طراحی کابینت با 3ds max

master89

Member
سلام عزیزان
من در حد مبتدی با نرم افزار 3ds max آشنایی دارم.
میخواستم طراحی کابینت آشپزخانه رو انجام بدم. از چه ورژنی استفاده کنم؟ این نرم افزار جوابمو میده و اینکه اگه امکان داره یه آموزشی در این زمینه برای من قرار دهید. متشکر:rose:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام عزیزان
من در حد مبتدی با نرم افزار 3ds max آشنایی دارم.
میخواستم طراحی کابینت آشپزخانه رو انجام بدم. از چه ورژنی استفاده کنم؟ این نرم افزار جوابمو میده و اینکه اگه امکان داره یه آموزشی در این زمینه برای من قرار دهید. متشکر:rose:

سلام دوست عزیز

اگر قصدتون فقط چیدمان کابینت آشپزخونه هست من به شما برنامه Alno رو پیشنهاد میکنم

این برنامه تماما ساخت کشور آلمانه که کار با اون ساده هست و انواع و اقسام کابینت و قفسه و سایر لوازم آشپز خونه رو به حالت سه بعدی در خودش داره

تکسچر نسبتا خوبی هم داره
اما در این برنامه رندر وجود نداره و فقط طرز چیدمان رو میتونید در این برنامه پیاده کنید

اگر قصدتون طراحی وساخت یک کابینت جدید هست میتونید با نرم افزار مکس این کار رو انجام بدین

و انواع نور پردازی رو روش انجام بدین

شما میتونی از مکس ورژن 2009 (نسخه معمولی) استفاده کنید

آموزشی در این زمینه فکر نمیکنم وجود داشته باشه

مگر اینکه شما آموزشی های مدل سازی در مکس رو یاد بگیرید و با این روش هر مدلی رو بسازین

موفق باشید

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
سلام دوست عزیز

اگر قصدتون فقط چیدمان کابینت آشپزخونه هست من به شما برنامه Alno رو پیشنهاد میکنم

این برنامه تماما ساخت کشور آلمانه که کار با اون ساده هست و انواع و اقسام کابینت و قفسه و سایر لوازم آشپز خونه رو به حالت سه بعدی در خودش داره

تکسچر نسبتا خوبی هم داره
اما در این برنامه رندر وجود نداره و فقط طرز چیدمان رو میتونید در این برنامه پیاده کنید

اگر قصدتون طراحی وساخت یک کابینت جدید هست میتونید با نرم افزار مکس این کار رو انجام بدین

مگر اینکه شما آموزشی های مدل سازی در مکس رو یاد بگیرید و با این روش هر مدلی رو بسازین

موفق باشید
این نرم افزار alno خروجی نداره برا مکس؟

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
درود
اين نرم افزار alno لينك دانلودشو ميخواستم عزيزان
:rose:
ALNO AG Kitchen Planner 0.96a

View More Screenshots

a71.gif
Download (17.0MB

آخرین ویرایش:

Ultra3D

Well-Known Member
کار باهاش خیلی خیلی ساده هست ولی نمی شه باهاش کار کرد:lol:
منظور دقیقم اینه که ابزار همش آماده هست ولی نم دونم چرا وقتی می خوای چیزی بکشی ، کشیده نمی شه!!!

آخرین ویرایش:

Ultra3D

Well-Known Member
خوب آخرش کشف کردم :paint:
همون طور که گفته بودم کار باهاش ساده هست فقط تنها اشکالش اینه که تنها خروجی که می ده فقط پرینت هست و ابزار های تنظیم آبجکت تو فضا اصلا ً دقیق نیست ولی کلی آبجکت آماده با کیفیت خوب داره
اگر کسی یک پرینتر فوتو داشته باشه کار های طراحی آشپزخونه رو خیلی خوب می تونه راه بندازه...!!!

