه، اما من بلد نيستم متاسفانه

مائده ایندیزاین اصلا برنامه ی سختی نیست. اصل کارش هم بر این اساسه که سعی میکنه بیشترین امکانات رو برای یه صفحه بندی خوب ارائه بده.

ایندیزاین فقط کارش اینه که صفحه بندی رو راحت تر کنه. هیچ چیز خاصی هم نداره. تنها فرقش با ورد اینه که ابزارش برای صفحه بندی خیلی خیلی بیشتر از ورد و ... هست.

Hamid_ahmadi

Well-Known Member
من پیشنهاد میکنم برای صفحه بندی به جای ورد از همان مجموعه آفیس microsoft publisher رو انتخاب کنید چون خیلی شبیه به ورد هست پس با اون آشنایی دارید و دیگه اینکه بسیار راحت و عالی کار میکنه در ضمن بعد از طراحی میشه اون رو به صورت tiff ذخیره کرد حتما امتحانش کنید
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا