بی بی کد طراحی پذیرایی

crissangel

کاربر فعال
سلام نوید جان...
راستش من خودم درس پس می‌دم اما به نظرم اگه این نکات رعایت بشه بهتر می‌شه :

۱- به نظرم رفلکت پارکت کف یه مقدار زیاده...و اگه مثلا برای پارکت یا سرامیک از Floor Generator استفاده کنی طبیعی تر می‌شه کار
۲- متریال‌ها یه مقدار خام هستن و به نظرم خیلی رنگ بندی معمارانه توش رعایت نشده و خیلی سفید شده...
۳- زاویه دوربین هم خیلی جای مناسبی قرار نگرفته
۴- نویز هم توی کار زیاده که خب اگه کار اجرایی هست که نمی‌شه زیاد بهش خورده گرفت...

یه سری نکات هم هست که به نظرم الان ایراد کار به حساب نمیاد اما اگه رعایت می‌شد جلوه کار رو بیشتر می‌کرد . مثلا اگه اون چراغ‌هایی که رو به دیوار هست روشن بودن کار رو بهتر می‌کرد و مثلاً اگه یه مقدار برای سقف کاذب بیشتر وقت گذاشته می‌شد ، بهتر در می‌اومد و می‌تونستید حالت نور مخفی براش ایجاد کنید....

توی Post pro هم مثلا برای رندر روز ، ایجاد افکت‌هایی مثل Sun shaft که همون پرتو نور خورشید خودمون هست، جلوه خوبی به کار میده...

شرمنده سرت رو درآوردم ...
ایشاالله بقیه دوستان نظراتشون رو اعلام می‌کنن و بیشتر راهنمایی می‌کنن
خسته نباشی

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام ، نوید عزیز دیزاینت خیلی خوب شده اما نور و تنظیمات رندرت مشکل زیادی داره ...

من موارد زیادی رو نمیگم چون دوست خوبمون crissangel زحمتش رو کشیدند .

1 - از کنتراست نوری خیلی استفاده کنید ... پرده های ، سایه ساز ها و ..
2 - از رنگ نور ها استفاده کنید . نارنجی - آبی - بنفش - زرد و ...
3 - تنظیمات رندر خوب معنی بالا بودن ابعاد و پارامتر ها نیست ، تنظیم صحیح رندر خوب تعریفی از تنظیم درست پارامتر ها با توجه به صحنه و نتیجه ای داره که در ذهن شماست .
4 - در کار میتونید نور هایی رو کار بگذارید که صرفا GI تولید کنند و نور مستقیم ندند ، شما میتونید تیک IM Store رو بزنید .
5 - مورد اخر DOF هست ، ویری 3 در DOF زمان خاصی رو نمیگیره ... پس همیشه از DOF واقعی استفاده کنید ، من بعد از استفاده هر نور پلاگینی این رو بهتون میگم ، هیچ کدوم به اصلی موتور رندر نمیرسند ...

با تشكر إز دوستان و اساتيد عزيز.اين يه كار إجرائي بود كه بيشتر ديزاينش برام مهم بود.البته تو طراحي بيشتر سعي شده كه به نظرات كارفرما هم احترام گذاشته بشه.فضا هم يه فضا تو جبهه جنوبي ساختمان و بازشوهاي بسيار بزرگي براش تعبيه شده بود و نور ورودي به فضا بسيار زياد بود.با حرف شما كاملا موافقم كه هيچ پلاگيني نمي تونه جاي محاسبات رو تو نرم افزارهاي تري دي بگيره و محاسبات كاملا دقيقتر هستند. بأزم متشكرم از دوستان و اساتيد كه وقت گذاشتيد

mohsen1364

New Member
من تخصصم طراحیه معماری و ..... نیست ولی
حس خیلی خوبی به من داد محیطش یه سری موارد را دوستان گفتند ولی در کل نور و سایه ها نمایش خوب و طبیعی دارند فقط دو مورد هست که شاید عمدی بوده یا لازم دونستید
1- در قسمت سقف که حالت کناف داره و به سمت داخل اکسترود دادید احساس میکنم مقدار تیره گی امبینت یکم زیاده البته ممکنه جاوه بهتری داشته باشه ....
2-بهونه بنی اسرائیلی اینکه متریال TV خیلی اسپکیولار و یا Glossiness
در کل ... کار قوی هستش

جدیدترین ارسال ها

بالا