آخرین ویرایش:

Ultra3D

Well-Known Member
این هم چنتا عکس از خود برنامه(روش زیاد کار نکردم یکمی زایعست ببخشید دیگه!!)
attachment.php

attachment.php

attachment.php

آخرین ویرایش:

master89

Member
سلام دوست عزیز

تکسچر نسبتا خوبی هم داره

موفق باشید

سلام استاد
من میخوام متناسب با نیاز مشتری پیش برم.چون تو خزر شهر و دریا کنار کار میکنیم.مشتری ها چیز عادی نمیخوان.
پس با 3dsmax میشه هر طرحی رو به سرعت طراحی کرد ؟
شنیده بودم با اتوکد یه کارایی میکنن ، نظرتون در مورد اون چیه برای طراحی دکور و کابینت ؟

freshgun70

Member
اتوکد فک کنم واسه نقشه کشی ساختمان بود!! همین 3ds max عالیه و هر مدلی هم بخوای بسازی جواب میده ولی بستگی به مهارت و خلاقیت خودت داره!!
:cool:

mmd2212

New Member
برای طراحی کابینت می تونی از نرم افزار شرکت adeko استفاده کنی نرم افزار ساده ای هستش و هر متریالی بخواهی می تونی بهش بدی فکر کنم ورژن 6 این نرم افزار بتونی پیدا کنی
سایت شرکت http://www.adeko.com.tr

aidin.sh

New Member
استادان بزرگوار یه سوال داشتم...من دنبال کار 3d هستم و اکثر کارا برای یک مبتدی به انجام طراحی یک کابینت منتهی میشه.. یعنی اکثر آگهی دهنده ها یه چنین شخصی نیاز دارند.از اونجایی که من تقریبا تمام قسمتهای 3d و vray رو برای یک ساختمان آموزش دیدم حالا چجوری باید اموزش طراحی آشپزخانه رو بگیرم که بتونم اولین کارم رو شروع کنم.حتی خیلی جاها سابقه کار نمیخوان و میگن فقط بتونی این کار و انجام بدی برامون کافیه...کتابی هم در این زمینه نیست. لطفا راهنماییم کنید...

dr.hashemi

کاربر فعال
ببين رفيق من 5-6 ماه فقط با 3d كابينت ميزدم تو اگه جايگزاري هود و گاز و . . . رو بلد باشي مدلسازيش كه كاري نداره من همه رو با editpoly ميزدم يه جورايي ابتكاريه اگه تهران بودي يه قرار ميزاشتيم يادت ميدادم.

aidin.sh

New Member
من تهران هستم...اگه مزاحمم اوقاتتون نبودم از راهنمایی های حضوریتون استفاده میکردم. اگه یه فایل interior آشپزخانه بهم معرفی کنید ممنون میشم. اندازه ها در کار کابینت نسبی هستند درسته؟

dr.hashemi

کاربر فعال
من تهران هستم...اگه مزاحمم اوقاتتون نبودم از راهنمایی های حضوریتون استفاده میکردم. اگه یه فایل interior آشپزخانه بهم معرفی کنید ممنون میشم. اندازه ها در کار کابینت نسبی هستند درسته؟

نه خير اندازه ها بايد حقيقي باشند.مثلا جاي يخچال 93 و هود و كابينت هاي زيرش 90 درب كشو هر كدوم 30.
اگه اينارو رعايت نكني موقع اجرا به مشكل بر ميخوري.
بطور مثلال اول بكس هاي هر قسمتو با اندازه حقيقي درارو جابجا كن بع با اديت پولي شكلي كه ميخواي رو درار.

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    368.3 کیلوبایت · بازدیدها: 51
  • 1.jpg
    1.jpg
    381.3 کیلوبایت · بازدیدها: 44

aidin.sh

New Member
ممنون از توجهتون .لطف کردید.میرم ببینم اندازه های استاندارد آشپزخونه رو میتونم تو نویفرت پیدا کنم...

saman_G

New Member
سلام
من دو ساله با 3s max 2010 و V-Ray دارام طراحی آشپزخونه می زنم. تا حالا نزدیک 400 آشپزخونه زدم. البته کارم طراحی دخلی و آشپزخونه هستش. اینم نمونه کارمه:
باید اندازه یونیت های کابینت رو طبق خواسته سازنده مرتب کنید. کار سختی نیست اما تجربه و تمرین زیادی لازم داره.
02.jpg

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا